Skocz do zawartości

Powiadomienie 'otrzymałeś nową wiadomość' od Google na ekranie blokady


Hysz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu mam problem z powiadomieniem od Google, które nie chce znikać. Jeśli kliknę je, to jestem przekierowany do głównej appki 'Google' gdzie jest 'discover' itd., jakieś newsy, te rzeczy. Znika powiadomienie i wraca za parę godzin, czasem natychmiastowo. Patrzyłem w każdej appce Google [Youtube, Hangouts etc] i nie mam żadnej nieprzeczytanej wiadomości nigdzie. Nie wiem co zrobić, czyściłem cache appki Google, nic nie dało. Mam Redmi Note 8 Pro, stock ROM MIUI 12,5 Android 11. Dzieję się tak obojętnie jaki theme zastosuje, więc to nie od tego. Załączam screenshota.

Dorzucę więcej info jeśli trzeba, ogarniam Androida więc pytajcie o co chcecie, na bank odpowiem.

Dzięki z góry za pomoc.

Screenshot_2021-10-15-09-14-02-641_lockscreen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiadomienia aplikacji Google. W jej konfiguracji trzeba poszukać. Prawdopodobnie masz włączoną Aktywność w internecie i aplikacjach. Mam to wyłączone i zero powiadomień. Może jeszcze jakieś kanały w zainteresowaniach dodane.  Czyszczenie danych nie pomaga, bo te ustawienia są zapisywane na twoim koncie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, brawo said:

Od Googla mam wyłączone wszystkie powiadomienia. Są kompletnie zbędne.

Właśnie mam dość mocno powiązane dzienne aktywności z Google. Wyłączyłem powiadomienia i nie ma już tego, ale to nie jest rozwiązanie dla mnie, wolałbym mieć np pogodę, informacje o stanie drogi, tego typu rzeczy. Używam bardzo dużo appek od Google, w tym Fit, Hangouts, YT, Lens, Skaner, Chrome, Dysk, Zdjęcia, Kalendarz etc.

Ale dzięki za pomoc! Doceniam.

1 hour ago, FromWP said:

To powiadomienia aplikacji Google. W jej konfiguracji trzeba poszukać. Prawdopodobnie masz włączoną Aktywność w internecie i aplikacjach. Mam to wyłączone i zero powiadomień. Może jeszcze jakieś kanały w zainteresowaniach dodane.  Czyszczenie danych nie pomaga, bo te ustawienia są zapisywane na twoim koncie. 

Tak, mam włączone powiadomienia od Google, wyłączając je problem znika ale używam appek Google i polegam bardzo na funkcjonalności tych wszystkich opcji, jak np aktywność, historia lokacji, tego typu rzeczy.

Dzięki za pomoc, doceniam Twój wysiłek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powyłączasz kanały które cię nie interesują jak właśnie przykładowo wiadomości, to reszta powiadomień będzie normalnie działać, trza selektywnie wyłączyć to co Cię nie interesuje. Też białej gorączki przez to dostawałem i poszło.


Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Netoper said:

Jak powyłączasz kanały które cię nie interesują jak właśnie przykładowo wiadomości, to reszta powiadomień będzie normalnie działać, trza selektywnie wyłączyć to co Cię nie interesuje. Też białej gorączki przez to dostawałem i poszło.


Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Możesz rzucić okiem gdzie to jest dokładnie? Siedziałem w appce Google i jej opcjach i nie widziałem nic takiego jak 'wiadomości'. Byłbym wdzięczny za jakiś mini step by step.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w apce google a przez Discovery, jak pisałem nie pamiętam niestety jak w to wlazłem, czy przez 3 kropki czy jak, ale na pewno właśnie przez same Discovery, ten ekran po lewej od głównego ekranu.
Robiłem to z miesiąc temu a tydzień temu przeskoczyłem na novą, i jeszcze przez adb w ogóle wywaliłem te Discovery, więc od tej strony mam totalny spokój, jedyne powiadomienia od Google to mam teraz czysto techniczne, a to że aktualizacje w sklepie, a to że ktoś polubił moją opinię itp.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, brawo said:

