Skocz do zawartości

MIUI 21.10.13


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

211014.png

  • Poprawki bezpieczeństwa z października 2021 r.
  • ROM-y dla Mi 11, Mi 11 Pro/Ultra, Mi 11i/Redmi K40 Pro/+, Mi 11 Lite 5G, Mi 10S i POCO F3/Redmi K40 wstrzymane — testy Androida 12
  • Od 27 listopada koniec wsparcia wersji beta dla m.in. Mi 9 i Mi 9T Pro. Pełna lista w linku
  • Aparat na Mi 10T Pro nadal nie działa i nie będzie działać, dopóki nie zostanie wydany ROM Global z brakującą kompatybilną biblioteką od modułu 108 Mpx
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 23 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu, można skorzystać z kilku metod:

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie gorąco informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj. Czcionka Nokia Sans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie przez pomyłkę. Zorientuję się w sytuacji.

@Evenred

Edycja: nie, to nie pomyłka. Trzeba sprawdzić czy pójdzie instalacja przez TWRP.

Uruchom te TWRP: https://androidfilehost.com/?fid=7161016148664820253 i przez nie spróbuj wgrać tę paczkę. Jeśli nie pójdzie to wygeneruj log (Advanced > Copy Log) i mi go wyślij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał:

Prawdopodobnie przez pomyłkę. Zorientuję się w sytuacji.

@Evenred

Edycja: nie, to nie pomyłka. Trzeba sprawdzić czy pójdzie instalacja przez TWRP.

Uruchom te TWRP: https://androidfilehost.com/?fid=7161016148664820253 i przez nie spróbuj wgrać tę paczkę. Jeśli nie pójdzie to wygeneruj log (Advanced > Copy Log) i mi go wyślij.

A masz pomysł jak zapisać ten log ? jestem w TWRP wykonuje copy log, w teorii zapisauje w głównej to po uruchomieniu telefonu nie ma tego w folderze ( nawet specjalnie zmieniłem rozszerzenie z log na txt ) znika plik po restarcie telefonu

 

Edit:

Już wpadłem jak to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2021 o 09:08, krainawilka napisał:

Nadal występuje problem z komunikatem o kopii zapasowej. Ktoś to ogarnął?001cb86ddc4be25ce914a5492bcc5223.jpg

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Jaki problem ;] przytrzymaj dłużej potem trzy kropki i na dole masz powiadomienia o kopii zapasowej - off

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki problem ;] przytrzymaj dłużej potem trzy kropki i na dole masz powiadomienia o kopii zapasowej - off
 
Ok, to wiem. Ale problem jest, bo raz że kopię zapasową mam włączoną, a dwa, że po kliknięciu w powiadomienie telefon się zawiesza i po chwili wyskakuje info "aplikacja przestała działać"

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, krainawilka napisał:

Ok, to wiem. Ale problem jest, bo raz że kopię zapasową mam włączoną, a dwa, że po kliknięciu w powiadomienie telefon się zawiesza i po chwili wyskakuje info "aplikacja przestała działać"

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka
 

No to ewidentnie coś z google, generalnie u mnie tez to wyskakiwało tyle że ja mam rzeczywiście wyłączone. Ale np mam mega problem z sychronizacją backup whatsapp, jak by coś było zwalone właśnie z tą kopią zapasową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ewidentnie coś z google, generalnie u mnie tez to wyskakiwało tyle że ja mam rzeczywiście wyłączone. Ale np mam mega problem z sychronizacją backup whatsapp, jak by coś było zwalone właśnie z tą kopią zapasową
Potwierdzam, kopii zapasowej Whatsapp nie da się zrobić

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...