Skocz do zawartości

MIUI 21.11.24/25


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

211125.png

  • Poprawki błędów, m.in. braku ikon aplikacji w panelach głośności przy włączonym Asystencie dźwięku bądź problemów związanych z zaznaczaniem tekstu
  • Na razie brak aktualizacji dla Mi 10, Mi 10 Pro, Redmi K30 Pro/POCO F2 Pro oraz Redmi K30S Ultra/Mi 10T/Pro ze względu na testy Androida 12
  • To ostatnia aktualizacja wersji beta dla m.in. Mi 9 i Mi 9T Pro. Pełna lista w linku
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Android 12

Ponieważ TWRP nie współpracuje z Androidem 12, aktualizacje dla telefonów z tą wersją systemu muszą być wgrywane w trybie Fastboot — szczegóły w naszym artykule.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 23 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu, można skorzystać z kilku metod:

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj. Czcionka Nokia Sans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucone bezproblemowo - o ile ktoś pamięta pisałem o problemach z wrzucaniem softu i kopiowaniu - wymiana kabla chyba tu pomogła - system wrzucony za pierwszym podejściem kopiowanie te poszło bezproblemowo - aplikacja T-Mobile dalej nie działa - tam ostatnio był jakiś update ale na razie bez zmian - jak nie działała tak i nie działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualna wersja naprawia na moim Mi10S błąd sterownika ekranu AMOLED (choć nie ma tego w changelogu), z czego jestem najbardziej zadowolony. Teraz prawidłowo podświetla się wyłącznie to co powinno, nie cały ekran jak w przypadku LCD. Płatności i reszta rzeczy zdają się funkcjonować prawidłowo, więc cóż... aktualizacja wygląda na dość udaną. O baterii nie można jeszcze na tą chwilę nic powiedzieć, bo zbyt krótki okres używania ROMu, choć w moim przypadku nie zauważyłem też wcześniej żadnych specjalnych odchyleń od normy. Tak więc podziękowania dla całej ekipy tworzącej romy (dawno tego nie robiłem hehe :) ). A do kolegi @Master wypada powiedzieć tylko "A nie mówiłem..." ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał:

Przy wywalaniu tej apki powinno być za którymś razem opcja "Pokaż log błędu". Może to coś pomoże przeanalizować, podeślij.

Jak mogę skopiować i wrzucić te logi? Podgląd jest, a i owszem, ale nie da się tego zapisać do jakiegoś pliku jest tylko opcja wyślij - zainstalowałem apke do kopiowania tekstu i się udało .... załączam dwa pliki system log i event log - może się przyda .... z tym kabelkiem to był pierwszy krok planu do sprawdzenia - miałem jakiś inny ale przez niego w ogóle telefonu nie wykrywało .... to wziąłem jakiś najtańszy badziew z olxa za 5 zeta żeby sprawdzić - oczywiście z możliwością transmisji danych - co ciekawe telefon wykrywa się prawidłowo tylko na USB 2 - na trójce nie chce współpracować ale to w sumie żaden problem bo mam na górze obudowy wyprowadzone jedno 2ke i 2 3ki no ale na razie działa chyba w porządku

Screenshot_2021-11-26-00-45-11-635_com.google.android.feedback.jpg

log1.docx log2.docx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji tej Twojej aplikacji, która się wywala, to ze swojego dość długiego doświadczenia z wywalającymi się aplikacjami mogę śmiało powiedzieć, że nic z tym nie zrobisz, nikt tu nie pomoże, po prostu któraś z kolei jej aktualizacja naprawi ten błąd, ale oczywiście zostanie to wprowadzone po cichu, bo nikt tam się nie przyzna, że zauważyli to dopiero po tak długim czasie. Miałem tak już w co najmniej 2 przypadkach i co ciekawe również z aplikacjami sieci komórkowych jak np. "Mój Orange". Po prostu czekaj cierpliwie, o ile starczy Ci cierpliwości ;) . Ja to nawet dzwoniłem do tych z Orange, ale rozmowy z ich konsultantami to żenada, za którymś razem dopiero powiedzieli, że przekażą problem do działu technicznego i za jakiś bliżej nie określony czas magicznie po którymś updacie zaczęło działać. Oczywiście też w ich changelogu nie było o tym ani słowa...takie czary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Test napisał:

