Skocz do zawartości

Jaki zegarek? Najdokładniejsze czujniki


BJJfigter

Rekomendowane odpowiedzi

Po 3ch latach działania mojego BIPa poszukuję jego następcy. Super byłoby, gdyby zegarek jak najdokładniej monitorował parametry takie jak sen , puls, kroki, nasycenia tlenem czy spalone kalorie. Z tego, co widzę można polegać na Stratosie, bo można się posłużyć nawet pasem do monitorowania piersi HRM.

Którego Stratosa wybrać? A może coś w stylu Amazfit GTR 3 pro, choć gdzieś czytałem, że wskazania w tym ostatnim nie są najdokładniejsze. Choć zegarek prezentuje się lepiej.

Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w planach recenzje GTR3 Pro właśnie, bo sam jestem ciekaw co poprawili. Miałem Stratosa (1go), Stratosa 3, teraz używam T-Rexa Pro.

Stratos 1 - po ostatniej aktualizacji przekłamuje mocno kcal, liczy o wiele za mało i kroki jadąc autem mocno zbiera;
Stratos 3 - tu się nie mam do czego przyczepić jeżeli chodzi o pomiary, no może trochę za dużo kroków zbiera podróżując autem w porównaniu do GTR2 czy T-Rex Pro właśnie;
(oczywiście strastosy polecam właśnie z pasem na klatkę, wtedy masz tętno 1:1)
Stratosy nie mają SpO2 oraz pomiaru stresu.

T-Rex Pro - nie pozwala nic do siebie podłączyć, pomiary ma dobre jak na swoją cenę, na pewno lepsze niż GTR2 czy GTS2 oraz cała pierwsza seria, nie wypada też gorzej od stratosa (robiłem porównanie małe, masz u nas w dziale recenzje), technologia firstbeat jak stratosy to na duży plus;

Cała seria GT3 nie używa już firstbeat tylko ich nowego silnika, więc nie wiem czy to dobrze czy źle do czasu jak trafi w moje ręce.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc Kolego.
A czy TRex Pro ma pomiar stresu i SP02?
Naprawdę trudno wybrać. Z jednej strony chciałbym coś bardziej zegarkowego niż BIP, przydałby się GTR 3 pro, ale tu chyba nie da się podłączyć pasa HR no i to nowość a opinie w sieci są podzielone.
Korzystam z Notify &Fitness, z BIPa można sobie wszystko wyeksportować, ale do dokładności np pomiaru tętna daleko, choć nie jest wcale źle, pewnie mojego BIPa dam Tacie.

A nie wiesz czy do GTR 3 Pro da się podłączyć pas kardio jak do Stratosa 3?

Z tego, co czytam Stratos 3 nie jest zły, no i ten widoczny w słońcu wyświetlacz...

Mogliby połączyć wszystkie zalety różnych zegarków w jednym :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten TRex Pro może się łączyć z pasem?
Właśnie na Amazonie ktoś mi odpisał, że czujniki w GTR 3 Pro nie są wiarygodne.
Mógłbym dołożyć do Garmin Venu 2 albo Huawei GT 2 Pro, ale Stratos 3 wygląda na super też z tego względu, że właśnie można połączyć pas, a pod względem wędrówek czy biegu większej różnicy między Garminem Venu a takim Stratosem chyba nie będzie ? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GT 2 Pro nie robi szału, ktoś go testował ze Stratosem 3 i wypadł gorzej. Nie wiem jakie wędrówki masz na myśli, ale górskie są słabym punktem Stratosa, bo się restartuje na nich najczęściej. To nie winna zegarka tylko oprogramowania, a, że wsparcie zakończyło się 2 miesiące po premierze można go uznać za martwy produkt. Szczerze mówiąc to nie mam mocy by wymieniać co mi w nim nie pasowało (co wcale nie musi przeszkadzać Tobie), ale używając go tylko do sportu z pasem byłem zadowolony, na co dzień nosiłem jednak T-Rexa Pro. Ta dwója razem sprawdzały się idealnie. Nie Trex nie wspiera pasa, napisałem, że to tylko funkcja stratosów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten Stratos 3 tak sam z siebie się restartuje? Czyli masz ustawioną aktywność, idziesz a on reset robi? Trochę słabo, szkoda. A nie na jakiejś alternatywnych ROMów tworzonych przez pasjonatów, które by to poprawiały?
A co byś powiedział na temat Garmin Venu 2 kontra Stratos 3? Wiem, zupełnie inna półka cenowa, ale z tego, co czytałem to i na tego Garmina coś ludzie narzekali. W sumie zostaje Stratos 3 vs Garmin Venu 2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, BJJfigter napisał:

Ale ten Stratos 3 tak sam z siebie się restartuje?

