Skocz do zawartości

3H - jak to jest z firmware?


exodus1984

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :)

bo trochę zgłupiałem - proszę naprowadźcie mnie - czy firmware w wersji 2.0.5.0017 to najnowsze ? Czytam na forum, że teraz to 2.0.8... i teraz nie wiem czy 2.0.[jakas wersja sprzetowa - właśnie 5,6,7 lub 8].0017 czy po prostu mam coś nie tak, że mi się to nie aktualizuje? Zakładałem, że mam najnowsze dla mojej wersji hw oczyszczacza, ale już zaczynam się gubić...

Dla jasności - wersja EU, zwykła apka, nic nie modowane. Całkowity standard.

Edytowane przez exodus1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • exodus1984 zmienił(a) tytuł na 3H - jak to jest z firmware?

w 3h i wielu (>500) prostych urzadzeniach mijia sa 2 mcu. pierwsze mcu od xiaomi (takie samo w roznych typach urzadzen jak swiatla, nawilzacze, klimatyzatory, itp) jest odpowiedzialne za obsluge chmury mijia. drugie mcu producenta danego sprzetu jest odpowiedzialne za specyficzne funkcje urzadzenia np dzialanie oczyszczacza.

2.0.5 to wersja firmware w mcu xiaomi. aktualizacje tego mcu mozna pobrac tylko na regionie chinskim. nowsze partie tego samego sprzetu sprzedawanego globalnie tez moga miec fabrycznie nowsze wersje firmware, np 2.0.8. na regionie chinskim aktualna wersja tego mcu to 2.1.8-2.2.2 w zaleznosci od urzadzenia.

0017 to wersja firmware w mcu producenta. aktualizacje mozna pobrac z chmury na kazdym regionie gdzie urzadzenie jest oficjalnie.

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...