Skocz do zawartości

Xiaomi Find Device unistall + Debloating Miui 12


argentina10

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam mój pacjent to POCO X3 NFC miui 12.5.1. EU Stable z naszego forum. Czy ktoś się orientuje czemu xiaiomi.find.device nie chce się w ogóle zamorozić a po wyłączeniu w ustawieniach nadal jest aktywny w panelu zarządzania aplikacjami.  Rozumiem że obecnie nie ma rzadnej możliwości usunięcia tej aplikacji bo wywali rom ale czemu ona jest zawsze aktywana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hasło-debloating miui.
I albo poleceniem w konsoli adb, albo programem, tylko nie pamiętam czy w programie jest dla Google czy/i dla Xiaomi, ale jak nie ma to można dopisać samemu.
Tylko nie odintalowywuj, a wybierz zamrożenie.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ZduneX25 zmienił(a) tytuł na Xiaiomi Find Device jak zamrozić
8 godzin temu, Netoper napisał:

Hasło-debloating miui.
I albo poleceniem w konsoli adb, albo programem, tylko nie pamiętam czy w programie jest dla Google czy/i dla Xiaomi, ale jak nie ma to można dopisać samemu.
Tylko nie odintalowywuj, a wybierz zamrożenie.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Netoper poleceniami nie próbowałem a programem ADB Fastboot Tools w ogóle na liście nie ma FindDevice a Titanem lub My Android Tools nie chce zamrozić tej apki. 

W ogóle to dla mnie dziwne że zblokowali możliwość wywalenia z folderu ROOT/System/App takich aplikacji jak : Bookmark Provider, Healt, Easter Egg i i nne śmieci od Xiaiomi i googla....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Netoper napisał:

Wyszukaj adb cybercat, na XDA jest do zassania, to obsługuje wszystkie fony na andku, tylko ostrożnie żebyś czego niepotrzebnego nie usunął.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki sprubóję czy to się sprawdzi. Na zagranicznych forach piszą że całkowite wywalenie finddevice powoduje bootloopa . Na siłę zintegrowali to ze startem żeby szpiegować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolego Netoper Bardzo CI dziękuję ten cybercat to użytkownik XDA który udostępnił apkę ADB App Contron 1.71 i to się okazało strzałem w 10 bo apki typu google i upierdliwe od xiaiomi usunęło. Natomiast po zamrożeniu finddevice nadal było dostępne. Zaryzykowałem i wzięłem opcję unistall finddevice co w końcu wywaliło to dziadostwo z listy uruchomionych apek :))) Na szczęście nie spowodowało to bootloopa .

 Czyli podsumowując to ADB App Control o wiele mocniejsze narzędzie niż ADB Fastboot Tools i robi konkretną czystkę :)  Jedyny minus że odinstalowane apki nadal są w folderze ROOT/System/App i nie da się ich wywalić w kosmos. Oczywiście domyślam się że jest to zabezpieczenie aby po hard reset wszystko powróciło więc raczej tak musi zostać.

Proszę moderatora o nie zamykanie wątku ponieważ temat może się rozwinąć a sam nadal będę eksperymentował.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Netoper napisał:

Tak, same apki dalej są fizycznie na dysku ale nieczynne, jedyne co to aby się ich pozbyć na stałe to root.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Ja mam roota :) A masz pomysł jak się ich pozbyć na stałe ? przynajmniej te które wiem że są potrzebne jak dziura w moście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na swoim X3 nie bawiłem się z wywalaniem mimo że roota miałem, ale to tak była sztuka dla sztuki żeby zobaczyć czy da się zrootować.
Co do usunięcia to trza by jakiegoś managera APK zasadzić który potrafi usuwać z systemu.
Ostatnim którym robiłem ( na rn8pro) był ten
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alphainventor.filemanager
Ale jak on pójdzie na innym andku to nie wiem

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
Edit
Nie ten link, nie mogę odszukać tego co robiłem bo wyczyściłem historię sklepu. Zobaczę na piechotę czy mi się przypomni co to było, ale ciemno to widzę
Edit
Chyba to
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jumobile.manager.systemapp





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Netoper napisał:

Spróbuję czy usunie to co odinstalowałem bo wywaliłem już 42 apki i telefon chodzi jak rakieta. Nic więcej nie kombinuję żeby nie "polepszyć"

2 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał:

Z partycji systemowej na stałe tego nie wywalisz, bo nowe telefony mają dynamiczne partycje. Jedyna opcja to moduł do Magiska ale jak odinstalujesz Magiska to dalej te aplikacje będą, także...

