Skocz do zawartości

MIUI 21.11.3


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

21114.png

  • Aktualizacja do Androida 12 dla MIX-a 4 (czekamy na link, jeszcze nieopublikowana)
  • Funkcja “Prosty przybornik”, umożliwiająca otwarcie aplikacji w pływających oknach z dowolnego miejsca w systemie (Ustawienia > Specjalne funkcje > Prosty przybornik)
  • Poprawki błędów, m.in. niedziałającego edytora dzwonków w aplikacji Muzyka
  • Ostatnia aktualizacja z Androidem 11 dla Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 Ultra, Redmi K30 Pro/POCO F2 Pro, Redmi K30S Ultra/Mi 10T/Pro. Kolejne aktualizacje z Androidem 12
  • Od 27 listopada koniec wsparcia wersji beta dla m.in. Mi 9 i Mi 9T Pro. Pełna lista w linku
  • Aparat na Mi 10T Pro nadal nie działa i nie będzie działać, dopóki nie zostanie wydany ROM Global z brakującą kompatybilną biblioteką od modułu 108 Mpx
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 23 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu, można skorzystać z kilku metod:

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj. Czcionka Nokia Sans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może troszkę nie na temat, ale czy jest jakakolwiek szansa, że aktualizacja Androida do wersji 12 "naprawi" aparat w Mi 10T Pro? Czy nic to nie zmieni i dalej trzeba będzie czekać na odpowiedni ROM Global?
A swoją drogą i przy okazji, jest już coraz więcej modeli z modułami 108 Mpx, czy one nie są w stanie jakoś pomóc?

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucone w trybie update - działa całkiem fajnie - problemów z wifi nie uświadczyłem żadnych też w poprzedniej wersji - jest na pewno lepiej niż było przy okazji 11tki nie ma żadnych rozłączeń itp - dalej są problemy z dzwonkami lokalnymi przy ich wyborze - czasami pojawia się opcja do zgłoszenia błędu czasami nie - w sumie i tak z tego nie korzystam ale może komuś to być istotne poza tym na razie całkiem w porządku szkoda że nie ma tej latarki w gestach przy stuknięciach z tyłu - bardzo się przydaje - ale da się bez tego żyć :) mam wrażenie też że lepiej działa czytnik palca - ale to subiektywne odczucie - w zasadzie odblokowywanie twarzą robi robotę i działa bardzo dobrze poza tym udało się w końcu ustawić ikony tak więc z grubsza jest wszystko tak jak być powinno system działa bardzo dobrze i płynnie - jest różnica na plus w porównaniu z 12.5

Screenshot_2021-11-05-01-34-10-574_com.miui.home.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poco F3, ogolnie telefon szybszy i nie ma jakos duzo bledow, jeden z bledow to podczas grania w game turbo jest wylaczona automatyczna jasnosc i jasnosc ta ustawiam na 80 % podczas gry, natomiast po wylaczeniu gry automatyczna jasnosc zawsze wracala do autoustawien, a na tym romie na pasku widac powiedzmy 40% podswietlenia, ale wyswietlacz swieci dalej 80% maximum. Nie dziala tez safety net, nie ma takiej funkcji w magisk canary, a pomimo ukrycia aplikacji googla nie da sie korzystac z google pay, bo wyswietla informacje o zrootowanym systemie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wgrałem najnowszą wersję na Mi 11. Po zainstalowaniu aktualizacji wywalało błąd krytyczny i restartował o telefon. Dopiero po wgraniu z czyszczeniem poszło. Jeden problem: po przytrzymaniu palca w jakimkolwiek edytorze nie ma opcji kopiuj, wklej, zaznacz wszystko, jest tylko frequent phrases. O co chodzi?

Dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wgraniem tej wersji na mi11. Ale mam trochę obawy nad stabilnością. Wiem że wgrywa się przez fastboot. No i root - jak zrobić skoro nie ma twrp na androida 12? Czy płatności działają itp? I ewentualnie czy bez problemu wrócę do poprzedniego wydania na a11? Ktoś rozwieje moje wątpliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, patrikos23 napisał:

No i root - jak zrobić skoro nie ma twrp na androida 12?

Przez fastboot: https://topjohnwu.github.io/Magisk/install.html#patching-images

2 godziny temu, patrikos23 napisał:

Czy płatności działają itp?

Z tego co wiem tak.

2 godziny temu, patrikos23 napisał:

I ewentualnie czy bez problemu wrócę do poprzedniego wydania na a11?

