Jump to content

Mi4 2gb vs Mi4i

anrold24

Recommended Posts

Witajcie,
Zastanawiam się nad zakupem z mi4 2gb lub mi4i ze strony  ibuygou.com lub xiaomiforsale.com np na XFS xioami mi4 2gb 256,00 €  a za xioami mi4i 267,00 więc różnica zaledwie 11€.

Teraz nie wiem który telefon będzie lepszy ?
Wasza opinia ?

PS. Przesyłke bedzie szła do niemiec, czy nie bedzie problemu z ewenutalnym cłem?

Pomyliłeś ceny. Na XFS to Mi4 jest droższy. Jeśli czasami grasz w gry to Mi4 będzie znacznie lepszą opcją, SD615 z ekranem FHD się mocno męczy. Mi4 możesz też sobie spersonalizować wymieniając tylną klapkę.

Na ibuygou.com ceny są nieco niższe, ale nie ma gwarancji (XFS daje roczną). Samego Mi4i da się kupić nawet za ~235$ (Pandawill, Gearbest) Rzadko się zdarza żeby celnicy przechwycali paczkę, a jak już to doliczają 23% VATu.

Edited by penguino

Zależy czego oczekujesz od telefonu. Tutaj masz porównanie obu telefonów: 

Ja osobiście wybrałbym mi4 ze względu na wygląd premium, mocniejszy procesor, lepszy przedni aparat, mi4i z kolei  ma dual sim dlatego musisz sam zadecydować na czym ci bardziej zależy :)

Pomyliłeś ceny. Na XFS to Mi4 jest droższy. Jeśli czasami grasz w gry to Mi4 będzie znacznie lepszą opcją, SD615 z ekranem FHD się mocno męczy. Mi4 możesz też sobie spersonalizować wymieniając tylną klapkę.

Na ibuygou.com ceny są nieco niższe, ale nie ma gwarancji (XFS daje roczną). Samego Mi4i da się kupić nawet za ~235$ (Pandawill, Gearbest) Rzadko się zdarza żeby celnicy przechwycali paczkę, a jak już to doliczają 23% VATu.

Dzięki za pomoc.

Patrzyłem na stronie Gearbest to rzeczywiście cena xioami mi 4i to 237$

A jak wygląda gwarancja na XFS - wszystko w wiekszości przypadków przebiega bezproblemowo?

Zależy czego oczekujesz od telefonu. Tutaj masz porównanie obu telefonów: 

Ja osobiście wybrałbym mi4 ze względu na wygląd premium, mocniejszy procesor, lepszy przedni aparat, mi4i z kolei  ma dual sim dlatego musisz sam zadecydować na czym ci bardziej zależy :)

Dzięki za informacje przeoczyłem o tym dual sim

Mi4i ma nieco lepszy ekran/kontrast (ciemniejsza czerń) ale ogólnie wobec narzutu sprzedawców i taniejącego Mi4 różnica cenowa jest torchę za mała.

Co do Gearbest - kod MI4I daje zniżkę i finalna cena to ~233$. Realizacją gwarancji z XFS zajmuje się obecny na forum kolega Acid (we Wrocławiu).

Ja, gdyby szybciej było wiadomo co z ROMem multilanguage dla Mi4i , to pewnie bym ten model kupił...bo z początku bardzo się napaliłem.

Ale potem analiza, chłodna głowa i wybór padł na Mi4. Jednak to jest segment premium. Już nie chodzi o hardware, a o dalszy support i rozwój MIUI na dany model - tu Mi4 musi mieć przewagę.

Wysłane z mojego MI 2S

Nie koniecznie mi4i musi byc gorszy pod wzgledem wsparcia. Otrzymuje juz co tygodniowe aktualizacje.

Ale mam przykład na swoim obecnym Mi2s. Jak jest high end, to jest kilkuletnie wsparcie. A jakoś bardziej mam w tej kwestii zaufanie dla modelu Mi4.

