Skocz do zawartości

M365 rozłącza się podczas flashowania


grzegorzM.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nazywam się Grzegorz i jestem nowy na forum.
Jako, że jestem fanem marki Xiaomi i mam w domu dosyć sporo sprzętu postanowiłem kupić el. hulajnogę m365. Kupiłem używaną z błędnie wgranym oprogramowaniem(tak zapewniał sprzedawca) w nadziei, że uda mi się coś z tym zrobić. Niestety po 4 godz poległem.
Hulajnoge moge włączyć przez przytrzymanie guzika włączania i podpieciu w tym samym czasie ładowarki.
Łączy się z aplikacjami ale przy próbie wgrania  przed downG albo xiao flashera przy około 12 % rozłącza mnie. Hulajnoga gaśnie, traci połączenie.
Przy flashowaniu komunikat update failed.
Dodam,że w apce m365 tools napiecie jednej celi jest na czerwono 3.6V reszta 4 nie wiem czy to moze mueć związek z rozłączaniem podczas flashowania. Mam Ble 0.91,  Drv 1.5.6 , Bms 1.2.6.
Serial to 16132/00243235

Proszę o pomoc, może ktoś wie co może być nie tak.
Pozdrawiam

Edytowane przez grzegorzM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd to wersja zwykła, zgodny jest numer seryjny z ramy i aplikacji oraz zgadza się to z bazą numerów seryjnych. Niestety jest to jedna ze wcześniejszych serii, ale na szczęście nie pierwsza - to od razu można powiedzieć, ogólnie nie najlepiej, bo to stara wersja i pojazd jest już pewnie sporo zużyty (produkcja pierwsza połowa 2019). Potwierdza to przebieg, ponad 2,4k km. Niestety moje przypuszczenia potwierdza również stan baterii. Różnica napięć pomiędzy dwoma skrajnie naładowanymi celami jest już znaczna,  tutaj 0,7V co praktycznie kwalifikuje baterię do wymiany. Przy takiej różnicy, BMS w trybie ciągłym ma do wyrównania znaczną różnicę napięć, co powoduje szybie samorozładowanie baterii.  BLE jest stary jak na dzisiejszy dzień (lub wgrany zmodowany, bo taka wersja jest pod mody) oraz wgrany jest niekompatybilny DRV (nie zalecany pod 0,9), do tego pewnie jest wgrany BMS przerobiony pod wersje PRO, widać to po 1.26 który na wersję zwykłą oficjalnie nigdy nie wyszedł. To w ramach podsumowania o tym co masz.

Za ile kupiłeś tę hulajnogę? Bo jeśli dałeś więcej niż 500zł to wybacz, ale przepłaciłeś. Używkę PRO można obecnie (zima) kupić za 900zł, 1S za 650zł, gdzie 1S to pojazdy z tego roku, bateria tak jak w zwykłej a  reszta jak w PRO poza większym podestem - piszę to z własnych ostatnich zakupów na OLX czy allegro. To co do kwestii cenowych i czy taki zakup miał sens.

 

Teraz co możesz zrobić i co da lub i nie da się zrobić:

Problemem rzeczywiście może być niekompatybilność oprogramowań poszczególnych podzespołów. A powodem nieładowania baterii - niekompatybilne fw dla BMS i/lub bateria w stanie kiepskim.

Zakładając, że wszystkie podzespoły są jednak sprawne w tym bateria i że to nie przeróbka zwykłej na PRO, czyli dołożony wyświetlacz to zrób tak:

- pobierz aplikację ScooterHacking Utility

- połącz z pojazdem

- wybierz: LOAD ORIGINAL

- wybierz: BMS i najwyższą możliwą wersję

- wgraj

- powtórz operację wybierając DRV i BLE

 

Jeśli nie będzie się dało wgrać - musisz wziąć pod uwagę, że któryś z układów jest uszkodzony. Pozostaje próba wgrania softu po kablu. Jeśli to też zawiedzie - wymiana po kolei podzespołów zaczynając od modułu BLE, później bateria. Ale to staje się już zupełnie nieopłacalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się wgrać normalnie przez scooterHacking utility  najnowszy BMS ale DRV i BLE rozłącza tak jak wcześniej. Jako, że nie chce mi się więcej z nią bawić temat uważam za zamknięty, hulajnoga leci na sprzedaż na części. Dzięki za pomoc i za diagnoze Battery_Saver🙂 pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi odblokował(a) ten temat

Witam serdecznie

Poprosiłem admina o odblokowanie bo udało mi się naprawić moją hulajnogę.  Może komuś się przyda gdy jeg własna będzie miała takie objawy.

Zobaczyłem,że podczas ładowania dioda na ładowarce świeci na zielono a powinna na czerwono.Odkręciłem klapkę do baterii. Zobaczyłem, że w środku na baterii dioda miga na czerwono cały czas a nie powinna.

Odpiąłem kabelki od baterii sprawdziłem czy wszystko ok. Zobaczyłem, że mała blaszka na baterii(taki kwadracik) z boku nie trzyma się. Wydaje mi się pod wpływem drgań odpadł. Jes ich tam kilka, sprawdziłem wszystkie. Nie mam spawarki/ zgrzewarki do baterii więc przylutowałem. Podłączyłem do prądu działa. Ładuje do 100% nie tak jak wcześniej, że było max 73-78% w aplikacji. Przejechałem się wczoraj mogę zrobić 50km tak pokazuje apka. Bateria jest nowa tylko ta blaszka oderwana była dlatego były w aplikacji takie różnice napięcia. 

Nie aktualizuje jej, nic nie robie z oprogramowaniem pasuje mi tak jak jest mogę jechać 28km/h przy wadze 92kg.

Dzisiaj jade kupić drugą ma takie same obiawy. Mam nadzieję, że komuś to pomoże. Pozdrawiam Grzegorz M

Edytowane przez grzegorzM.
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, grzegorzM. napisał:

Dzisiaj jade kupić drugą ma takie same obiawy

Trzymam kciuki. W m365 oprócz jak to nazwałeś „kwadratowe blaszki” (podłączenia balansera) występują również:

- pęknięcie blaszek łączących akumulatory w grupy 

- uszkodzenia jednego lub więcej akumulatorów z grupy

Sama metoda jaka zastosowałeś jest słuszna (lutowanie), tylko proszę nie grzej akumulatorów zbyt długo lutownica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Wczoraj pojechałem po jedną 365 okazało się,że właściciel koło pięćdziesiątki ma jeszcze drugą też 365. Za 2 do sprzedania chciał 1200koron z jedną ładowarką i rachunkami. Jedna nie włączała się a druga po włączeniu

-tylko pikała (cały czas)

-świecił się wyświetlacz

-nie łączyła się z telefonem

-nie miała mocy

-wolno jeździła.

Tą co się włączała po kupieniu najpierw zrobiłem hard reset przez przytrzymanie klamki, przycisku włączania i gazu. Nagle się włączyła bez ciągłego pikania🙂. Podłączyłem ja do ładowarki i aplikacji. Aplikacja poprosiła o aktualizację. Zatwierdziłem. Po wszystkim działa. Sprawdziłem jeszcze baterie w aplikacji wszystko jest ok. Śmiga aż miło. Przebieg to tylko 580km. 

Jutro zabieram się za następną. Nie włącza się. 

Dam znać jutro

Pozdrawiam Grzegorz M

Edytowane przez grzegorzM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...