Skocz do zawartości

MIUI 12 - brak dźwieku SMS


Alambert

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek przywitam się ze wszystkimi

Mam  problem z powiadamianiem SMS - nie  ma żadnego dźwięku.

Próbuje znaleźć  gdzie mogę  go ustawić i nic - nie ma w "Dźwięk i wibracje" -  uprzedzę że nie mam pozycji  kafelka "Wydarzenia"  

W Aplikacje ->Zarządzanie aplikacjami-> Wiadomości -> powiadomienia   mam ustawione  dźwięi i także nic . Przy przyjściu SMS telefon milczy jak kamień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dźwięk sms jest ustawiony domyślnie taki sam jak dźwięk powiadomień systemu.

Sam dźwięk sms ustawia się w aplikacji a nie w jej właściwościach.

Jak otworzysz aplikację sms to kliknij trzy kropeczki na górze potem w menu znajdziesz ustawienia, następnie  klikasz powiadomienia, potem klikasz wiadomości przychodzące i tam już masz dźwięki samych sms.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja przez przypadek oprócz czyszczenia podręcznej dałem wyczyszczenie danych no i wykasowało też SMSy, tylko nie pamiętam w którym fonie ale na pewno w którymś Xiaomi.
Jeszcze jedna sprawa używasz apki SMS czy przez chat?


Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Temat stary, ale może komuś pomoże w przyszłości.

Posiadam MIUI 12.5.18.0

Wersja Android 11

 

Od razu zaznaczam, że w Wiadomościach nie mam trzech kropek tylko ikonkę postaci, ponieważ konto mam połączone z Google.

1. Wchodzę do aplikacji Wiadomości (fabryczna, nie zmieniana),

2. U góry po prawej klikam na postać człowieka,

3. Wybieram "Ustawienia aplikacji Wiadomości",

4. Wybieram "Powiadomienia",

5. W sekcji "INNE" wybieram "Zadania w tle".

6. Zaznaczam wszystkie opcje, "Na Ekranie blokady" ustawiam "Pokaż wszystkie powiadomienia i ich zawartość" a w "Dźwięk" wybieram swój dzwonek.

Po tym krótkim zabiegu dźwięk SMS działa tak jak powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam POCO X3 NFC, przy ostatniej aktualizacji do MIUI 13 (MIUI  Global 13.0.3 (SJGEUXM) brak dźwięku powiadomienia otrzymania sms (aplikacja od Google) oraz WhatApp, kiedy zainstalowałem inną aplikację do smsów jest dźwięk informujący o otrzymaniu wiadomości, wszędzie w opcjach mam zaznaczone aby dźwięk był, ale jak go nie ma tak nie ma. Może ktoś coś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hej, u mnie problem z dźwiękami sms jest nieco inny: kiedy ustawię dzwonek fabryczny, wszystko działa, a kiedy wybiorę coś własnego, działa tylko przez kilka godzin, a potem milknie. Co może być nie tak?

Miui 12.5.5, powiadomienia włączone gdzie się da, uprawnienia nadane wszystkie, aplikacja wiadomości, ta od Google. Był już robiony reset ustawień aplikacji, telefon do fabrycznych też już był przywracany.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...