Wysłane z mojego MI 2S

2nd gen 615 faktycznie jest taki słaby?

Jest, ta druga generacja to taki chwyt marketingowy. Dalej ma słabą grafikę (co w połączeniu z wysoką rozdzielczością ekranu nie daje najlepszych efektów) i dalej mocno się grzeje. Xiaomi już obcięło zegary żeby ograniczyć wydzielanie ciepła (wyniki w Antutu spadły z ~40000 do poniżej 35000), prawdopodobnie throttling również działa bardziej agresywnie. Także Mi4i ma trzy przewagi nad Mi4: nieco lepszy ekran (kontrast, choć i nieco niższa jasność), nieco lepszy aparat (lepszy soft, podwójna dioda) i DualSIMa. Mi4 jest lepiej wykonany (z wymiennymi klapkami), ma dużo mocniejszy procesor i przede wszystkim grafikę (przydaje się w grach, nie zamula nawet pod obciążeniem), który do tego jest porównywalny, albo i oszczędniejszy dla baterii. Do Mi4 możesz też wgrać tutejszy, polski soft, w Mi4i póki co skazany jesteś na wersję azjatycką

Edited by penguino
  • Like 1

Właśnie, nie każdy potrzebuje mocy Mi4. Sam byłem zawiedziony, że kilka dni wcześniej nie pokazali Mi4i. Bo jestem bardzo zaciekawiony. Mi w Mi4 bateria średnio wystarcza na 7 dni. Jeśli Mi4i byłby oszczędniejszy i w dodatku ta ciekawa opcja z rozjaśnianiem tylko ciemniejszych fragmentów na słońcu działałaby właściwie to byłby dla mnie lepszym wyborem. Wymiary prawie identyczne i głośnik może lepszy bo w Mi4 głośnik i wibracja to kpina, a w aucie to już w ogóle nie słychać chyba że na maksimum.

preston, dla Ciebie 7 dni to mało? Przecież Ty dzięki takiemu wynikowi to zapominasz chyba w ogóle o czymś takim jak 'ładowanie telefonu' :D.

100zł uważam, że jest za małą różnicą w przypadku tych modeli. W Mi4 otrzymujemy lepszy procesor, więcej ramu, wygląd premium i parę innych pierdół. Gdyby Mi4i kosztowało w granicach 800zł, to owszem, wydaje mi się, że telefon byłby wart uwagi.

Mi4i nie diała dłużej na jednym ładowaniu niż Mi4.

Z recenzji i testow wynika ze mi4i dziala dluzej na baterii.

preston, dla Ciebie 7 dni to mało? Przecież Ty dzięki takiemu wynikowi to zapominasz chyba w ogóle o czymś takim jak 'ładowanie telefonu' :D.

100zł uważam, że jest za małą różnicą w przypadku tych modeli. W Mi4 otrzymujemy lepszy procesor, więcej ramu, wygląd premium i parę innych pierdół. Gdyby Mi4i kosztowało w granicach 800zł, to owszem, wydaje mi się, że telefon byłby wart uwagi.

Wyglad to kwestia gustu. Roznica miedzy mi4i a mi4 z 3gb ram jest wieksza niz 100 zl.

Nie kazdy potrzebuje wydajniejszego procesora czy 3 gb ramu. Na telefon wystarczy 2 gb. Za mi4i przemawia lepszy wyswietlacz, dual sim, lepszy tylny aparat, dluzsza praca na baterii.

Edited by tosshi2

Z recenzji i testow wynika ze mi4i dziala dluzej na baterii.

