Skocz do zawartości

Redmi Note 10 5G - wgrywanie TWRP


Janwoj

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wgrać TWRP do telefonu jak w temacie. Bootloader odblokowany, wgrany ROM - RKSIDXM 12.0.4, slot A aktywny. 

Którą z komend można wgrać TWRP:

fastboot flash recovery twrp.img   lub

fastboot boot twrp.img

Czy wgrywanie TWRP wymaga zrobienia kopii zapasowej, czy nie koniecznie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydawało, ale wolałem zapytać, bo takie instrukcje znalazłem, które były niejednoznaczne. Czy wgrywanie TWRP powoduje czyszczenie zawartości, czy jest to jedynie dogrywane do istniejącej zawartości.

Edytowane przez Janwoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mam obawy, czy coś się nie wysypie a mam już dosyć ponownego przywracania kopii zapasowej. Bardziej chciałem to zrobić z ciekawości niż potrzeby. W Redmi Note 4x poszło mi to bez problemu a jak robiłem próby to w TWRP jest możliwość robienia kopii i potem przywracanie znacznie wygodniej niż chmura, czy inne programy zastępcze. Zresztą za pomocą recovery w TWRP wgrywałem ROM-y tygodniowe z rozszerzeniem zip a wszystkie moje ustawienia pozostawały nie naruszone jak przy wgrywaniu OTA i to było wygodne oraz bezpieczne. ROM zresztą był obrany z MIUI Polska, czego nie można zrobić w przypadku Redmi Note 10 5G, bo go poprostu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, aplikacji systemowych nie ruszałem, także wszystko jest to co wgrywałem przez MiFlash. Mam pytanie, czy wgrywając ROM z rozszerzeniem zip poprzez recovery w TWRP naruszone są ustawienia personalne wraz ze wszystkimi zainstalowanymi aplikacjami. W Redmi Note 4x w którym mam odblokowanego bootloadera oraz wgrane TWRP, wielokrotnie wgrywałem nową tygodniową wersję ROM-u xiaomi.eu z rozszerzeniem zip poprzez recovery w TWRP, bo nie zawsze automatyczna aktualizacja wychodziła przez OTA. Po tej aktualizacji nie trzeba było ponownie wgrywać kopii zapasowej. Czy nadal procedura przebiega w ten sam sposób jak opisałem, jeżeli tak, to byłbym skłonny wgrać TWRP, bo to ułatwiłoby ewentualną aktualizację, bez naruszania struktury personalnej.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Janwoj napisał:

Nie, aplikacji systemowych nie ruszałem, także wszystko jest to co wgrywałem przez MiFlash

To dobrze, myślałam, że miałeś zainstalowaną aplikacje w typie Titanium Backup i jakieś aplikacje usunąłeś, skoro, pisałeś coś o przywracaniu kopii zapasowej.
Zrobiłeś ROOT-a na nim?
Na dalsze twoje pytanie, nie wypowiem się, ponieważ, nie znam na to odpowiedzi, musisz sam spróbować, lub poczekać na odpowiedź kogoś doświadczonego na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Janwoj napisał:

Mam pytanie, czy wgrywając ROM z rozszerzeniem zip poprzez recovery w TWRP naruszone są ustawienia personalne wraz ze wszystkimi zainstalowanymi aplikacjami.

Nie. Nie robisz czyszczenia danych, więc nie ma możliwości, żeby coś takiego się stało. Inna rzecz, że na Note 10S nie ma MIUI Polska. Moim zdaniem wgrywanie TWRP tylko pod aktualizację Globala trochę mija się z celem, bo po każdej aktualizacji prawdopodobnie będzie ono znikać (nadpisywanie boot.img). Jeśli już wgrywać, to albo z myślą o roocie, albo o potencjalnej modyfikacji MIUI jeśli jakaś istnieje dla tego modelu, albo pod czystego Androida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kacper Skrzypek napisał:

Moim zdaniem wgrywanie TWRP tylko pod aktualizację Globala trochę mija się z celem, bo po każdej aktualizacji prawdopodobnie będzie ono znikać (nadpisywanie boot.img).

Jak będzie TWRP, to chyba w ogóle, nie da rady zrobić aktualizacji OTA, mogę się mylić.

1 godzinę temu, Kacper Skrzypek napisał:

Jeśli już wgrywać, to albo z myślą o roocie, albo o potencjalnej modyfikacji MIUI jeśli jakaś istnieje dla tego modelu, albo pod czystego Androida.

No dobra, jak będzie root, to co, będzie można pobrać aktualizację OTA?
Bo w Samsungu jak masz roota, nie możesz pobrać aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, poprostuOna napisał:

Jak będzie TWRP, to chyba w ogóle, nie da rady zrobić aktualizacji OTA, mogę się mylić.

Aktualizacji OTA (czyli tych małych paczek po paręnaście MB) rzeczywiście nie można robić. Można wgrywać jednak pełne paczki. Jak masz roota, to aktualizację też zrobisz, tylko podczas jej wgrywania root zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, poprostuOna napisał:

To dobrze, myślałam, że miałeś zainstalowaną aplikacje w typie Titanium Backup i jakieś aplikacje usunąłeś, skoro, pisałeś coś o przywracaniu kopii zapasowej.
Zrobiłeś ROOT-a na nim?

W tym naszym modelu roota nie mam w przeciwieństwie do posiadanego modelu Note 4x do którego był również ROM MIUI Polska.

