Skocz do zawartości

MIUI 21.11.17


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

21118.png

  • Aktualizacja do Androida 12 dla Xiaomi Civi oraz Mi 10 Ultra
  • Na razie brak aktualizacji dla Mi 10, Mi 10 Pro, Redmi K30 Pro/POCO F2 Pro oraz Redmi K30S Ultra/Mi 10T/Pro ze względu na testy Androida 12
  • Od 27 listopada koniec wsparcia wersji beta dla m.in. Mi 9 i Mi 9T Pro. Pełna lista w linku
  • Aparat na Mi 10T Pro nadal nie działa i nie będzie działać, dopóki nie zostanie wydany ROM Global z brakującą kompatybilną biblioteką od modułu 108 Mpx
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Android 12

Ponieważ TWRP nie współpracuje z Androidem 12, aktualizacje dla telefonów z tą wersją systemu muszą być wgrywane w trybie Fastboot — szczegóły w naszym artykule.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 23 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu, można skorzystać z kilku metod:

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj. Czcionka Nokia Sans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest w tej wersji skopane że sterownikiem ekranu, nie mogę screena przesłać, bo i tak nie będzie tego widać, ale problem jest taki, że ekran AMOLED podczas podświetlania choćby ikonki odcisku palca zaświeca się cały jak LCD, być może dlatego i zużycie baterii jest większe. Wczesniej zawsze zaświecała się tylko ta ikonka, bo tak powinien się zachowywać ten typ ekranu, reszta pozostaje wygaszona, ale w ciemności widzę, że cały ekran się zaświeca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Test napisał:

Coś jest w tej wersji skopane że sterownikiem ekranu, nie mogę screena przesłać, bo i tak nie będzie tego widać, ale problem jest taki, że ekran AMOLED podczas podświetlania choćby ikonki odcisku palca zaświeca się cały jak LCD, być może dlatego i zużycie baterii jest większe. Wczesniej zawsze zaświecała się tylko ta ikonka, bo tak powinien się zachowywać ten typ ekranu, reszta pozostaje wygaszona, ale w ciemności widzę, że cały ekran się zaświeca.

Niestety za sterowniki ekranu nie odpowiadamy. Być może Xiaomi coś popsuło, pozostaje mieć nadzieję, że za tydzień będzie lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał:

Niestety za sterowniki ekranu nie odpowiadamy. Być może Xiaomi coś popsuło, pozostaje mieć nadzieję, że za tydzień będzie lepiej...

Spoko Kacper, przecież ja was nie winię, napisałem tylko, że coś jest nie tak z ekranem, bo AMOLED zaświeca się cały, a nie tylko fragment, który powinien być zaświecony. Przy okazji, problem z adaptacją ciemnego motywu w poszczególnych aplikacjach nadal występuje. Na ten przykład MiHome, który ma wyłączoną obsługę ciemnego motywu całkowicie zachowuje się tak, jak by miał ją włączoną połowicznie, to znaczy kafelki są ciemne, reszta nie. Ale ponieważ używam modowaną apkę, to pretensji nie mam, bo nie wiem jak jest na wersji oryginalnej, choć podejrzewam, że ten mod nie ma z grafiką wiele wspólnego. Po wejściu w ustawienia telefonu i opcje dotyczące ciemnego motywu, zaznaczenie o odznaczenie apki pomaga, ale tymczasowo, jak gdyby ustawienia nie były zapamiętywane. Za każdym następnym razem trzeba powtarzać opercje, by nie włączał się ciemny motyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jego zrzutów też nic nie wynika. Pewnie suma zużytych mA jest tożsama z kreską. Ma jedną aplikację które żre. Wiadomo gdzie szukać, ale nikt tu zdalnie niczego nie znajdzie ;) Co do całości zużycia, to gość ma włączone co się da ;) wifi, blt, 2 karty z lte. To trza karmić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, brawo napisał:

Z jego zrzutów też nic nie wynika. Pewnie suma zużytych mA jest tożsama z kreską. Ma jedną aplikację które żre. Wiadomo gdzie szukać, ale nikt tu zdalnie niczego nie znajdzie ;) Co do całości zużycia, to gość ma włączone co się da ;) wifi, blt, 2 karty z lte. To trza karmić.

No tak - też na to zwróciłem uwagę - wiadomo ze każdy ma nainstalowane co tam chce i co mu potrzebne - też z tego co pamiętam wersję rozwojowe softu mogą nieco gorzej trzymać baterie - ogólnie ze zużyciem baterii chyba nie ma jakichś większych problemów - ja z kolei dwa razy miałem na tej wersji problem którego na wcześniejszych wersjach nie uświadczyłem - chyba raz to było na przeglądarce a raz na jutubie - to z grubsza wyglądało jak takie przywieszenie i powrót do pulpitu z zamknieciem aplikacji - do tej pory na żadnym sofcie to się nie zdazylo - to tak zgłaszam przy okazji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...