Tak przy okazji tej Twojej aplikacji, która się wywala, to ze swojego dość długiego doświadczenia z wywalającymi się aplikacjami mogę śmiało powiedzieć, że nic z tym nie zrobisz, nikt tu nie pomoże, po prostu któraś z kolei jej aktualizacja naprawi ten błąd, ale oczywiście zostanie to wprowadzone po cichu, bo nikt tam się nie przyzna, że zauważyli to dopiero po tak długim czasie. Miałem tak już w co najmniej 2 przypadkach i co ciekawe również z aplikacjami sieci komórkowych jak np. "Mój Orange". Po prostu czekaj cierpliwie, o ile starczy Ci cierpliwości ;) . Ja to nawet dzwoniłem do tych z Orange, ale rozmowy z ich konsultantami to żenada, za którymś razem dopiero powiedzieli, że przekażą problem do działu technicznego i za jakiś bliżej nie określony czas magicznie po którymś updacie zaczęło działać. Oczywiście też w ich changelogu nie było o tym ani słowa...takie czary.

No to ja zrobiłem to samo właśnie też zgłosiłem u nich problem i to kilka razy też rozmawiałem z babka z biura obsługi - tam oni różne rady przysyłali typu czyszczenie pamięci czy uruchomienie przez sklep Play - no to mówię do baby - babo - nic to nie daje - zgłosiłem też problem na forum może ktoś mądrzejszy od nas obu coś rozkmini .... ostatnio była aktualizacja ale jakieś za przeproszeniem pierdoły poprawiają a ta apka jak nie działała tak nie działa :) w sumie mi ta aplikacja specjalnie do niczego nie jest potrzebna - ot szybko i wygodnie się płaci rachunek - ale trochę to irytujące bo to jedyna apka z którą jest problem na 12tce a nie było problemów na 11 - a skoro są takie problemy to może i są w innych aplikacjach z których ja może nie korzystam ale inni korzystają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Master napisał:

[...] zgłosiłem też problem na forum może ktoś mądrzejszy od nas obu coś rozkmini ...[...]

Nic takiego się nie stanie, te aplikacje mają zamknięty kod, do którego mają dostęp tylko "grube ryby" u nich. W dodatku ponieważ takie rzeczy dzieją się zwykle przy przejściu na nową wersję androida, podejrzewam wręcz, że nawet te "grube ryby" nie mają mocy by ogarnąć problem do czasu aż nie skontaktują się z jeszcze grubszą rybą od Googla i dopiero po tym fakcie przejaśnia im się i dokonują poprawek. To oczywiście moja teoria i możliwe, że wygląda to nieco inaczej, jednak jestem przekonany, że niewiele inaczej ;)  Właściwie bardzo podobnie funkcjonuje xiaomi.eu. Pewne rzeczy mogą ogarnąć samodzielnie, ale no jak chińczyki coś poważniejszego zepsują, to pozostaje tylko i wyłącznie czekać aż to naprawią :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Test napisał:

Nic takiego się nie stanie, te aplikacje mają zamknięty kod, do którego mają dostęp tylko "grube ryby" u nich. W dodatku ponieważ takie rzeczy dzieją się zwykle przy przejściu na nową wersję androida, podejrzewam wręcz, że nawet te "grube ryby" nie mają mocy by ogarnąć problem do czasu aż nie skontaktują się z jeszcze grubszą rybą od Googla i dopiero po tym fakcie przejaśnia im się i dokonują poprawek. To oczywiście moja teoria i możliwe, że wygląda to nieco inaczej, jednak jestem przekonany, że niewiele inaczej ;)  Właściwie bardzo podobnie funkcjonuje xiaomi.eu. Pewne rzeczy mogą ogarnąć samodzielnie, ale no jak chińczyki coś poważniejszego zepsują, to pozostaje tylko i wyłącznie czekać aż to naprawią :) 

No zobaczymy - dołączyłem w poprzednim poście te logi z błędu tak jak szef pisał żeby zrobić - temat zgłoszony też do tych pacjentów z tmobila no to zostaje poczekać czy ktoś coś wymyśli .... może to jakiś detal a może nie .... obejdę się bez tego na razie :) dobrze że reszta działa dobrze .... no i niedługo zobaczymy już chyba jak 13tka będzie działać i wyglądać - w grudniu ma być już oficjalnie - podobnież sporo tam pozmieniali :) oby na lepsze ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Benker napisał:

Hey u mnie po aktualizacji powrocil problem z bateria. Usługi google play zjadaja baterie. Ktos moze ma jakies sugestie jak z tym sie uporac? Odinstalowalem usugi i zainstalowalem ale nie pomoglo. 