 

14 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał:

Nie. Nie robisz czyszczenia danych, więc nie ma możliwości, żeby coś takiego się stało. Inna rzecz, że na Note 10S nie ma MIUI Polska. Moim zdaniem wgrywanie TWRP tylko pod aktualizację Globala trochę mija się z celem, bo po każdej aktualizacji prawdopodobnie będzie ono znikać (nadpisywanie boot.img). Jeśli już wgrywać, to albo z myślą o roocie, albo o potencjalnej modyfikacji MIUI jeśli jakaś istnieje dla tego modelu, albo pod czystego Androida.

Do naszego Redmi Note 10 5G niestety nie ma wersji ROM-a MIUI Polska, bo wówczas nie wgrywałbym ROM-a indonezyjskiego, żeby mieć możliwość nagrywania połączeń telefonicznych. Pewnie korzystając z Twojej porady nie będę już wgrywał TWRP.  Poprzedni mój Note 4x potraktowałem jako coś do poeksperymentowania stąd TWRP i root. 

 

Na tym linku  How to Install TWRP Recovery on All devices Xiaomi Redmi. (xiaomifirmware.net) jest wiecej zastrzeżeń odnośnie wgrywania TWRP i nie tylko.

Przy okazji, czy ktoś korzystał z tego uniwersalnego programu - Xiaomi Tools V2, który jest do ściagnięcia w w/wym. linku.

Edytowane przez Janwoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał:

Aktualizacji OTA (czyli tych małych paczek po paręnaście MB) rzeczywiście nie można robić. Można wgrywać jednak pełne paczki.

Właśnie z tym jest problem, lepiej wgrać małą paczkę, niż dużą.

4 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał:

Jak masz roota, to aktualizację też zrobisz, tylko podczas jej wgrywania root zniknie.

Dobrze, że można zrobić tak aktualizację, ale to jest na niekorzyść roota, bo zniknie i TWRP też chyba.
I co dalej, będę musiała wgrać ponownie TWRP, po wgraniu, będę miała całą zawartość na telefonie czy będzie reset?
Będę mogła wgrać ponownie Magisk bez opcji „Wipe Format Data” w TWRP?

2 godziny temu, Janwoj napisał:

W tym naszym modelu roota nie mam w przeciwieństwie do posiadanego modelu Note 4x do którego był również ROM MIUI Polska.

Czym się różni ten ROM MIUI Polska od MI Global?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, poprostuOna napisał:

Dobrze, że można zrobić tak aktualizację, ale to jest na niekorzyść roota, bo zniknie i TWRP też chyba.

Tak, zniknie.

2 godziny temu, poprostuOna napisał:

I co dalej, będę musiała wgrać ponownie TWRP, po wgraniu, będę miała całą zawartość na telefonie czy będzie reset?

Prawdopodobnie będziesz mieć nadal wszystko.

2 godziny temu, poprostuOna napisał:

Będę mogła wgrać ponownie Magisk bez opcji „Wipe Format Data” w TWRP?

Aby wgrać Magiska w TWRP, nie trzeba robić wipe czy formatu w TWRP. Wystarczy tylko wgrać paczkę zip z Magiskiem.

2 godziny temu, poprostuOna napisał:

Czym się różni ten ROM MIUI Polska od MI Global?

https://miuipolska.pl/o-romie-miuipolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kacper Skrzypek napisał:

Z porównania widać wyłącznie same korzyści. Czy jest nadzieja, że kiedyś powstanie MIUI Polska do takiego modelu (Note 10 5G) jak Koleżanki, mój, czy innych osób. Kto tworzy taki ROM, bo jednak kupując trzeba trochę poszperać, żeby sprawdzić wszystkie za i przeciw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kacper Skrzypek napisał:

Prawdopodobnie będziesz mieć nadal wszystko.

Na wszelki wypadek, trzeba zrobić kopię zapasową, tego, co się ma na telefonie.

1 godzinę temu, Kacper Skrzypek napisał:

Aby wgrać Magiska w TWRP, nie trzeba robić wipe czy formatu w TWRP. Wystarczy tylko wgrać paczkę zip z Magiskiem.

Jak pamiętam, u siebie w HTC U11 i SAMSUNG-u A5 (2017) nie mogłam wgrać Magisk w TWRP, najpierw musiałam zrobić w TWRP „Wipe Format Data” restart telefonu, konfiguracja jego, ponownie wejście w TWRP i dopiero teraz, mogłam wgrać Magisk.

1 godzinę temu, Kacper Skrzypek napisał:

Zapoznam się z lekturą z tego linka, co mi podałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Janwoj napisał:

Z porównania widać wyłącznie same korzyści. Czy jest nadzieja, że kiedyś powstanie MIUI Polska do takiego modelu (Note 10 5G) jak Koleżanki, mój, czy innych osób. Kto tworzy taki ROM, bo jednak kupując trzeba trochę poszperać, żeby sprawdzić wszystkie za i przeciw.

Niestety chyba nie. Modele z MTK nie są generalnie przez xiaomi.eu / miuipolska wspierane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kacper Skrzypek Zobacz to:
https://br.atsit.in/pl/?p=60632
Znalazłam coś na temat aktualizacji i roota, mianowicie, jak zachowywać roota po aktualizacji, tylko że artykuł jest opisany pod Xiaomi Mi 11 z MIUI 12.5, ciekawe czy taki sposób mógłby zadziałać na Note 10 5G?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...