Trzeba przytrzymać paluchem przez chwilę ikonę aplikacji. Wyskoczą dodatkowe opcje. Trzeba kliknąć Informacje o aplikacji. Pojawia się kolejne bardzo bogate menu z między innymi powiadomieniami. Jest tam chyba ze 100 opcji do ustawienia ;) 

To robiłem, jest tam dużo, zdrowie, rozrywka, finanse etc., ale nie ma nic o żadnej wiadomości. Jestem "power user'em", wiem co gdzie jest, ale tego po prostu nie ma. Wyłączyłem nawet większość z tych powiadomień ale nic nie dało. Dalej nie wiem o jaką 'wiadomość' chodzi. Jeśli to są wiadomości w sensie newsy, to one wyskakują sobie w Discover kiedy tam chcą, każdy w domu ma telefon i nikomu nie wyskakuje, że ma 'wiadomość', mimo, że korzystają z Discover.

 

8 hours ago, Netoper said:

Nie w apce google a przez Discovery, jak pisałem nie pamiętam niestety jak w to wlazłem, czy przez 3 kropki czy jak, ale na pewno właśnie przez same Discovery, ten ekran po lewej od głównego ekranu.
Robiłem to z miesiąc temu a tydzień temu przeskoczyłem na novą, i jeszcze przez adb w ogóle wywaliłem te Discovery, więc od tej strony mam totalny spokój, jedyne powiadomienia od Google to mam teraz czysto techniczne, a to że aktualizacje w sklepie, a to że ktoś polubił moją opinię itp.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Też jadę na Novie, mówisz, że to ma coś wspólnego z wiadomościami aka news, a nie wiadomością np SMS, tak? Poszukam w głównej appce Google jeszcze. Już nawet pogodę wywaliłem [tzn powiadomienia o niej z głównej appki Google]. Thx!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, bo nie do końca załapałem o co chodzi, info o pogodzie ze skrina to bym obstawiał że to jakieś naleciałości Discovery, z tym że jak jesteś na novej to teoretycznie Discovery jest niby nieaktywne. Natomiast info o wiadomości to tu pytanie do Ciebie, jakiej apki używasz do smsowania? Bo jak chat/Messenger, no to stąd mogą być powiadomienia Google.
Może też tak być że jest to info np o wiadomości z Gmaila

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, Netoper said:

Czekaj, bo nie do końca załapałem o co chodzi, info o pogodzie ze skrina to bym obstawiał że to jakieś naleciałości Discovery, z tym że jak jesteś na novej to teoretycznie Discovery jest niby nieaktywne. Natomiast info o wiadomości to tu pytanie do Ciebie, jakiej apki używasz do smsowania? Bo jak chat/Messenger, no to stąd mogą być powiadomienia Google.
Może też tak być że jest to info np o wiadomości z Gmaila

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


 

 

 

Chodzi mi o to:
Zobacz obrazek. Tylko to górne powiadomienie, ono jest z ikonką 'Google', także nie jest z Gmaila, Hangouts, ani Messenger ani nic innego, bo każda z tych appek ma swoją ikonkę i jak dostaje wiadomość na Hangouts np., to widnieje zielonka ikonka i treść wiadomości. Z tym nie mam problemu, to działa jak należy. Jedyne co nie działa jak należy to powiadomienie z appki 'Google', że mam nową wiadomość, klikam to powiadomienie i przenosi mnie na główną stronę appki 'Google', tzw Discover. Discover jest aktywne w głównej appce 'Google', nie na pulpicie jak scrollujesz w lewo. Tutaj masz screen z głównej appki 'Google':


https://imgur.com/a/huYBOsR

Zrzut ekranu 2021-10-16 101315.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ty nie wiesz jaką nową wiadomość otrzymałeś, to skąd my to mamy wiedzieć? Dojdź sam co to za wiadomość. Tu nikt szklanej kuli nie ma.

Podpowiem, że są jeszcze opcje powiadomienia od danych aplikacji w aplikacji powiadomienia. W głównych ustawieniach jest to. Typu na ekranie blokady, wyskakujące okienka itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, brawo said:

Skoro ty nie wiesz jaką nową wiadomość otrzymałeś, to skąd my to mamy wiedzieć? Dojdź sam co to za wiadomość. Tu nikt szklanej kuli nie ma.