Z czyszczeniem danych tak, bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, patrikos23 napisał:

Zastanawiam się nad wgraniem tej wersji na mi11. Ale mam trochę obawy nad stabilnością. Wiem że wgrywa się przez fastboot. No i root - jak zrobić skoro nie ma twrp na androida 12? Czy płatności działają itp? I ewentualnie czy bez problemu wrócę do poprzedniego wydania na a11? Ktoś rozwieje moje wątpliwości?

W Povo F3 platnosci nie dzialaja, nie da sie dodac karty, kod "or-tapsh-08".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, patrikos23 napisał:

Ok. Wolę zatem poczekać jeszcze aż ROM zacznie być używalny na co dzień i bez większych błędów. Płatności to dla mnie podstawa

W google pay wszystko wygląda w porządku są wszędzie ptaszki też że spełnione są wymogi bezpieczeństwa płatność z aplikacja bankowej przez nfc też działa bezproblemowo

Tak przy okazji czy ktoś mógłby sprawdzić czy działa prawidlowo aplikacja mój T-Mobile? Tam oni nie wiedzą w czym jest problem a nie da się zmusić jej w żaden sposób do działania na 11tce działała bezproblemowo a tu nie idzie się z nią uporać ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może wie z czym jest związany problem rozłączania telefonu przy kopiowaniu plików przez USB? Czasami jest ok a czasami przy różnym postępie zadania telefon się rozłącza i trzeba znowu pojawiać kopiowanie co ciekawe przełączenie w tryb debugowania usb rozwiązuje problem - wina sterowników? Systemu? A może coś jeszcze ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, brawo napisał:

Ja wiem. Pewnie poruszasz telefonem lub kabelkiem w czasie przesyłania plików. Na gnieździe robi się jakiś niedostyk i tak się dzieje jak piszesz.

Telefon na stole kabelek podpięty do stacjonarki - podłączane zarówno przez USB 2 jak i 3 - nic nie dotykane i nie szarpane :) przy poprzednim updacie poszło za 1szym razem bezproblemowo - ten sam kabel ten sam system te same sterowniki ten sam bios - ot ciekawa sprawa :) z kopiowaniem plików zresztą ten sam problem miałem też na androidzie 11tym więc to nic nowego ... Trochę nie idzie ogarnąć w czym jest tak naprawdę problem - swego czasu były jakieś problemy z USB na AMDkach ale to dawno już podobno naprawione (sam ich nie uświadczyłem ale to nie znaczy że ich nie było) jestem ciekawy czy chłopaki z miui polska też mieli tego typu przygody ...

35 minut temu, thomas1991 napisał:

Raczej nie, u mnie na Mi 10T też bardzo często ten problem występuje. Zazwyczaj przy kopiowaniu bardzo dużej liczy plików

Ja często mam problem z rozłączaniem telefonu przy kopiowaniu danych do pamięci bywa że jest to po kilkudziesięciu sekundach bywa że po kilku minutach - nie ma reguły - to samo jest i u mnie na 11 pro 64 bit jak i na starenkim XPku co ciekawe czasami pomaga ustawienie tego debugowania - na XPku dzisiaj 4y razy kopiowałem ten sam katalog :) troche to irytujące ale da się przeboleć - może to od sterowników zależy? Ciężko powiedzieć - ogólnie to jest spory bałagan jeśli o to chodzi jest dużo różnych wersji na wielu stronach inne są do fastbota inne do transferu plików inne do debugowania jakieś oddzielne wersje qualcoma czy Xiaomi - w sumie przydałby się jakiś katalog do pobierania takich sterkow zweryfikowanych przez fachowców z miui polska gdzie byłyby odpowiednie sterki do różnych systemów żeby sobie zdownloadowac i mieć pewność że choć tu jest jak należy :) ps ja raczej kopiuje kilka lub kilkanaście dużych plików a nie bardzo małe w ogromnych ilościach - głównie pliki video takie po 500 mb czy 1gb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał:

Ja nie miałem takich problemów, ale ostatnio rzadko kiedy coś kopiuję po USB, częściej korzystam z FTP.

A to może Pan spróbuje tak na próbę jakieś większe katalogi przerzucić - z drugiej strony tu problemem może być kupa różnych rzecz poczynając od kabla sterowników USB - tak telefonu jak płyty głównej a kończąc na biosie ... - jako ciekawostkę powiem że na poprzednim telefonie (one plus 7 pro) nigdy nie miałem nawet jednego rozłączenia a telefon miałem 2 lata .... przy okazji czy mógłby Pan zainstalować ze sklepu Play ta aplikację T-Mobile i sprawdzić czy się uruchomi? Ja już problem zgłaszałem do nich ale na razie rozkładają ręce i nie wiedzą o co chodzi - to jedyna aplikacja z którą mam problem na andku 12 - reszta działa bez zastrzeżeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kacper Skrzypek napisał:

Sprawdzę potem jak znajdę chwilę.