Słyszałem o tym module ale raczej nie będę w to szedł. Magiska zostawiam na stałem bo zamrażam 2,3 apki i niektóre usługi My Android Toolsem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągasz minimalAdb, ja używam w wersji portable.
Folder że skryptem najlepiej umieścić bezpośrednio na C, do tego folderu wrzucasz apki które chcesz instalować, odpalasz skrypt podłączasz fona no i działasz.
A polecenia no to musisz wyszukać, w artykułach o debloatingu są podawane jakimi odinstalowuje się apke, jakimi zamraża jakimi instaluje.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Netoper napisał:

Ściągasz minimalAdb, ja używam w wersji portable.
Folder że skryptem najlepiej umieścić bezpośrednio na C, do tego folderu wrzucasz apki które chcesz instalować, odpalasz skrypt podłączasz fona no i działasz.
A polecenia no to musisz wyszukać, w artykułach o debloatingu są podawane jakimi odinstalowuje się apke, jakimi zamraża jakimi instaluje.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka




 

Wszystkie komendy mam i minimal adb też kiedyś jeszcze tym robiłem więc dzięki że przypomniałeś bo próbowałem Ptatform Tools ale nie wchodzi w okno komend. 

Bez paniki brawo bawię się nie pierwszy raz tylko w nowszych miui doszło sporo nowości i testuje co można wywalić czego nie używam. Jeśli ktoś uważa że to nic nie daje to mogę mu powiedzieć że jest w dużym błędzie bo start systemu , szybkość i praca na baterii robi różnicę. 

48 minut temu, brawo napisał:

Nie wiem po co grzebiesz w systemowych aplikacjach... Niczego dobrego z tego nie będzie. One są ze sobą na pewno "posplatane", a nie gołe i samodzielne.

Dam se rękę uciąć, że zacznie się płacz za jakiś czas, że nie działa to i tamto. 😁

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fony po oczyszczeniu ze śmiecia faktycznie przyspieszają i jest poprawa na baterii, tylko że jeśli jest tak jak Kacper pisze, że w X3 też są dynamiczne partycje to o bootlopa bardzo łatwo.
Ja ostatnim którym się bawiłem dogłębnie to rn8pro i tego łajze ze 3, 4 razy ucegliłem przy wyrywaniu apek z systemu, nie wiem czy to kwestia dynamicznych, czy mediateka ale w końcu zrobiłem co chciałem.
Z X3 tak się nie bawiłem już bo czasu mało i cierpliwość z wiekiem maleje default_smile.png
Jedynie jak pisałem root dla zabawy, magisk, i tyle, nie mam już cierpliwości bawić się z modułami, ukrywaniem modyfikacji żeby apki bankowe się nie buntowały, więc po zabawie wgrałem rom Indonezja i cybercatem ( tak, wiem że to nick default_smile.png ) powywalałem to co uważałem za zbędne i hula przyjemniej niż drugi X3 który jest bez czyszczenia.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netoper masz rację z wiekiem się odechciewa ale poprzedni po takiej zabawie miałem 4 lata i śmigał aż miło i teraz też zrobię raz i mam spokój. Dałem ciała tylko tym że kiedy już byłem prawie u kresu drogi z ustawieniami i zamiataniem ze śmieci to nie zrobiłem backupa systemu twrp....a bootloopa zrobiłem dopiero po wywaleniu mishare :)). Szkoda że na Miu Polska nie ma Kozaka który by bawił się w krojenie romów tak żeby wszyskie funkcje podstawowe działały a od razu żeby było fajnie i lekko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem hard reset i na nowo odpaliłem system .Teraz od razu usunąłem  MiShare (zniknąła nawet ikonka szybkiego wybierania w belce) i o dziwo nie ma bootloopa. Czyli winnw temu było nie samo wywalenie ale to że przed tym bawiłem się tym próbująć wysłać i zapewne pozostało w pamięci i przy uruchamianiu system szukał tego powoduąc błąd.