Podpowiem, że są jeszcze opcje powiadomienia od danych aplikacji w aplikacji powiadomienia. W głównych ustawieniach jest to. Typu na ekranie blokady, wyskakujące okienka itp

Od kiedy główna appka Google ma opcję wysyłania i odbierania wiadomości? Gdyby to było takie proste to bym nie pytał. Nigdzie nie ma żadnej nieprzeczytanej wiadomości, żadnego powiadomienia, wskazówki itp. Są opcje powiadomień, ale jeśli nie mam pojęcia jakiego typu jest to powiadomienie, to skąd mogę wiedzieć co wyłączyć? A nie chcę wyłączyć WSZYSTKICH powiadomień od appki Google, chociażby po to, żebym miał pogodę, jak na dołączonym screenshotcie.
 

 

4 hours ago, Kacper Skrzypek said:

Nie masz włączonej jakiejś Blokady aplikacji dla apki od Google? Bo to dość dziwne.

Nie ustawiałem żadnych blokad aplikacji, wszystko jest normalnie jak w normalnym telefonie, jedyne co to mam inny motyw [ekran blokady, ikonki, tego typu rzeczy, ale na stock'owym motywie też to powiadomienie wyskakuje, więc to nie to]. Używam usług Google, ale tak jak mówiłem, Youtube np ma swoją ikonkę i swoje powiadomienia, Hangouts to samo,  Zdjęcia Google również mają swoją ikonkę itd. itd. Nie klonowałem żadnej appki, nie blokowałem żadnej appki [oprócz 'msa', ale to inna bajka i nie wpływa na powiadomienia]. Nie mam też roota, ani jakiegoś nieoficjalnego ROMa. Co dziwnie wyskakuje po prostu losowo podczas dnia, czasem obudzę się rano i mam to powiadomienie. Usunę je swipem, lub kliknę je i znika na jakiś czas, ale prędzej czy później wróci.

Przejechałem całą tą listę powiadomień od appki 'Google', ale to miną dni, jak nie tygodnie zanim wyłączę wszystkie powiadomienia, zostawiając jedno, sprawdzając czy się pojawia to powiadomienie o nowej wiadomości, potem wyłączenie powiadomienia, włączenie kolejnej opcji i tak całą załączoną listę... Kiedyś pewnie bym trafił, ale myślałem, że może ktoś miał podobny problem i wie z której kategorii to powiadomienie powstaje.

Dzięki za zainteresowanie się!

IMG_20211016_161539.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Hysz napisał:

Od kiedy główna appka Google ma opcję wysyłania i odbierania wiadomości?

Czy ty wiesz co w ogóle piszesz? A kto ci mówi, że aplikacja googla odbiera lub wysyła wiadomości?? Czy ty nie rozróżniasz określenia "otrzymałeś nową wiadomość"? Wcale to nie oznacza smsa... Wiadomość to może być wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat "Otrzymałeś nową wiadomość" nie pochodzi z aplikacji Google, tylko z Interfejsu systemu, i jest wyświetlany tylko wtedy, gdy treść powiadomienia jest ukryta. Możliwe więc, że dla jakiegoś kanału powiadomień z apki Google (niekoniecznie dla całej, trudno powiedzieć bez sprawdzenia u Ciebie w telefonie) masz ustawione wyświetlanie powiadomień na ekranie blokady, ale ukrycie ich treści. Podobnie może być jak masz włączone Blokowanie aplikacji (czyli ustawiony wzór czy coś, żeby do jakiejś aplikacji się dostać)

Możesz ewentualnie sprawdzić historię powiadomień, może ona coś podpowie:

  1. Ściągnij Launcher aktywności ze Sklepu Play i go uruchom
  2. Jak się załaduje lista aplikacji to w szukajce na górze wyszukaj Dziennik powiadomień
  3. w nim masz wszystkie powiadomienia, sprawdź, czy jest tam coś podejrzanego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że na Globalu jest z tym problem, trudno mi powiedzieć, bo nie mam pod ręką telefonu z MIUI Global. Na Oppo A52 opcja się uruchamia (ale powiadomień brak, może dlatego, że w tamtym momencie ich nie było). U mnie na xiaomi.eu opcja działa bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, Kacper Skrzypek said:

