Skocz do zawartości

POCO F3 / Redmi K40 - MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.5.18.0.RKHCNXM - Android 11


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu POCO F3 Redmi K40 (nazwa kodowa: alioth).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_HMK40_POCOF3_V12.5.18.0.RKHCNXM_v12-11.zip/download

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem nowy soft. Poza zmianami w wersjach aplikacji są 2 nowe funkcje i 1 bug:

1) optymalizacja ładowania w aplikacji bateria (domyślnie włączona) - "Aby zredukować starzenie się baterii MIUI uczy się Twoich nawyków, aby ograniczyć niepotrzebne ciągłe ładowania" - nie bardzo rozumiem, w jakim konkretnym przypadku ta funkcja działa

2) rozszerzenie pamięci czyli Virtual RAM - czyli można przydzielić 3 GB pamięci wewnętrznej na rozszerzenie RAMu (domyślnie włączona).

Bug polega na tym, że w przypadku odpalenia aplikacji Panel sterowania i naciśnięcia w prawym górnym rogu opcji (np. żeby dodać skrót do baterii na pulpit) - program się zamyka i tak za każdym razem. To wersja 5.6.0 - próbowałem ściągnąć inną z apk, ale chyba bez roota nie da się zainstalować aplikacji systemowej? Czy jest na to jakiś sposób?

Dam znać jak z baterią, bo poprzednio był u mnie bardzo duży skok na plus. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2021 o 16:01, dzeryae napisał:

Bug polega na tym, że w przypadku odpalenia aplikacji Panel sterowania i naciśnięcia w prawym górnym rogu opcji (np. żeby dodać skrót do baterii na pulpit) - program się zamyka i tak za każdym razem. To wersja 5.6.0 - próbowałem ściągnąć inną z apk, ale chyba bez roota nie da się zainstalować aplikacji systemowej? Czy jest na to jakiś sposób?

 

Podeślij mi loga jak możesz (po kilku razach powinna być opcja Pokaż log błędu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał:

Podeślij mi loga jak możesz (po kilku razach powinna być opcja Pokaż log błędu)

Wciskałem 15 razy pod rząd ikonę Panel sterowania i na niej symbol ustawień jak na załączonym screenie. Za każdym razem od razu apka wychodzi do pulpitu. Gdzie ma się pojawić ta opcja Pokaż log błędu?

1636112097108.jpg

Edytowane przez dzeryae
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

Już jest ogarnięte. Reupload będzie niedługo.

Dzięki, czekam z niecierpliwością. Aż się dziwie jak to możliwe, ale seria 12.5.10x u mnie sprawia, że telefon przy słabym użytkowaniu zamiast 2 dni to trzyma 3 dni. I teraz bardzo mi się podoba. Gdyby jeszcze nie ten czujnik zbliżeniowy, który sprawia, że uchem wybieram numery i robię notatki. Ale to już chyba kwestia hardware, może złożę reklamację.

Jeszcze jedno pytanie, jak działa nowa opcja w 12.5.18 czyli Optymalizacja ładowania w aplikacji bateria? 

Edytowane przez dzeryae
Dodanie pytania
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dzeryae napisał:

Dzięki, czekam z niecierpliwością. Aż się dziwie jak to możliwe, ale seria 12.5.10x u mnie sprawia, że telefon przy słabym użytkowaniu zamiast 2 dni to trzyma 3 dni. I teraz bardzo mi się podoba. Gdyby jeszcze nie ten czujnik zbliżeniowy, który sprawia, że uchem wybieram numery i robię notatki. Ale to już chyba kwestia hardware, może złożę reklamację.

Jeszcze jedno pytanie, jak działa nowa opcja w 12.5.18 czyli Optymalizacja ładowania w aplikacji bateria? 

U mnie to samo. Bateria trzyma zdecydowanie lepiej. Tylko ja wracam z oryginalnego stockowego softu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Serwus, jak przełączam się na  "aplikacje w tle" to czasami widok się buguje i nie mogę wybrać apki. Na filmie poniżej przedstawiam zestaw trzech aplikacji w tle, ale generalnie przy mniejszej ilości też się buguje i nie da się wybrać aplikacji która pracuje w tle.
Nie do końca jestem pewny czy jest to wina romu, bo jak tylko kupiłem telefon to od razu go wgrałem.
Także pytanie, czy ktoś tak miał, ewentualnie jakieś sugestie co do dalszych kroków?

film który przedstawia problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nigdy wcześniej nie instalowałem nie oficjalnych aktualizacji. Mam POCO F3 i na nim tak samo jak z tego co przeczytałem wielu innych urządzeniach z MIUI jest coś takiego jak "adaptacyjne odświeżanie ekranu" które natychmiast po włączeniu jakiejś gry czy aplikacji obniża klatki do 60. Czy w tej aktualizacji lub poprzednich nieoficjalnych ten problem został naprawiony? Można oczywiście używać tych trików z czyszczeniem danych aplikacji bateria i wydajność, przywracać 120hz i jakiś czas nie wszędzie ale w grach np. z powrotem działa 120hz. Niestety po ponownym uruchomieniu telefonu albo samo z siebie na drugi dzień znowu się psuje. Jest to trochę uciążliwe.. Stąd właśnie moje pytanie czy takie nieoficjalne aktualizacje naprawiają ten problem? Z góry dziękuję za odpowiedź jeżeli ktoś się pofatyguje.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...