 Pamiętać więć trzeba że pierwsze co to przed usunięciem wyczyścić z pamięci daną apkę  i wstępnie zamrozić nawet a dopiero potem drastyczne kroki :) więcej już w sumie nie ruszam. Kusi mnie jeszcze fused.location ale boję się że będą błędy z navi lub w ogóle ją stracę a to jest mi potrzebne.najbardziej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płynne działanie, bo szybciej uruchamia się? To do czego ci teraz telefon służy? Do dzwonienia, sms, video i muzyka? ;) No nie wiem czy wyrzucenie np. konta xiaomi nie wyrządzi ci większej szkody niż te szybsze uruchamianie. Parę i ja wyłączyłem Mi Bowsera, Mi Video i Mi Muzykę, Analitkę, ale to tylko tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, brawo napisał:

Płynne działanie, bo szybciej uruchamia się? To do czego ci teraz telefon służy? Do dzwonienia, sms, video i muzyka? ;) No nie wiem czy wyrzucenie np. konta xiaomi nie wyrządzi ci większej szkody niż te szybsze uruchamianie. Parę i ja wyłączyłem Mi Bowsera, Mi Video i Mi Muzykę, Analitkę, ale to tylko tyle.

Jak mnie  bawią tacy openenci którzy nawet nie spróbowali nigdy używać systemu bez śmieci a się wypowiadają. Czy ja Ci każe tak robić ? Nie chcesz to nie zaśmiecaj tematu skoro nie wnosisz nic mądrego. Czytaj ze zrozumieniem że telefon zachowuje pełną funkcjolność i to że nie używam śmieci google i konta xiaiomi do niczego mi nie poptrzebnego to moja sprawa.  jak ktoś używa chmury czy np odblokowania twarzą to niech używa.  Jaką brak konta xiaiomi ma mi szkodę wyrządzić pomyśl trochę to nie boli :))))) Na poprzednim tel nie miałem 4 lata tego szajsu i jakoś wszystko działało i krzywda się nie stała i z apek bankowych kasa nie zginęła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie odpowiedź do czego ty uzywasz telefon? Używasz zwrotu "wszystko działa". Telefon to pewne narzędzie, a nie tylko słuchawka i mikrofon. Rozumiem, że to ci wystarczy, ale szkoda pieniędzy* na telefon i kastrowanie go z wszystkiego.

* - wiem, że to twoje pieniądze, a nie moje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, brawo napisał:

A gdzie odpowiedź do czego ty uzywasz telefon? Używasz zwrotu "wszystko działa". Telefon to pewne narzędzie, a nie tylko słuchawka i mikrofon. Rozumiem, że to ci wystarczy, ale szkoda pieniędzy* na telefon i kastrowanie go z wszystkiego.

* - wiem, że to twoje pieniądze, a nie moje.

Nie mam pojęcia o co Ci chodzi i podejrzewam że Ty sam nie wiesz nawet o co Ci chodzi :)) Nie wiem co Ty robisz swoim telefonem ? Pierzesz,  gotujesz obiady czy sprząta za Ciebie ? Bo nie rozumiem . Tak telefon jest do dzwonienia i używania wraz z aplikacjami które są nam potrzebne i wygodne. Ty myślisz że ja po mojej niby "kastracji" nie mogę używać internetu i Sklepu play a telefon leży jak cegła w szafie ?  Poczytaj tochę na zagranicznych forach dowiedz się czegoś a nie zamknełeś się na to co Ci daje dana firma i tak ma być. Jeśli to Ci odpowiada to szanuję to i jak większość ludzi używasz i tyle. Ja też używam tylko na moich zasadach i to co chcę i jak chcę. Jak byś tochę poczytał to byś wiedział że obecnie można z telefonem zrobić WSZYSTKO co dusza zapragnie a goście z XDA itp ogarniają tak systemy żeby ułatwić sobie życie a nie okroić ze wszystkiego . Jeśli to do Ciebie nie dociera i nie rozumiesz jak to funkcjonuje to daj sobie na spokój i rób po swojemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żeś soki wycisnął z fona :)
Na Twojej liście jest kilka apek które mi się nie rzuciły w oczy ( albo nie pamiętam) na listach innych czyścicieli, jutro na spokojnie sobie jeszcze pozerkam na te Twoje co ich nie kojarzę i spróbuję o nich znaleźć info od czego są, jakby co to będę dopytywał Cię o szczegóły jak mnie wujek Google zawiedzie :)

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Netoper napisał:

No to żeś soki wycisnął z fona :)
Na Twojej liście jest kilka apek które mi się nie rzuciły w oczy ( albo nie pamiętam) na listach innych czyścicieli, jutro na spokojnie sobie jeszcze pozerkam na te Twoje co ich nie kojarzę i spróbuję o nich znaleźć info od czego są, jakby co to będę dopytywał Cię o szczegóły jak mnie wujek Google zawiedzie :)
 

HAHAHA no można tak powiedzieć :) każda apka której nie znałem była przeze mnie wnikliwie analizoawana na zagranicznych forach . Mam świadomość tego że wywalenie czegoś co jest zależne powoduje później wakelocki ale na razie jest perfect i skutków ubocznych brak. Nie wiem tylko czy moduł Doze na Magisku wystarczy zainstalować i działa czy trzeba dodatkowo programikiem jeszcze innym tak jak piszą na kilku forach. 

