Skocz do zawartości

Czytnik linii papilarnych bardzo ciężko "chodzi"


Wiskoler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

Mi 11 i MIUIPolsk z nr 21.9.1 czyli najnowszym na obecną chwilę.

Próba odblokowania telefonu odciskiem palca bardzo często kończy się komunikatem Spróbuj ponownie, a potem wyskakuje komunikat Zbyt wiele  prób i trzeba rysować wzór. To u mnie  tylko czy wszyscy tak mają? Dzieje się tak zarówno na telefonie z nałożoną oryginalną folią, jak i bez niej. Myślałem że to jej wina i zdarłem. Ale efekt jet ten sam.

A może gdzieś w systemie jest regulacja czułości czytnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Misiuu21 napisał:

Nawet można dodać 2 razy odcisk tego samego palca co także poprawia odczyt. 

Możesz mi wytłumaczyć tenże mit? Często się to przewija w sieci, głównie pośród hindusów na anglojęzycznych portalach pokroju XDA, ale nikt nie potrafi wytłumaczyć tegoż fenomenu. Dlaczego dwukrotne dodanie tego samego palca miałoby poprawić odczyt, skoro podczas jego konfiguracji skanuje się go pod każdym kątem i tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odczytem palucha widzę, że nie bierzecie pod uwagę faktu, że linie papilarne suchego palucha lub zmarzniętego (a idzie zima) będą utrudniać lub wręcz uniemożliwiać wejście w telefon. Zawsze polecam zastosować również pin. Jest zawsze niezawodny.
W czytnikach nie pod ekranem nigdy nie spotkałem się z problemem. W mi11 czytnik działa słabo i już o tym pisałem.
Choć i tak nienacznie się poprawiło bo kiedyś było tragicznie

Wysłane z mojego M2011K2C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, brawo napisał:

Z odczytem palucha widzę, że nie bierzecie pod uwagę faktu, że linie papilarne suchego palucha lub zmarzniętego (a idzie zima) będą utrudniać lub wręcz uniemożliwiać wejście w telefon. Zawsze polecam zastosować również pin. Jest zawsze niezawodny.

W moim przypadku zarówno dodawanie odcisku jak i odczyt był na suchym palcu, i to nie jednym. Miałem dodane trzy odciski (każdy inny) i żaden się nie chciał wczytać. Dopiero usunięcie wszystkich i wprowadzenie ponownie pomogło.

Trochę dziwne, bo miałem ten problem przed odblokowaniem bootloadra, potem było wgranie systemu na czysto a tym samym nowe skanowani paluchów a problem pozostał. Teraz zdjełęm folię oryginalną i założyłem szkło - usunąłem wszystkie odciski i dodałem na nowo i zadziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze chyba? :grin:
Chodzi o to, że jak ktoś ma na odcisk to siłą rzeczy musi ustawić i pamiętać pin. Poza tym system co 72 godziny i tak wymusza wpisanie kodu przed odciskiem, ponieważ kiedyś ludzie masowo zapominali pinów i często po jakimś restarcie była kaplica i wielkie zdziwienie.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...