Jump to content

Xiaomi Mi Note 10 Lite - MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.5.3.0.RFNMIXM - Android 11

mrosi
 Share

Recommended Posts

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Xiaomi Mi Note 10 Lite (nazwa kodowa: toco).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_MINote10LITE_V12.5.3.0.RFNMIXM_v12-11.zip/download

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Czy to jest kolejna wersja "wypuszczamy i zapominamy"?
Po ostatniej aktualizacji nawet certyfikacji nie ma w Google Play a w temacie nikt nie chce się udzielać.
Wszystko robione po łepkach, nawet changelogu nie ma w temacie.

Po ostatniej aktualizacji, czyli po jakiej? Bo chyba nie po tej. Na poprzedniej mogło tak być, bo w międzyczasie były problemy z SafetyNetem. Jeśli tu jest problem to daj znać.
Stworzenie kompletnego changeloga dla stable, jak już gdzieś wspominałem, jest awykonalne. Musiałbym porównywać wszystkie zmiany jakie zaszły między wersjami, a przy takiej ilości urządzeń nie starczyłoby mi na to życia. A kopiowanie oficjalnych changelogow mówiących tylko o poprawkach bezpieczeństwa pewnie by Ciebie nie zadowoliło...

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka

Edited by Kacper Skrzypek

Właśnie po poprzedniej wersji, 12.5.2.0
Pisałem o tym w tamtym temacie, pisał też ktoś inny, ale nikt się na ten temat nie wypowiedział.
Skoro był taki problem to wystarczyło parę słów na ten temat napisać, a tak to kombinowałem o co chodzi i trzy razy wgrywałem ROM, bo myślałem, że coś źle się poinstalowało, tracąc niepotrzebnie czas.

Wieczorem spróbuję aktualizacji do tej wersji, więc jeśli wiesz, że coś jest z nią nie tak, to proszę napisz teraz i oszczędź mi kombinowania.

Co do changelogu, to kiedyś, gdy miałem R4X, nawet w tygodniówkach pisaliście co się zmieniło teraz to już nawet w stable tego nie ma.

Na razie nie mam info żeby coś się działo z tą nową wersją.

W tygodniówkach dalej piszę co się zmieniło. To, że ostatnio nie zmienia się nic widocznego na pierwszy rzut oka, to już nie do końca nasza kwestia. W stable musiałbym kopiować to co wrzucają oficjalnie, no bo nie mamy każdego modelu żeby to sprawdzać.

To nie jest problem z SafetyNetem, tylko z apką którą to sprawdzasz. Sprawdź inna.

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka

Edit: to może być po prostu problem z serwerem Google. Sprawdzanie z jakiegoś powodu nie idzie nawet na telefonach z zablokowanym bootloaderem

Potestowałem trochę przez weekend.
Jest certyfikacja w Google Play.
Dziwna rzecz się dzieje na necie komórkowym, gdy jest włączony to nie przychodzą żadne powiadomienia z aplikacji. Signal, X-kom, squid mimo działania w tle nie wyświetlają powiadomień.
W momencie przełączenia na wifi zaczynają przychodzisz zaległe powiadomienia.

U mnie to się nazywa "łączność z siecią" i mam zaznaczone, no chyba że to błąd tłumaczenia.
Nie no ale jak może być błąd jak mamy tą samą wersję Xiaomi.eu?
Też kupowałem telefon w xkom.f3502694cd947b742fcf166ccc4bd8bb.jpg

6 minut temu, Marrik napisał:

U mnie to się nazywa "łączność z siecią" i mam zaznaczone, no chyba że to błąd tłumaczenia.

Ty masz to dobrze zaznaczone i w romie prawidłowo nazwane. W globalu już po angielsku jest to bez sensu.

Jednak coś jest na rzeczy. Teraz dostałem wiadomości na signal wysłane wczoraj i dziś rano. Dziwne jest to, że sam wysyłałem wiadomości dziś a mimo to tamte nie przyszły. Pytanie czy to wina softu czy samego signala?

Edit:
Szału można dostać z tą wersją, ubijane są dosłownie wszystkie aplikacje mimo zaznaczenia opcji "bez ograniczeń" i zezwolenia na autostart, nawet kłódka nie pomaga.
Można wrócić bez problemów do starszej wersji bez utraty danych?

• 1 month later...
W dniu 19.10.2021 o 21:13, Marrik napisał:

Edit:
Szału można dostać z tą wersją, ubijane są dosłownie wszystkie aplikacje mimo zaznaczenia opcji "bez ograniczeń" i zezwolenia na autostart, nawet kłódka nie pomaga.
Można wrócić bez problemów do starszej wersji bez utraty danych?

No i jak w końcu jest z tą wersją? Bo na moim 12.5.1 jakoś 2 tygodnie temu przestał działać SafetyNet i bym sobie zaktualizował, ale chyba przeboleję brak płatności i kuponów z maka jeśli ta wersja jest znowu skopana

Nic się nie zmieniło.
Na necie mobilnym ubijane są dosłownie wszystkie aplikacje. Nie dostaje powiadomień z Whatsapp, signal, xcom, ceneo, pepper, nawet niekiedy z Gmaila.
Dopiero jak wrócę do domu i przełączę na wi-fi rozpoczyna się grad powiadomień.
Jedynym wyjściem jest otwierać po kolei te apliacje, ale i tak za chwilę przestają być aktywne i powiadomienia przestają przychodzić.
Kupony w macu działają, jest certyfikacja w GP a płatności NFC u mnie działają w Millennium.

• Sad 1