Pojawia się w miejscu czasu treningu liczba z kosmosu i już wiesz, że stracisz tą aktywność. Czasem po 5 minutach, czasem po 3 godzinach, chyba tylko w sportach związanych z wczytywaniem wysokości. Możesz wgrać starszą wersję zanim huami to popsuło jak odblokujesz bootloader, ale wtedy nie będziesz miał ikon powiadomień, bo to później dodali.

Nie powiem nic na temat tej dwójki, nie miałem po prostu nigdy  na nadgarstku żadnego Garmina, a tak to tylko wróżenie z fusów ;) 

Ogólnie Stratos 3 dobry zegarek o ile nie przepłacisz, mnie bolało najbardziej, że mało wnosił względem poprzednika, a przy okazji ucięli przydatne dla mnie funkcje, dla kogoś kogo trójka będzie pierwszym amazfitem myślę, że spoko. Możesz doinstalować Amazmoda, klawiaturę i odpisywać z zegarka na smsy normlanie. Można dograć też kalkulator, kalendarz, proste gierki, odtwarzacz wideo.

Oczywiście z podłączonym pasem zegarek trzyma 2x krócej. Przykład na mnie:
a) noszenie, powiadomienia, trening bez pasa (6 w tygodniu po 23-28 minut) - 10 dni
b) noszenia, powiadomienia, trening z pasem (6 w tygodniu po 23-28 minut) - 4, max 5 dni, jak dorzucisz długie wspinaczki, rower czy bieganie to pewnie jeszcze z dobę utnie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawia się w miejscu czasu treningu liczba z kosmosu i już wiesz, że stracisz tą aktywność. Czasem po 5 minutach, czasem po 3 godzinach, chyba tylko w sportach związanych z wczytywaniem wysokości. Możesz wgrać starszą wersję zanim huami to popsuło jak odblokujesz bootloader, ale wtedy nie będziesz miał ikon powiadomień, bo to później dodali.
Nie powiem nic na temat tej dwójki, nie miałem po prostu nigdy  na nadgarstku żadnego Garmina, a tak to tylko wróżenie z fusów  
Ogólnie Stratos 3 dobry zegarek o ile nie przepłacisz, mnie bolało najbardziej, że mało wnosił względem poprzednika, a przy okazji ucięli przydatne dla mnie funkcje, dla kogoś kogo trójka będzie pierwszym amazfitem myślę, że spoko. Możesz doinstalować Amazmoda, klawiaturę i odpisywać z zegarka na smsy normlanie. Można dograć też kalkulator, kalendarz, proste gierki, odtwarzacz wideo.
Oczywiście z podłączonym pasem zegarek trzyma 2x krócej. Przykład na mnie:
a) noszenie, powiadomienia, trening bez pasa (6 w tygodniu po 23-28 minut) - 10 dni
B) noszenia, powiadomienia, trening z pasem (6 w tygodniu po 23-28 minut) - 4, max 5 dni, jak dorzucisz długie wspinaczki, rower czy bieganie to pewnie jeszcze z dobę utnie
Dzięki, bardzo ciekawe i cenne informacje, te 5 dni to i tak nie jest źle, zwłaszcza, że takie Garminy Venu 2 czy Huawei gt2 z amoledem pewnie o wiele krócej trzymają. Naprawdę trudno coś wybrać, choć więcej rzeczy przemawia za Stratosem 3...
Teraz będą chyba z Ali po 490 zł w promocji, cena super, czarny piątek się zbliża :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bliżej dzień singla ;) jak się zdecydujesz to łap link do tarcz, które zrobiłem na niego (i kilka innych modeli) przez czas kiedy użytkowałem: https://miuipolska.pl/zdunex25/amazfit/pl/

A tak zupełnie ogólnie to plusik dla amazfita, że pozwala na używanie innych apek. Poza oficjalnym Zepp, jest apka Notify https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mc.amazfit1 która po odpowiedniej konfiguracji pozwala wyciągnąć z zegarka jeszcze więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...