 

 

Sprawdziłem u siebie to te usługi zjadają mi tylko 1.5 procenta - może jest jakiś soft do baterii który pokaże który komponent tych usług tak ja wcina? A może poczekaj np na wersję 13 i zrób czysta instalke z wipe data? Ciekawa sprawa ogólnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Benker napisał:

Wieczorem sprawdzę może zrobię czysta instalacje chociaż szkoda mi konfiguracji wszystkiego od nowa ;) no ale jak ma pomóc to trzeba 

Screenshot_2021-11-26-12-47-12-056_com.miui.securitycenter.jpg

Screenshot_2021-11-26-12-47-22-984_com.miui.securitycenter.jpg

No masakra faktycznie .... ciekawe co wchodzi w skład tych usług może właśnie da się sprawdzić w rozbiciu na komponenty - tego nie wiem ale może w sklepie Play jest jakiś soft żeby to rozbić szczegółowo? W razie czego wrzuć po prostu ostatnią wersję systemu gdzie było ok - o ile pamiętasz jaka to była :) a potem ewentualnie już przeskocz na miui13 jak się pojawi i daruj sobie inne wersje 12.6 które do tej pory wyskoczą - chyba najlepsza opcja ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Benker napisał:

ostatnio bylo ok na wersji 2 buildy temu, ale zkolei tam byl problem z odblkowywaniem ekranu i z nowych rzeczy doszlo problem z aplikacja miui bluetooth :)

No ja nie miałem problemów z odblokowywaniem - używam głównie przedniej kamerki do tego ale często też przez palec i skaner - skaner działa całkiem dobrze ostatnio chyba trochę go poprawili - na temat bluetootha to dużo nie powiem bo w zasadzie nie korzystam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey u mnie po aktualizacji powrocil problem z bateria. Usługi google play zjadaja baterie. Ktos moze ma jakies sugestie jak z tym sie uporac? Odinstalowalem usugi i zainstalowalem ale nie pomoglo. 
 
 
Też miałem problem na którejś aktualizacji z tymi usługami, pomogło mi ponowne zainstalowanie softu.

Sendnięte z Mi Note 10 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2021 o 06:06, patrikos23 napisał:

czy ktoś może potwierdzić? można jakoś inaczej wgrać magiska?

ogarnięte. Wyciągnąłem boot.img z wersji z zeszłego tygodnia i wszystko zagrało. Z nowej wersji po spatchowaniu magiska telefon wisiał na animacji uruchamiania się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wgranie od nowa systemu nie pomoglo z drenowaniem baterii . Powrocilem do wersji z 11.11 i jest ok. Dodatkowo zauwazylem ze w nowej wersji nie da sie prawie kozystac z android auto poniewaz dolny pasek jest prawie na pol ekranu :)  W wersji 11.11 jest ok. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, patrikos23 napisał:

Z tą wersją jest coś nie halo. Najpierw problem z magiskiem, bateria dosyć szybko spada a teraz zauważyłem, że gcam nie działa. Praktycznie każda wersja się wysypuje i nie zapisuje zrobionych zdjęć.

Tak to potwierdzony bug wersji .25 china beta. Gcam zdjęcie robi ale ono się pojawia w galeriach (Zdjęcia lub Galeria) po czasem paru godzinach i zaraz po restarcie telefonu.
Nie masz co próbować innych wersji choć inne gcam np. 8.1 Nikita, Arnova mają bugi z czym innym niezwiązanym z wersją miui aktualnie. Obecnie na Androidzie 12 poprawnie działa (przynajmniej mi) jedynie MGC 8.1 od BSG (snapcam) wersja aktualna z configiem Golden Experience.xml. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Acid napisał:

Tak to potwierdzony bug wersji .25 china beta. Gcam zdjęcie robi ale ono się pojawia w galeriach (Zdjęcia lub Galeria) po czasem paru godzinach i zaraz po restarcie telefonu.
Nie masz co próbować innych wersji choć inne gcam np. 8.1 Nikita, Arnova mają bugi z czym innym niezwiązanym z wersją miui aktualnie. Obecnie na Androidzie 12 poprawnie działa (przynajmniej mi) jedynie MGC 8.1 od BSG (snapcam) wersja aktualna z configiem Golden Experience.xml. 

u mnie niestety to nie działa - xiaomi mi11. Można cofnąc się do wersji z zeszłego tygodnia bez utraty danych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...