Jak będziesz chciał i żeby nie było niemiłych niespodzianek to będę mógł Ci zrzut ekranu przesłać co używam w ogóle bo np w gry nie gram na tel i nie wiem czy ma to wpływ na nie ( chociaż podejrzewam że pozytywny bo tel ma mniej spraw do ogarniania :) )

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dla zainteresowanych aktualizuje listę usuniętych aplikacji w większości te które są stale uruchomione z systemem. U mnie nie wywołało to wpływu na funkcjonalność poza jeszcze  lepszą żywotnością baterii  i więcej ram ale bez przesady to już kosmetyka.

70.COM.MIUI.PHRASE Częste zwroty
71.com.qualcomm.qti.ims
72.USŁUGA OPERATORA carrierDefaultApp
73.com.qualcomm.qti.uceShimService ( obsługa usługi mającej zastąpić sms. W Pl chyba nadal to abstrakcja)
74.org.ifaa.aigl.manager
75. com.qualcomm.qti.cne (auto zmiana sieci 2g 3g itp)
76. com.qualcomm.atfwd (wyświetlacz lustrzany np na tv
77.Usługa ekranu bezprzewodowego wfd
78.com.xiaiomi.bluetoth.overlay (nie wpływa na przesył bluetooth między tel i połączenie z głośnikiem)
79.Bluetooth midi service (nie wpływa na przesył bluetooth między tel i połączenie z głośnikiem)
80.com.qualcom.qti.qccauthmgr
81..com.qualcomm.qti.qdma ( analityka qualcomm mająca na celu polepszyć świadczenie usług :) )
82com.qualcomm.dpmserviceapp odtwarzanie treści drm

Chyba najlepsza strona z opisem pakietów i apek na miui  https://devcondition-com.translate.goog/article/removing-unneeded-miui-applications/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=nui,sc

  Zauważyłem że pomimo Miui Polska jest nieżle pozbawione śmieci to i tak pozostają niektóre pakiety do obsługi azjatyckiego rynku np płatności na platformach alibaby i komunikacji oraz wiele aplikacji u nas w ogóle nie obsługiwane dlatego uzbierało się aż 82 z tym że niektóre są potrzebne w zależności od użytkowania telefonu i indywidualnych potrzeb. Jak będę miał czas to pokuszę się o dokładne opisy każdej bo nie usuwałem na pałę tylko po dokładnej analizie, wcześniejszym zamrażaniu i testowaniu czy wszystko działa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Netoper napisał:

Nr 72, się nad tym zastanawiałem czy usuwać czy zostawić bo może operatorowi do czegoś potrzebne, np lokalizacja do wysyłania alertów RCB.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

72 jest rzekomo powiązana z liczeniem ruchu sieciowego. Czyli jeśli ustawiasz sobie miesiączne limity na neta w telefonie to lepiej to zostawić. Mi po wywaleniu tego oraz całej reszty alerty przychodzą normalnie :-) (mam w virgin mobile) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • argentina10 zmienił(a) tytuł na Xiaomi Find Device unistall + Debloating Miui 12
  • mrosi zmienił(a) tytuł na Xiaomi Find Device jak zamrozić
  • mrosi podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat
  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.07.2022 o 21:32, Netoper napisał:

Ja mam starszą wersję systemu ale może zaskoczy

Dzięki . Ta apka wróciła ze względu na AD Guard i jego filtrowanie VPN.  Do tego jeszcze ciekawostka  że aby zainstalować certyfikat Do ADGuard to potrzeba też przwrócić apkę Pęk Kluczy czyli Key chain która odpowiada za zaufane dane uwierzytelnijące i i instalację ściągniętego certyfikatu. 

Najbardziej zależało mi na wywaleniu reklam z radia internetowego ale zamiast apki Ad Guard wystarczy ich prywatny dns w ustawieniach telefonu i faktycznie czysto :) Drugim priorytetem było wywalenie reklam i proponowanych stron na fejsie ale z tym sobie nie radzi ani prywatny dns ani apka od ADG. Chłopaki z XDA mają moda apki który jest pozbawiony syfu ale tylko w wersji normalnej facebooka a dokładnie facebook lcr 2.0 .  Mi natomiast chodziło o taki efekt ale z wersją lite która najbardziej mi podchodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...