Skocz do zawartości

MIUI 21.10.20


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

211021.png

  • Aktualizacja do Androida 12 m.in. dla Mi 11 i Mi 11 Pro/Ultra. Szczegóły w linku
  • Nowe filtry w Galerii
  • ROM Xiaomi.eu dla Xiaomi Civi (mona)
  • Dzięki optymalizacjom po stronie naszego serwera paczki powinny być trochę mniejsze
  • Ostatnia aktualizacja dla Xiaomi MIX 4 z Androidem 11. Kolejne – Android 12
  • Od 27 listopada koniec wsparcia wersji beta dla m.in. Mi 9 i Mi 9T Pro. Pełna lista w linku
  • Aparat na Mi 10T Pro nadal nie działa i nie będzie działać, dopóki nie zostanie wydany ROM Global z brakującą kompatybilną biblioteką od modułu 108 Mpx
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 23 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu, można skorzystać z kilku metod:

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie gorąco informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj. Czcionka Nokia Sans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić log z Revoluta i mi go wysłać? Nie wiem czy to coś pomoże ale być może... https://miuipolska.pl/forum/topic/56139-miui-21811/page/2/?tab=comments#comment-606492

I jaki masz komunikat w apce przy próbie dodania zdjęcia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jest w change-logu, że "czasami aplikacja SMS może nie działać", u mnie na Mi10S przekłada się to na absolutne jej nie działanie, nie jest nawet tak, że czasami działa . Po prostu się nie uruchamia, nie pokazuje żadnego komunikatu dlaczego, no ale rozumiem, że to problem nowej wersji Androida, czekam więc cierpliwie na aktualizację, bo jednak wiadomości SMS to nie jest coś, co można sobie "darować". Poza tym jak na razie nie zauważyłem innych błędów, o których mowa w change-logu, ale to akurat nie musi dotyczyć każdego modelu telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

Nie.

Jak na razie nie.

A czy wiesz może kiedy ten tryb ciemny będzie funkcjonował? Ja zauważyłem pewną prawidłowość. Mianowicie jak sklonuję jakąś aplikację w której tryb ciemny nie działa to na jej wersji sklonowanej działa bez problemu. I tak jest z każdą aplikacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, AdrianJarocin napisał:

A czy wiesz może kiedy ten tryb ciemny będzie funkcjonował?

To niestety zależy od Xiaomi. Oni coś grzebią, ale głównie dla chińskich aplikacji. 

Edit: spróbowałem zrobić tak jak u Ciebie, ale u mnie ciemny motyw się niestety nie pojawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem na swoim Poco F3, przeszło bez problemu.

Na gorąco uwagi:

1. FC dla aplikacji SMS, ale gdy przytrzymamy dłużej ikonę i z menu podręcznego wybierzemy nową wiadomość, otwiera się okno wyboru adresata z bazy kontaktów i możemy wysłać sms'a. Wysłane przez kogoś sms'y dochodzą i można je czytać, widać również poprzednią konwersację.

2. Brak w ustawieniach opcji rozszerzonego menu zasilania.

3. Ciemny motyw wydaje mi się, że jest poprawiony, chociaż to muszę jeszcze sprawdzić. 

 

Edit: Ad.1 Po zaznaczeniu w opcjach aplikacji sms grupowania wiadomości, aplikacja przestała crash'ować i działa normalnie.

Edit: 4. Aplikacja MapMyRun, pomimo nadanych uprawnień do lokalizacji, oszczędzanie energii dla aplikacji wyłączone, po uruchomieniu treningu i wygaszeniu ekranu natychmiast wyłączany jest GPS, nie rejestruje trasy, po wybudzeniu ekranu GPS od razu zaczyna działać. Ustawienia mam dokładnie takie same jak miałem na A11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, wirszews napisał:

Przy odblokowywaniu ekranu mam komunikat że MiuiBiometric ma dostęp do kamery (po lewej stronie pojawia się ikona kamerki).

Da się to jakoś wyłączyć dla tej apki?

Nie, a przynajmniej nie w tej wersji. To znany chińskim majstrom problem, mają to naprawić, więc trzeba poczekać, może się uwiną do przyszłego tygodnia ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ketesch napisał:

2. Brak w ustawieniach opcji rozszerzonego menu zasilania.

To akurat wyłączyli dla Androida 12. Kiedy przywrócą - trudno powiedzieć.

35 minut temu, Master napisał:

Jeszcze takie pytanie techniczne - jeśli wrzuci się teraz 12tke na 11tke jako upgrade to czy potem w razie czego można zrobić downgrade do wersji 11? Też bez utraty danych?

Downgrade można zrobić, ale na pewno nie bez czyszczenia danych. To nie przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał:

Jesteś na tej wersji testowej, którą ci wysyłałem do sprawdzenia jeszcze, czy na tej publicznej? Bo z Poco F3 mam kilka innych zgłoszeń że nie działa...

Ja jestem na Poco F3 i domyślna aplikacja SMS, nie uruchamia się (czysta instalacja poprzez fastboot).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Domek napisał:

Ja jestem na Poco F3 i domyślna aplikacja SMS, nie uruchamia się (czysta instalacja poprzez fastboot).

Tymczasowe obejście problemu tak jak kolega @ketesch podał. Przytrzymaj ikonkę SMS, kliknij w Ustawienia i wybierz opcję Automatycznie grupuj wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ja robię coś źle , czy też mam tak nie fartowny telefon.
Otóż od jakiegoś czasu co wersja rozwojowa to po kilku dniach od zainstalowania , wyłącza się mikrofon.
Powrót do wersji stable , to powrót do działającego mikrofonu.
Pytanie czy to telefon, czy też może usługa volte mojego operatora ?.
Przyznam że to trochę irytujące. Może ktoś z was doświadczył czegoś podobnego ?

Pozdrawiam
Tomek



Wysłane z mojego MI 10T lite przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam rozwojówek na Mi 10T Lite, odkąd mam ten telefon, i problemu z mikrofonem nie miałem...
Z ciekawości: używasz może OK Google? Kiedyś zdarzały się problemy z mikrofonem przez to.
Może dlatego że pomijam te opcję podczas instalacji początkowej , nie rejestruje swojego głosu jeśli to masz na myśli .

Wysłane z mojego MI 10 T lite przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne spostrzeżenia:

5.Centrum funkcji - pomimo zaznaczonego parametru "Zwiń po dotknięciu", po kliknięciu dowolnej funkcji Centrum funkcji nadal jest otwarte.

6.Przycisk Home - po przesunięciu ekranu na panel Asystenta MIUI i naciśnięcia przycisku Home, przenosi na sąsiedni ekran w prawo a nie na Pulpit główny, natomiast po przejściu na ostatni ekran w prawo i naciśnięciu przycisku Home przenosi na Pulpit główny.

7.Centrum funkcji Asystent MIUI - na dole jest lupka, która powinna uruchamiać aplikację wyszukiwania, niestety nie działa, po jej naciśnięciu nic się nie dzieje.

Pacjent POCO F3,system A12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...