Skocz do zawartości

Wymiana baterii


Damian78

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wymieniałem już 3x, polecam skleić na taśmę dwustronna a nie na klej. Jest duża szansa że za miesiąc będziesz rozbierał telefon na nowo. Baterie do mi 9 to ścierwo. Nagrzej mocno telefon zrób to przy oknie (o ile nic nie ma za oknem) ewentualnie Przygotuj wiadro metalowe z wodą. Bateria łatwo może się zapalić

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wymieniłem na 4000mha i wszystko działa.

 

4000mah jest troszkę większa ale wchodzi. Właśnie testuje. Z chin za 60zl kupiłem. A wymieniłem w serwisie za 100zl i miała 2100mha realnie i trzymała 4h. A jak narazie cały dzień używałem i mam 29% od 56.

IMG_20211124_171252.jpg

Na YT jest poradnik dokładnie z tej baterii co ja. I podejrzewam że ty też. 

 

Po wymianie baterii tak to wygląda. Jak narazie wynik bardzo dobry. Tym bardziej że cały czas używam. A jak nie używałem to przez noc 3% spadło. Od 100% przez 1h nawet nie spadło o 1%.

Screenshot_2021-11-25-15-11-45-217_com.miui.securitycenter.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny wynik cieszę się. 12h SOT lekko. Nie wiem ile ma realnie bateria. Ale ładuje ją ładowarka 1.5A 3h. W tej chwili zostało mi 35% i 12h cały czas używam rozmawiam itd. Zero spiny że telefon padnie w pracy. A wcześniej to z 2x potrafiłem ładować do 60% i spadło do 10% i znowu ładowanie. W tej chwili to bajka.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Plecki grzejesz na maxa suszarką aż będą parzyć, wbijasz kartę i odchodzą. Demontaż baterii odpinasz taśmę i plastikową łyżka podwazasz baterię, można podlewać IPA.oczywiście próba wcześniej odklejenia pasków klejących pod baterią, zakończy się pewnie ich zerwaniem. W pogotowiu wiadro z wodą, jeśli zacznie się kopcić ładuj telefon do wiadra bez czekania. Ewentualnie przez okno o ile teren za oknem jest bezpieczny. Palacej baterii nie uda się ugasić.

Wysłane z mojego RMX2202 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie plecki po podgrzaniu 'z głową' hotem zeszły bardzo dobrze. Jeden pasek udało się wyciągnąć, drugi pękł. Lekkie podwarzanie i IPA oczywiście, poszło bez problemu. Z tą nową baterią nohon i crdroid tel ożył i nie muszę codziennie ładować ;)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.04.2022 o 08:04, akir19 napisał:

W pogotowiu wiadro z wodą, jeśli zacznie się kopcić ładuj telefon do wiadra bez czekania.
 

Swietna rada

Cytat

Reakcja litu z wodą w temperaturze pokojowej jest intensywna, ale nie gwałtowna a wodór wytworzony w jej wyniku samoczynnie nie powinien się zapalić (póki woda lub jej para nie przegrzeje się miejscowo do temperatury zapłonu wodoru).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...