Jump to content

Mi3 problemy z FC, Mikey, aktualizacją

Jokasia
 Share

Recommended Posts

Witam,

Od niedawna mam Mi3 i mam z nim kilka problemów. Czytam forum już od jakiegoś czasu, ale niestety bez pomocy sobie nie poradzę. Z góry przepraszam, jeśli nie ten dział, temat, itp. Rzadko się udzielam na forach.

1. Wgrałam Miui v5 4.8.22 ale po kilku dniach, nie na czysto i często wywala mi aplikacje - Internet i niektóre gry. Myślę o zmianie na v6, ale nie wiem czy ostatnią wersję czy wcześniejszą? Zależy mi na stabilności. Fajnie by było, jakby Asphalt 8 działał, ale z tego co czytam to może być kiepsko. Na razie nie działa :-(

2. Jeśli będę zmieniała na v6 to czy mam najpierw przywrócić ustawienia fabryczne? Jeśli zrobię kopię to czy nie usunie mi też tej kopii? Boję się, że wszystko stracę, nie mam zapisanej kopii w chmurze, a chyba nie pamiętam hasła do konta xiaomi.

3. Co jakiś czas pojawia mi się komunikat o braku aktywnej karty sim. Smsa nie wysłałam, czy muszę to zrobić?

4. Problem z Mikey - po naciśnięciu robi niemalże wszystko, tylko nie to co ma zrobić, np. ma włączyć kalkulator a zmienia głośność, albo nic nie robi. Rzadko włącza to co ma włączyć, ogólnie telefon żyje własnym życiem po wpięciu Mikey.

Proszę o pomoc, zwłaszcza zależy mi na aktualizacji, w moich poprzednich telefonach nie zmieniałam nic i nie chcę go uceglić.

1 . i 2. Wgraj miui v6 5.6.18 z wipe data. Asphalt mi nie działał na poprzednich wersjach więc teraz go nie mam. Stabilność jest dobra nie miałem FC.

3. Zignoruj to niestety tak się dzieje.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/

Szczegółowa instrukcja

Edited by tomekw100

Dzięki, tak zrobię. A co z kopią zapasową? Jak zrobię kopię i potem przywrócę ustawienia fabryczne to przecież skasuje mi też kopię. Jak odzyskuje się dane?

Możesz zrobić też kopie MIUI.

Następnie skopiować sobie całą zawartość katalogu "/Pamięć wewnętrzna/MIUI/backup" na dysk komputera.

Po przywróceniu ustawień fabrycznych, wgrać ten katalog z zawartościa z powrotem na telefon (w to samo miejsce) i normalnie za pomocą "kopii MIUI" przywrócić wszystko.

z tym, że najlepiej jest to robic na tej samej wersji systemu. (kopia i przywracanie).

Edited by lg4xhd

• 2 weeks later...

Możesz też próbować custom romów, na nich asphalt powinien działać. Ja mam zamiar wrzucić xenonhd5.1 jak przyjdzie mój mi3

Powiem Ci ze customy są beeeee jeśli chodzi o aparat. Miałem xeona, blisspopa i sokp. Jakość porównywalna, wgrany kernel stuxnet. Bateria na plus, wydajność tez ale robienie zdjęć to jakaś porażka.

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...