Skocz do zawartości

MIUI 21.11.3


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.11.2021 o 13:08, Master napisał:

Też na próbę ustawiłem ten tryb żeby sprawdzić - działa bezproblemowo - dokładnie tak jak powinien - tak przy okazji - o ile kogoś interesuje temat niedziałającej aplikacji tmobila - jej najnowszy update nie przyniósł żadnej poprawy - a były dwa i to dość szybko jeden po drugim - tak więc dalej odmawia współpracy :) ot taki jej urok .... poza tym system działa fajnie i w miarę bezproblemowo - oby tak dalej :)

Czyli przy ustawieniu "Powiadamiaj o połączeniach: Od wszystkich" nie masz dźwiękowych powiadomień np. z Messngera czy Whatsapp?
Bo u mnie to jest głównym problemem, takie ustawienie nie powoduje u mnie nic, dostaje wszystkie powiadomienia i połączenia. Wipe data nie przyniosło żadnego rezultatu. 
Przy ustawieniu "Powiadamiaj o połączeniach: Od kontaktów" rzeczywiście połączenia od kontaktów nie są wyciszane (i to jest ok), powiadomienia z Messengera są wyciszone, ale już w Whatsapp nie. Kompletny miszmasz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, thomas1991 napisał:

Czyli przy ustawieniu "Powiadamiaj o połączeniach: Od wszystkich" nie masz dźwiękowych powiadomień np. z Messngera czy Whatsapp?
Bo u mnie to jest głównym problemem, takie ustawienie nie powoduje u mnie nic, dostaje wszystkie powiadomienia i połączenia. Wipe data nie przyniosło żadnego rezultatu. 
Przy ustawieniu "Powiadamiaj o połączeniach: Od kontaktów" rzeczywiście połączenia od kontaktów nie są wyciszane (i to jest ok), powiadomienia z Messengera są wyciszone, ale już w Whatsapp nie. Kompletny miszmasz 

U mnie problem z powiadomieniami jest przy GG - tzn pojawiają się dymki ale nie ma dźwięku Messenger jest ok a to wyciszenie to działa chyba dobrze tzn tryb nocny - wszystko jest blokowane - z powiadomieniami ogólnie były problemy i wcześniej ale chyba na 12.5 te z GG działały dobrze - o ile pamiętam - myślę że trzeba poczekać na wersję 13 i zobaczymy co tam będzie :) whatsapa nie używam to nie wiem jak tam sytuacja wygląda ....

Edit - co d GG na tyle na ile udało mi się obadac to trzeba ustawić inny dźwięk niż domyślny - który nie wiedzieć czemu działa tylko przy otwartym programie natomiast nie odtwarza się przy powiadomieniach - przestawienie na coś innego rozwiązuje problem - odnośnie GG jest też ciekawy problem z przesyłanymi zdjęciami - nie da się ich pobrać - po kliknięciu jest komunikat o braku pamięci na karcie SD - na andku 11 nie było tego problemu - ogólnie w żaden sposób nie idzie pobrać tych zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ciekawy przypadek z dual-sim i apką YAATA do SMS. Cofnąłem się do starszej wersji systemu (z września) i okazało się, że ta apka do SMS przestała widzieć dual-sim. Ta sama wersja apki zainstalowana na każdym innym telefonie, który miałem pod ręką (Mi5S+, Redmi4x, Mix2s) nie ma problemu z rozpoznaniem, że telefon ma dual-sim. Ale wcześniej, przed cofaniem się z systemem, używałem tej apki do samego końca na POCO F2 Pro, i też nie było żadnego problemu. Tylko, że wcześniej nigdy nie robiłem wipe, od samego początku kiedy zainstalowałem ROM EU na tym telefonie, kolejne aktualizacje robiłem bez wipe. Teraz wiadomo, przy cofaniu wipe musiał być. I wygląda na to, że wipe "wyzerował" jakieś ustawienie, które chyba musiało odpowiadać za dual-sim. Zauważyłem też, że przy "świeżym starcie" systemu pojawiła się możliwość konfiguracji domyślnej karty do SMS (czego wcześniej chyba nie było) ale na 100% to ustawienie pominąłem (bo pojawia mi się co chwilę powiadomienie, co też już mnie zaczyna drażnić). Co ciekawe, zainstalowałem Textrę, żeby sprawdzić, czy widzi dual-sim i okazało się, że też nie widzi. Tylko stockowa apka SMS widzi dual-sim. Co robić, jak żyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mars28 Rozumiem, że po wysunięcia dolnego paska w aplikacji nie ma możliwości wyboru karty SIM, z której chcesz wysłać smsa? Aplikacja sama z siebie fajna i ma dużą możliwości konfiguracji. Jak dla mnie największą bolączką jest brak informacji, na jaką kartę SIM przyszedł SMS, bynajmniej ja się nie spotkałem, aby aplikacja pokazywała, na którą kartę SIM przyszedł SMS.Możliwe, że pominąłem jakieś ustawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zoltan78 Nie ma ikonki do wybierania karty SIM przy wysyłce. Jak pisałem, ta sama wersja aplikacji przeniesiona na inne telefony z MIUI i dual-sim ma tą ikonkę tam gdzie trzeba. Ale na moim telefonie też wcześniej była, teraz jej nie ma. Ale Textra też nie ma opcji wysłania z innej karty (tu nie wiem, czy apka obsługuje bo nie używałem, ale podejrzewam, że raczej tak).

P.S. Nigdy nie widziałem, żeby pokazywało na którą kartę przyszedł sms, a używam aplikacji od lat.

@brawo Ustawiłem, nie ma to niestety znaczenia.

Coś się chyba musiało zmienić w samym systemie, bo wcześniej na tej wersji ROMu i tej samej wersji aplikacji działało, a teraz na tym samym sprzęcie, z tymi samymi wersjami opcja zniknęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz aktualne Usługi operatora (Carrier Services)? Po drugie warto wyczyścić wszystkie dane (smsy zostają). Ta usługa odpowiada m.in. za smsy/funkcje czatu itp.

Po takich czynnościach nie zaszkodzi uruchomić ponownie telefon. I dopiero po ponownym odpaleniu telefonu i odczekaniu paru minut sprawdzić czy zmiany coś wnoszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@brawo Wersja Carrier Services z 15 listopada (w numerze wersji jest chyba data zaszyta), dane wyczyściłem, telefon zrestartowałem ale niestety nic się nie zmieniło. Trzeba się będzie chyba przeprosić ze stockową apką do sms, chociaż jej niezbyt rozbudowana funkcjonalność nie do końca mi pasuje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...