Oglądałem tą recenzję. "Mi4i ma słabszy procesor i dużo większą baterię przez co powinien pracować wyraźnie dłużej". A że SD615 jest słąbszy, ale nie oszczędniejszy (dużo energii marnuje na ciepło), a bateria jest minimalnie większa (w granicy tolerancji dla samej baterii) to czas pracy jest najwyżej porównywalny, i gorszy przy korzystaniu z dwóch kart SIM.

http://www.gsmarena.com/battery-test.php3?idPhone=7211#show

Jak ktoś nie potrzebuje mocnego procesora czy 3GB RAMu (nakłądka Xiaomi do lekkich nie należy) to lepiej zaoszczędzić sporo pieniędzy i wziąć Redmi Note z 2 GB RAMu. Też ma DualSIMa, a duży ekran sprawdzi się przy korzystaniu z internetu.

@penguino no to ze na dwoch sim pracuje krocej to chyba nic dziwnego co?

Nakladka miui nie jest juz taka ramozerna. Bezprzesady. Wszystkie urzadzenia z 2 gb ramu dzialaja dobrze i nie ma problemow z ramem. Wydajnosc slabsza na poziomie 5000 pkt mniej w antutu. Juz nie przesadzajmy. Nie kazdy gra w gry a do uzywania aplikacji wydajnosc mi4i wystarcza.

No redmi note 2 gb ramu ma taki sam wyswietlacz, aparat, wielkosc ekranu jak mi4i co? Nie ma co porownywac telefonow z serii mi do serii redmi bo roznice sa ogromne.

No grubość jednak bardzo, bardzo dużo robi, w kwestii komfortu noszenia, choćby w kieszeni spodni. Nawet kiedyś Acid tak stwierdził, przy przesiadce na Mi Note - które ma aż 5,7 cala, ale jest cienkie.

Wysłane z mojego MI 2S

Edited by kulig007

No to temat się ładnie rozwinał.

A więc tak, najbardziej zalezy mi na szybkości procesora - szybko sie wkur***am jak telefon mi sie zawiesi. Pisaliście że różnica jest ale czy mocno zauważalna? W gry raczej mało planuje grać, może czasami.
Druga rzecza jest aparat - jak znacząca jest to różnica ?
Dual sim - nawet przydatny, posiadam 2 karty sim - jedna jest tylko do banku w którym dostaje smskody- raz na tydz ją właczam więc aż tak potrzebna nie jest.
Wyglad - za mna przemawia raczej Mi4. Tylko jestem ciekawy jak te telefony prezentują sie w rzeczywistości w kolorze czarnym, biały mnie totalnie nie interesuje.

Jeszcze jak wyglada gwarancja na gearbest.com

Dzięki wszystkim za pomoc

Edited by anrold24

Nie pieprz głupot. IBG też ma gwarancję którą zajmuje się między innymi Acid, jest nawet możliwość rozszerzenia o rok.

No ale żeby za tą mniejszą wydajnością szły inne aspekty typu dłuższa praca na baterii. Po specyfikacji myślałem że będzie duża różnica na korzyść mi4i a okazuje się prawie niezauwazalna.

Mi4i nie diała dłużej na jednym ładowaniu niż Mi4.

Nie jest duża, ale jest. W moim teście na Mi4i oglądanie filmu FHD na pełnej jasności z włączonym wifi był czas większy od analogicznego testu na Mi4 o 54 minuty

Moim skromnym zdaniem mi4i jest ładniejszy (znudził mi się już mi4) no i cieńszy ;)

Ja też tak uważam. I do tego soft touch

No to temat się ładnie rozwinał.

A więc tak, najbardziej zalezy mi na szybkości procesora - szybko sie wkur***am jak telefon mi sie zawiesi. Pisaliście że różnica jest ale czy mocno zauważalna? W gry raczej mało planuje grać, może czasami.

Dual sim - nawet przydatny, posiadam 2 karty sim - jedna jest tylko do banku w którym dostaje smskody- raz na tydz ją właczam więc aż tak potrzebna nie jest.

Wyglad - za mna przemawia raczej Mi4. Tylko jestem ciekawy jak te telefony prezentują sie w rzeczywistości w kolorze czarnym, biały mnie totalnie nie interesuje.

