Skocz do zawartości

Ubezpieczenie


Nowynahulajce

Rekomendowane odpowiedzi

dodatkowo nie, ale ja np. mam pojazdy ubezpieczone w pakiecie z link4 standardowo z ubezpieczeniem mieszkania. Tylko to działa chyba tylko na kradzież z domu/garażu/piwnicy ogólnie terenu posesji, ale w moim przypadku jest to wystarczające ponieważ bardzo rzadko zostawiam gdzieś na mieście a jeśli już to używam ulocka kryptonite i go polecam każdemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2021 o 17:07, Battery_Saver napisał:

dodatkowo nie, ale ja np. mam pojazdy ubezpieczone w pakiecie z link4 standardowo z ubezpieczeniem mieszkania. Tylko to działa chyba tylko na kradzież z domu/garażu/piwnicy ogólnie terenu posesji, ale w moim przypadku jest to wystarczające ponieważ bardzo rzadko zostawiam gdzieś na mieście a jeśli już to używam ulocka kryptonite i go polecam każdemu.

Właśnie o tym, ze z domu/garażu jest ubezpieczenie to wiem ale ostatnio pisaliście ze bez oryginalnej apki tez można odpalić dlatego na w razie w zacząłem się zastanawiać 🤔

 

@Tidneskolega pracuje „w ubezpieczeniach” i mówił ze jest tak jak napisał @Battery_Saver ale powiedział, ze postara się coś ogarnąć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hulajnoga oprogramowaniem się nie broni i jak ktoś ja „dziabnie” fizycznie to może zrobić cokolwiek.

Można ją próbować zabezpieczać nadajnikiem gps lub jak ostatnio czytałem ustrojstwem w postaci AirTaga (hulajnoga odnaleziona z sukcesem w sklepie z używanym sprzętem).

Co do ubezpieczenia to myślałem raczej o czym dedykowanym, co jak Google wskazuje pojawiło się na naszym rynku ubezpieczeniowym (ubezpieczenie hulajnogi OC,NNW,AC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

No to są przecież systemy śledzenia które są wykorzystywane choćby w samochodach, i nie chodzi o fabryczne tylko właśnie samodzielnie montowane. Kwestia tylko gdzie upchnąć w hulajce urządzenie wielkości półtorej paczki fajek, i go zasilić tak żeby chociaż tydzień pracowało.
Od biedy równie dobrze to może być najtańszy fon z androidem i GPSem.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawdzają się dwie opcje:  smarttag od samsung-a i ST901. W Polsce air tagi od appla nie mają większego sensu. Oczywiście smarttag nie działa doskonale i ma swoje wady, ale największa zaleta to: kupujesz za mniej niż 100zł, parujesz z kontem samsung-a, wrzucasz pod podest i po sprawie. Bateria nie dość, że w urządzeniu to po roku używania nadal ta sama. W mieście nie ma większych problemów z lokalizacją, z dokładnością już bywa czasem różnie. Ale opcja odpalenia zdalnie dźwięku pozwala namierzyć pojazd dość szybko. Ogólnie na początek, czy do mniej wartościowego pojazdu - polecam. 

Lepsza opcja to oczywiście ST901. Bez problemu podłączasz i chowasz w podeście. Zużycie prądu na poziomie około 60mAh. Przy normalnym użytkowaniu pojazdu na co dzień, lub parę razy w tygodniu zupełnie nie zauważasz tego poboru, ponieważ i tak doładowujesz na bieżąco baterię. Ja używam pojazdu prawie codziennie, codziennie również ładuję, więc nie widzę praktycznie w ogóle tego zużycia. Mój test jaki wykonałem po zakupie, wykazał, że przy baterii z wersji PRO urządzenie rozładowało u mnie baterię do zera w 213 godzin ciągłej pracy. Jest to oczywiście zależne od zasięgu, operatora karty sim i wielu pewnie czynników. Dokładność jest bardzo dobra, aplikacja, śledzenie, historia i wszystko. Do tego nie ma żadnego abonamentu. Dla kogoś kto chce mieć dobre zabezpieczenie i bardziej wartościowy pojazd - to według mnie jedna z lepszych opcji, patrząc na to, że samo urządzenie kosztuje w Polsce około 120-150zł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...