Skocz do zawartości

MIUI 21.10.27/28


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

211021.png

  • Nowy wygląd Zautomatyzowanych zadań
  • Poprawki błędów, m.in. niedziałającej aplikacji SMS na Androidzie 12
  • Brak ROM-u dla MIX 4 (testy Androida 12)
  • Od 27 listopada koniec wsparcia wersji beta dla m.in. Mi 9 i Mi 9T Pro. Pełna lista w linku
  • Aparat na Mi 10T Pro nadal nie działa i nie będzie działać, dopóki nie zostanie wydany ROM Global z brakującą kompatybilną biblioteką od modułu 108 Mpx
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 23 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu, można skorzystać z kilku metod:

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj. Czcionka Nokia Sans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może wie jak zmusić adguarda do działania z tą wersja Androida? Na 11 zero problemów a tu nie idzie go ustawić żeby działał dobrze .... 

Przy okazji tak z problemów nie działa aplikacja T-Mobile za to iko bez problemów 

Update - adguard zrobiony kwestia nadania uprawnień na dostęp do sieci - działa ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może problem z pobieraniem ikon z motywów? Pojawia się jakiś błąd przy pobieraniu i komunikat pobieranie nieudane niby detal ale warty sprawdzenia jest też problem z wyborem dzwonków - lokalne - albo się wywala całe okno wybierania albo jest komunikat o błędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ketesch napisał:

O jakie ikonki Ci chodzi?

Toż napisałem.

Ikona aplikacji Kalendarz i ikona aplikacji Pogoda - mam na pulpicie same podpisy bez obrazka. Prościej nie potrafię napisać...

Są ikonki w tej wersji ?

 

To wytnij i sprawdź - jak możesz - informacja, że nie nie robisz nie rozwiązuje problemu na forum i nikomu do niczego nie służy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, atlantydas napisał:

Kiedy będzie nowsza aktualizacja zabezpieczeń na MI9T bo ta jest z mają. Poza tym testuje dalej

Gdy Xiaomi doda jakąkolwiek na becie.

3 godziny temu, Master napisał:

Ma ktoś może problem z pobieraniem ikon z motywów? Pojawia się jakiś błąd przy pobieraniu i komunikat pobieranie nieudane niby detal ale warty sprawdzenia jest też problem z wyborem dzwonków - lokalne - albo się wywala całe okno wybierania albo jest komunikat o błędzie

Możesz podesłać info z błędu? (opcja Pokaż log błędu)

2 godziny temu, mgreta napisał:

Są ikonki w tej wersji ?

U mnie są. Używasz standardowego rozmiaru ekranu? (w sensie — niezmieniany w Ułatwieniach dostępu?). Spróbuj ewentualnie zmienić rozmiar ikon w menu pulpitu i sprawdź, czy się pojawiły. Jeśli nie, to jeszcze spróbuj wejść w Ustawienia > Aplikacje > Zainstalowane > Systemowy launcher > Wymuś zatrzymanie, to go uruchomi na nowo. Wtedy sprawdź, czy się pojawiły ikony.

8 godzin temu, mgreta napisał:

Działa wycinanie i zapis kawałka z mp3 jako dzwonek ?

Niby jest komunikat, że ustawiono pomyślnie, ale podczas dzwonienia dalej jest domyślny. Jak na razie ekipa twierdzi, że to nie nasz problem. Spróbuję się zorientować, jak wygląda sprawa na zwykłej, globalnej wersji apki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych logów nie wyświetlę bo się wywala też :) zalaczam print screena - z ikonkami też jest taki błąd jak w zalaczeniu - poprzednio na 11tce się pobierały i można było je ustawić żeby wskoczyły tam gdzie trzeba :) tu są cały czas tylko cztery schematy do wyboruj jeszcze takie pytanie i przy okazji uwaga - chciałem sobie zrobić takie coś ze potrójne uderzenie z tyłu obudowy wyzwala latarkę ale co ciekawe nie ma jej do wyboru - przy 11tce tak ustawiłem i się to bardzo przydawało może dałoby się to dodać?

Screenshot_2021-10-29-19-32-02-421_com.android.thememanager.jpg

Screenshot_2021-10-29-19-30-04-104_com.google.android.soundpicker.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki wywala mi komunikat ,,Nieprawidłowe ID urządzenia: null. Bez poprawnego ID urządzenia niektóre funkcje chmury mogą być niedostępne" Da się go jakoś wyłączyć nie dając dostepu do prawdziwego id?

Szkoda że w tej wersji nie można zmieniać rozmiaru notatek na pulpicie poprzez rozciągnięcie palcem. Są dostępne tylko 3 rozmiary do wybrania z aplikacji mały średni i duży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Master napisał:

Tych logów nie wyświetlę bo się wywala też

Zrób logi wg tego poradnika i mi je wyślij: https://xiaomi.eu/community/threads/guide-logging-with-adb-logcat.63684/

2 godziny temu, Master napisał:

chciałem sobie zrobić takie coś ze potrójne uderzenie z tyłu obudowy wyzwala latarkę ale co ciekawe nie ma jej do wyboru - przy 11tce tak ustawiłem i się to bardzo przydawało może dałoby się to dodać?

Może wyłączyli to tymczasowo dla A12. Trudno mi powiedzieć.

Godzinę temu, atlantydas napisał:

Taki wywala mi komunikat ,,Nieprawidłowe ID urządzenia: null. Bez poprawnego ID urządzenia niektóre funkcje chmury mogą być niedostępne" Da się go jakoś wyłączyć nie dając dostepu do prawdziwego id?

Wygląda na to, że problem jest po stronie najnowszej wersji aplikacji od Notatek, która ma konflikt z betami na tych telefonach, gdzie kod jest stary (Mi 9, 9T, 9T Pro itd.) i kopia notatek w chmurze jest nieprawidłowa. To problem chiński generalnie. Cofnięcie do wersji 3.4.5 ponoć problem naprawia, ale tego u nas nie zrobisz. Nie wiem, czy ekipa coś z tym zrobi, przekazałem im informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki wywala mi komunikat ,,Nieprawidłowe ID urządzenia: null. Bez poprawnego ID urządzenia niektóre funkcje chmury mogą być niedostępne" Da się go jakoś wyłączyć nie dając dostepu do prawdziwego id?
Szkoda że w tej wersji nie można zmieniać rozmiaru notatek na pulpicie poprzez rozciągnięcie palcem. Są dostępne tylko 3 rozmiary do wybrania z aplikacji mały średni i duży
Też to mam od dwóch wersji. Wyłączę notatnik zobaczę czy pomoże9e1144430f20fd847a4ca03b336448b6.jpg

Sendnięte z Mi Note 10 Pro


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może problemy ze zautomatyzowanymi zadaniami na POCO F2 Pro? Wcześniej zadanie uruchamiane w okresie czasu od ... do ... działało tak, że np. tryb samolotowy włączał się o wybranej godzinie a po zakończeniu zadania się wyłączał. Teraz się już nie wyłącza automatycznie. Trzeba to dzielić na 2 osobne zadania - jedno dla "wł", drugie dla "wył"? Ale np. wyciszenie w wybranym okresie czasu od ... do ... działa bez problemu, w jednym zadaniu. A bywa i tak, że zadanie w ogóle nie startuje, zwłaszcza tryb samolotowy się tak zachowuje. Nie wiem jak to działa przy innych opcjach, bo głównie używam do wyciszeń i trybu samolotowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...