Jeszcze jak wyglada gwarancja na gearbest.com

Dzięki wszystkim za pomoc

1. W codziennym użytkowaniu nie. Chyba że skaczesz mocno pomiędzy aplikacjami i potrzebujesz dużo ich uruchomionych.

2. Głównie zdjęcia w nocy z użyciem lamp. Są o lepsze :)

3. Więc z Dual-SIM byś korzystał ;)

4. Mi4i czarny jest super, mam też białego Mi4 i zdecydowanie jestem za Mi4i.

1. W codziennym użytkowaniu nie. Chyba że skaczesz mocno pomiędzy aplikacjami i potrzebujesz dużo ich uruchomionych.

2. Głównie zdjęcia w nocy z użyciem lamp. Są o lepsze :)

3. Więc z Dual-SIM byś korzystał ;)

4. Mi4i czarny jest super, mam też białego Mi4 i zdecydowanie jestem za Mi4i.

No raczej nie mam dużo apikacji właczonych, też cieżko stwierdzić obecnie używam telefonu-szrotu co uniemożliwia mi właczeniu wielu aplikacji :mrgreen:

Tak korzystałbym z dual sim - ale jak wspominałem nie jest to warunek konieczny.

Ekran jest lepszy w Mi4i tak ?

A jak wygląda jeszcze support w przypadku obu telefonów?

Ktoś zamawiał z gearbest.com i może dać jakaś opinie, jak wygląda sprawa z gwarancja. Cena tam - jest dużo niższa w porównaniu do XFS. Tylko jak wygląda gwarancja i czy towar jest pewny?

EDIT :

Znalazłem użytkownika Buriza na forum który oferuje MI4 3GB za cene 1040zł z akcesoriami.  Cena dość niska patrzać na ceny u np XFS, IB.  OPINIE?

A jak w takim przypadku wypadłby MI4i do Mi4 3gb ?

W sumie przekonałem się już raczej do Mi4i jednak patrzać że Mi4 3gb jest znacznie szybszy i niby w takiej cenie to już sam nie wiem...

Wybaczcie za zamiesznie.

Edited by anrold24

Różnica jest zauważanla głównie pod obciążeniem, 3GB w Mi4 pomogą w wielozadaniowości. Dużo trudniej będzie go zamulić.

Co do jakości zdjęć to możesz sobie bezpośrednio porównać:

http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_4i-review-1262p8.php

http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_4-review-1119p8.php

To pełne recenzje więc masz tam porównanie pod wieloma względami.

Do czarnego Mi4 możesz dokupić np. takie plecki jak kolega 'qwasek':

http://miuipolska.pl/forum/topic/3853-wybór-pokrowca/?p=61780

Wg mnie wyglądają świetnie.

Mało nie. Po przesiadce z Mi2S jestem bardzo zadowolony z baterii.

Różnica jest zauważanla głównie pod obciążeniem, 3GB w Mi4 pomogą w wielozadaniowości. Dużo trudniej będzie go zamulić.

Co do jakości zdjęć to możesz sobie bezpośrednio porównać:

http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_4i-review-1262p8.php

http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_4-review-1119p8.php

To pełne recenzje więc masz tam porównanie pod wieloma względami.

Do czarnego Mi4 możesz dokupić np. takie plecki jak kolega 'qwasek':

http://miuipolska.pl/forum/topic/3853-wybór-pokrowca/?p=61780

Wg mnie wyglądają świetnie.

Widać, że Mi4i ma bardziej szczegółowe, ciemniejsze zdjęcia.

Osobiście zamieniłbym się na Mi4i. Ten metal premium już mi nie pasuje.

ps

Na ibg jest czarny Mi4 WCDMA 3GB za 270$

http://www.ibuygou.com/p-black-xiaomi-mi4-snapdragon-801-quadcore-25ghz-3gb-ram-16gb-rom-wcmda-6833.html

Edited by preston2009

Mało nie. Po przesiadce z Mi2S jestem bardzo zadowolony z baterii.

