Skocz do zawartości

Mi smart kettle nie grzeje wody.


istrd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Mam problem czajnik nie gotuje wody. Urządzenie działa, klikam boil, pojawia się dioda sygnalizująca gotowanie jednak woda nie jest podgrzewana. 

Otworzyłem go z myślą, że coś się rozłączyło w środku ale nic nie widzę. 

Czy ktoś miał taki problem? Niestety nie mam paragonu i gwarancji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Netoper napisał:

Omomierzem.
Można jeszcze sprawdzić czy dochodzi napięcie do grzałki, ale w kontekście Twojego pytania to bym polecał żeby jakiś bardziej doświadczony ludź się tym zajął.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Mam mulimetr z możliwością spradzania rezystancji, gdybym wrzcił foto jesteś wstanie podpowiedzieć co dzie przyłożyc? 

W ogóle to chyba będzie z tym problem bo czajnik musi być w tym momencie podłączony do prądu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foty nie mam bo nie mam takiego czajnika, trza się podpiąć omomiarką na końcówki grzałki, nie wiem jak w tym modelu czy grzałka ma wsuwki na końcach i na nich konektory, czy z grzałki od razu kabelki wychodzą i są zapięte czy przylutowane gdzieś do płytki.
Jak dojdziesz do punktów pomiarowych to odepnij jeden przewód żeby nie było przekłamań że przez jakiś inny obwód pomiar jest zakłamywany.
Przy pomiarze oporu czajnik bezwzględnie ma być odłączony od zasilania.

Albo wrzuć hasło w google - pomiar rezystancji grzałki to z grubsza zobaczysz o co chodzi, może nawet na YT coś się znajdzie.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...