Komunikat "Otrzymałeś nową wiadomość" nie pochodzi z aplikacji Google, tylko z Interfejsu systemu, i jest wyświetlany tylko wtedy, gdy treść powiadomienia jest ukryta. Możliwe więc, że dla jakiegoś kanału powiadomień z apki Google (niekoniecznie dla całej, trudno powiedzieć bez sprawdzenia u Ciebie w telefonie) masz ustawione wyświetlanie powiadomień na ekranie blokady, ale ukrycie ich treści. Podobnie może być jak masz włączone Blokowanie aplikacji (czyli ustawiony wzór czy coś, żeby do jakiejś aplikacji się dostać)

Możesz ewentualnie sprawdzić historię powiadomień, może ona coś podpowie:

  1. Ściągnij Launcher aktywności ze Sklepu Play i go uruchom
  2. Jak się załaduje lista aplikacji to w szukajce na górze wyszukaj Dziennik powiadomień
  3. w nim masz wszystkie powiadomienia, sprawdź, czy jest tam coś podejrzanego.

O! Wreszcie coś konkretnego. dziękuję bardzo. Rzucę okiem później, akurat mam zainstalowany launcher aktywności [przydaje się czasem] ale nie używałem go do patrzenia na powiadomienia.
PS: Nie mam ŻADNEJ appki, która ma ustawione tak aby nie pokazywać treści wiadomości/powiadomień na ekranie blokady. Nie mam też Blokowania aplikacji itd. Nikt nie rusza mojego telefonu, nie muszę go tak zabezpieczać.
PSS: Po WYŁĄCZENIU powiadomień od appki Google, powiadomienie się nie pokazuje, więc nie wiem do końca co z tym fantem zrobić. Zostawiłbym tak, ale dość mocno jestem zintegrowany z Google. Sprawdzę to o czym mówisz i dam znać. Jeszcze raz thx!

12 hours ago, Kacper Skrzypek said:

Nie pisałbym, gdybym nie miał tego na 11 ;)

Bah, jednak nie działa na moim Androidzie 11. Po kliknięciu jest force close appki i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Kacper Skrzypek said:

No to niestety trzeba przeglądnac wszystkie kategorie, może któraś z jakiegoś powodu ma ustawione pokazywanie powiadomień bez treści.

Sprawdziłem wszystkie [myślę], żadna nie ma restrykcji tego typu. Dodam, że jak odblokuje urządzenie to powiadomienie znika, nawet jak zablokuje telefon ponownie. Nie zostaje u góry na pasku jeśli urządzenie jest odblokowane. Póki co ustawiłem żeby appka 'Google' NIE pokazywała powiadomień na ekranie blokady, co niestety nie jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ nie dostaje powiadomień o zmianach pogodowych i tego typu rzeczach, ale chociaż nie wybudza ekranu losowo z tym powiadomieniem 'Otrzymałeś nową wiadomość'. Dalej nie wiem jakiego rodzaju wiadomość to może być, Androida mam od Donut'a, ogarniam ten system, miałem duuuużo różnych telefonów, różnych marek, z różnymi Launcherami i bajerami, ale tylko po update do Android 11 i MIUI 12.5 to się pokazuje. Nawet w ramach eksperymentu dodałem swoje konto Google na innym telefonie, ustawienia i appki się z synchronizowały ale na tym telefonie nie pokazuje się to powiadomienie w ogóle. No głupieje już, nie lubię bardzo problemów, których nie jestem w stanie sam rozwiązać, zazwyczaj ogarniam temat i szybkie grzebanie w ustawieniach czy coś i po problemie, a tutaj nie wiem, nawet nie wiem czego nie wiem...

Dzięki bardzo za pomoc, jeśli coś Ci się przypomni, lub trafisz na podobny problem u kogoś kto to rozwiązał to byłbym wdzięczy za info.

Doceniam bardzo pomoc wszystkich, którzy się tutaj udzielają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...