Widać, że Mi4i ma bardziej szczegółowe, ciemniejsze zdjęcia.

Osobiście zamieniłbym się na Mi4i. Ten metal premium już mi nie pasuje.

ps

Na ibg jest czarny Mi4 WCDMA 3GB za 270$

http://www.ibuygou.com/p-black-xiaomi-mi4-snapdragon-801-quadcore-25ghz-3gb-ram-16gb-rom-wcmda-6833.html

Ok zdecydowałem się na Mi4i czarny :mrgreen:

Teraz pytanie,

Zamawiał ktoś z gearbest.com czy telefony sa orygnalne i jak wygląda sprawa z gwarancją?

Nie chce oszczedzać i dostać podróbke która jeszcze bedzie bez gwarancji.

Dodatkowo gdzie dostanę odrazu akcesoria jak euti i folie ?

Edited by anrold24

praktycznie w każdym temacie na każdej stronie padają te linki (nawet na tej jeden już padł)

http://www.ibuygou.com/ i http://www.xiaomiforsale.com/pl/

na samej górze strony też jest magiczny link z napisem "Sklep" właśnie sprawdziłem - działa

na forum też mamy od tego specjalny dział http://miuipolska.pl/forum/forum/39-gie%C5%82da/ gdzie masz m.in sprzedawców którzy zajmują się handlem w Polsce jak i dział gdzie na temat tego wszystkiego ludzie wystawiają opinie http://miuipolska.pl/forum/forum/56-opinie-o-sklepach/

bawisz się w jakieś dziwne sklepy zamiast wybrać sprawdzone sklepy z serwisem u Acida lub naszych rodzimych handlowców, jeden ma taniej, drugi drożej ale wystawia faktury... od wyboru do koloru

praktycznie w każdym temacie na każdej stronie padają te linki (nawet na tej jeden już padł)

http://www.ibuygou.com/ i http://www.xiaomiforsale.com/pl/

na samej górze strony też jest magiczny link z napisem "Sklep" właśnie sprawdziłem - działa

na forum też mamy od tego specjalny dział http://miuipolska.pl/forum/forum/39-gie%C5%82da/ gdzie masz m.in sprzedawców którzy zajmują się handlem w Polsce jak i dział gdzie na temat tego wszystkiego ludzie wystawiają opinie http://miuipolska.pl/forum/forum/56-opinie-o-sklepach/

bawisz się w jakieś dziwne sklepy zamiast wybrać sprawdzone sklepy z serwisem u Acida lub naszych rodzimych handlowców, jeden ma taniej, drugi drożej ale wystawia faktury... od wyboru do koloru

Serwis gearbest.com został zaproponowany mi w tym temacie. Więc dopytuje

Dodatkowo sam pisałem o tych dwóch sklepach czyli XFS i IB - więc Tobie jako moderatorowi wypadałby przeczytać temat zanim się odpiszę i stwierdzać że się "bawię w dziwne sklepy".

Mogłeś napisać wyłacznie swoją opinie i tyle.

Byłem w dziale opinie, dostałem tylko jedna odpowiedź więc stwierdziłem że zapytam tutaj ponieważ nie każdy użytkownik wchodzi w dział opinie.

Właśnie, nie każdy potrzebuje mocy Mi4. Sam byłem zawiedziony, że kilka dni wcześniej nie pokazali Mi4i. Bo jestem bardzo zaciekawiony. Mi w Mi4 bateria średnio wystarcza na 7 dni. Jeśli Mi4i byłby oszczędniejszy i w dodatku ta ciekawa opcja z rozjaśnianiem tylko ciemniejszych fragmentów na słońcu działałaby właściwie to byłby dla mnie lepszym wyborem. Wymiary prawie identyczne i głośnik może lepszy bo w Mi4 głośnik i wibracja to kpina, a w aucie to już w ogóle nie słychać chyba że na maksimum.

Co jest nie tak z tą wibracją ? Pytam bo właśnie zamówiłem swój egzemplarz...

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...