Skocz do zawartości
  • 0

Co jest do cholery z tą gwarancją?


adrianklewin1

Pytanie

Mam Redmi Note 9 i chciałbym wgrać na niego oprogramowanie AOSP, a ponieważ w internecie są różne zdania na temat gwarancji po zmianie z MIUI na custom ROMa, postanowiłem zajrzeć w kartę gwarancyjną oraz na ofertę tego telefonu w sklepie, w którym go kupiłem. I tak:

Karta gwarancyjna telefonu: 1 rok gwarancji na urządzenie i na baterię, 6 miesięcy na ładowarkę.

RTV Euro AGD: 2 lata gwarancji.

 

Które stwierdzenie jest ważniejsze? A może to co jest podane na stronie RTV Euro AGD to nie gwarancja, a reklamacja (a reklamacje są prawnie dostępne przez 2 lata)? Weźcie to wyjaśnijcie bo w końcu k***a wiadomo że nic nie wiadomo

 

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

To najwyraźniej jakieś farmazony napisali w karcie gwarancyjnej, tylko komu wierzyć? Prawnie to karta gwarancyjna jest podstawą do gwarancji, a nie strona internetowa producenta

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Przesyłam w załączniku zdjęcie wpisu z karty gwarancyjnej. Nie sądzę by ten wpis "o ile prawo nie stanowi inaczej" miał jakiekolwiek zastosowanie bo minimum 2 lata obowiązują w Polsce w przypadku reklamacji, a reklamacja (rękojmia) a gwarancja to dwa różne pojęcia

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Zapomniałem załączyć zdjęcie8fac4a72f21810bf3fd7bf09dfcae4b1.jpg

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie podobno a faktycznie. Można otwierać bootloadera, można żąglować romami ale tylko tymi oficjalnymi od Xiaomi, jeśli serwis zobaczy że w fonie jest nieautoryzowane oprogramowanie to jak najbardziej mają prawo nie uznać gwarancji.
A co do gwarancji, parę lat temu kupowaliśmy u nich zmywarkę i też podobna sytuacja, na infolinii odpowiedzieli że jednak 2 lata jest. Inna sprawa nie było potrzeby z niej korzystać więc w praktyce nie sprawszone czy faktycznie tak by było.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No i właśnie muszę skorzystać z gwarancji bo po zmianie EEA na Globala nie łapie zasięgu... Jedynie WiFi Calling działa do rozmów. Urządzenie aktualnie tylko do korzystania z neta, a do gadania przez telefon muszę używać innego urządzenia...

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...