Jump to content

Wymiana silnika na 350W


Szabla
 Share

Recommended Posts

@Szabla Jeżeli chcesz wymienić silnik od M365, 1S lub Essential (nominalnie 250W, szczyt 500W) to nie warto jeżeli nie wymienisz baterii.

Bateria powinna być o większym napięciu np. 48V (12S) abyś odczuł i co ważniejsze był zadowolony z mocniejszego silnika.

Link to comment
Share on other sites

@Tidnes mój drogi Baronie dziękuję za uznanie mojego źródła zasilania;-)

Tylko nie rozumiem silnik z Ali lub oryginał. Mam 300W oryginał a myślę kupić 350W, tylko wydaje mi się że nie ma oryginalnego od Xiaomi 350W

Link to comment
Share on other sites

A czy przypadkiem nie bardziej opłaca się kupić sprzęt z mocniejszym silnikiem niż przerabiać ten co się ma? Jeśli projekt zakładał 300W czy 250W, to może się okazać, że jedno z drugim nie zagra. Bateria tu jest akurat najmniejszym problemem, najwyżej spadnie zasięg oraz jej trwałość (ładowanie i rozładowywanie nie będzie spełniać norm dla konkretnego modelu). Trzeba zadać sobie pytanie, czy okablowanie wytrzyma podwyższony prąd, czy średnica żył jest odpowiednia, czy konektory nie będą stawiać zbyt dużego oporu a co za tym idzie strat mocy w kierunku ciepła, czy końcówki mocy nie będą nadmiernie obciążone i czy nie trzeba ich wymieniać, czy rezystancja wewnętrzna baterii nie jest zbyt duża. Czy geometria sprzętu jest odpowiednia do zwiększonego przyspieszenia i do powiększonej mocy, np podczas pokonuwania podjazdów. Uwzględniając wszystkie ewentualne koszta jakie trzeba ponieść aby było dobrze uważam, że się to finansowo nie opłaca.

Po zainstalowaniu silnika o większej mocy pewnie wszystko zadziała, ale raczej nie uzyskasz nic poza kosztami i subiektywnym odczuciem że jest "bardziej", bo niekoniecznie lepiej. Zyskasz natomiast podwyższone ryzyko awarii oraz wypadku podczas jazdy. Ale jak lubisz dłubać to czemu masz tego nie robić?

Moje zdanie jest takie, jak się nie znasz to się za to nawet nie zabieraj, bo jest masa czynników i ewentualnych problemów na które trzeba zwrócić uwagę. A że się nie znasz wiem stąd, że zadajesz takie pytania na forum.

Link to comment
Share on other sites

W dniu 27.10.2021 o 10:38, Szabla napisał:

Tylko nie rozumiem silnik z Ali lub oryginał. Mam 300W oryginał a myślę kupić 350W, tylko wydaje mi się że nie ma oryginalnego od Xiaomi 350W

Masz racje, nie ma 350W silnika od Xiaomi. Oryginał to właśnie 300W ze szczytem w okolicach 600W (krótki okres).

Coś następnego to silnik od Monorim (500W) na przykład taki zestaw.

Oczywiście można było by próbować przewinąć silnik, tylko nie zapomnij o ferrofluidzie co by się silnik nie zagotował.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...