Apka Mój T-Mobile się uruchamia normalnie, ale ja mam jeszcze Androida 11.

U mnie na 11 też było bezproblemowo - w tej chwili na 12tce nie idzie jej uruchomić - od razu po odpaleniu się wyłącza - temat zgłoszony tam do sieci opisane wszystko co i jak podobno to sprawdzali i nie wiedzą w czym jest problem - dlatego chciałem żeby ktoś tu z użytkowników sprawdził u siebie i potwierdził problem - w zasadzie do niczego poza płaceniem rachunków nie jest mi potrzebna ale się przyzwyczaiłem że jest zainstalowana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie działa tryb "Nie przeszkadzać". Nie wycisza żadnych powiadomień ani połączeń. 

Działa tylko wtedy gdy zaznaczy się opcję "Powiadamiaj o połączeniach: Brak", wtedy wycisza wszystko.

No ale chyba nie tak powinno to działać. Jakieś pomysły? Wyczyścić dane jakiejś aplikacji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2021 o 13:36, Kacper Skrzypek napisał:

Przez fastboot: https://topjohnwu.github.io/Magisk/install.html#patching-images

Z tego co wiem tak.

Z czyszczeniem danych tak, bez problemu.

może ktoś to wytłumaczyć bo nie rozumiem. Wgrałem a12 ale nie mogę wgrać magiska a tego nie rozumiem

 

Edit:

Rozszerzone menu zasilania jest wyłączone na a12?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, patrikos23 napisał:

Wgrałem a12 ale nie mogę wgrać magiska a tego nie rozumiem

W paczce z ROM-em powinieneś mieć plik boot.img. Wrzucasz go do telefonu i wskazujesz do spatchowania w aplikacji Magisk. Potem, jak już ona zrobi całą magię, zrzucasz go z powrotem na komputer i wgrywasz przez fastboota.

2 godziny temu, patrikos23 napisał:

Rozszerzone menu zasilania jest wyłączone na a12?

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2021 o 12:09, thomas1991 napisał:

U mnie nie działa tryb "Nie przeszkadzać". Nie wycisza żadnych powiadomień ani połączeń. 

Działa tylko wtedy gdy zaznaczy się opcję "Powiadamiaj o połączeniach: Brak", wtedy wycisza wszystko.

No ale chyba nie tak powinno to działać. Jakieś pomysły? Wyczyścić dane jakiejś aplikacji? 

Ktoś coś? Problem jest dosyć upierdliwy. Pojawił się po aktualizacji z wersji 21.9.28. Może jakieś sugestie? Chciałbym oszczędzić sobie wipe data

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2021 o 21:39, Kacper Skrzypek napisał:

Trudno powiedzieć, czemu tak u ciebie jest. U mnie tryb Nie przeszkadzać działa tak jak powinien (i opcja Powiadamiaj o połączeniach jest ustawiona na Brak domyślnie, a przynajmniej ja tego nie zmieniałem u siebie).

Też na próbę ustawiłem ten tryb żeby sprawdzić - działa bezproblemowo - dokładnie tak jak powinien - tak przy okazji - o ile kogoś interesuje temat niedziałającej aplikacji tmobila - jej najnowszy update nie przyniósł żadnej poprawy - a były dwa i to dość szybko jeden po drugim - tak więc dalej odmawia współpracy :) ot taki jej urok .... poza tym system działa fajnie i w miarę bezproblemowo - oby tak dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć grupo.

Spotkał się ktoś z takim przypadkiem ?

Na tej aktualizacji bateria znika tak szybko, że wskazania aplikacji do monitorowania zużycia energii pokazują wartości na minusie 😕

Bateria znika w oczach. Czyściłem cache z poziomu TWRP, instalowałem MIUI od początku bez przywracania z kopii. Nawet zrezygnowany wymieniłem baterię. Bez zmian :(

Użycie aplikacji 106% - wow ;)

signal-2021-11-30-071013_003.thumb.jpeg.da9c2330923500a11fe8c487aef8e5c4.jpegsignal-2021-11-30-071013_002.thumb.jpeg.374af5cc1e6a5b3d7d6fcc842cab926a.jpegsignal-2021-11-30-071013_001.thumb.jpeg.2fc473ca04262797c9ec5261d8b4fc6a.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...