Skocz do zawartości

Restart Mi11 od około tygodnia.


szczyku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pierwszy raz telefon zawiesił i zrestartował się przy uruchomieniu aplikacji samcam (apka od fotoradarów)@, jak jechałem w trasę. Od tej chwili są zawiechy i restarty w przeróżnych okolicznościach, np: jak chcę dodać zdjęcie (z galerii) do odpowiedzi na Facebooku, czy w przypadku przełączania się między mapami google, a whatsapp-em.

Mam stabilną wersję Xiaomi EU (foto), chciałem zaktualizować do najnowszej, rozwojowej, ale przy próbie aktualizacji z poradnika mam komunikat że ROM jest dla wersji kodowej vendor, a mi11 to przecież Venus.

 

A pobieram ROM dla mi11.9a4d62d36681b9f310a708547d623767.jpg3ccb15d2158c29c6b2e9e54d77b6edb7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, szczyku napisał:

Mam stabilną wersję Xiaomi EU (foto), chciałem zaktualizować do najnowszej, rozwojowej, ale przy próbie aktualizacji z poradnika mam komunikat że ROM jest dla wersji kodowej vendor, a mi11 to przecież Venus.

Wyślij zrzut ekranu z TWRP. Jeśli pobierasz poprawną paczkę to musi przejść, nie ma bata. Jeśli nie, to trzeba usunąć z paczki linijkę weryfikującą urządzenie (plik META-INF/com/google/android/updater-script, pierwsza linijka):

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze nie doszedłem do tego jak uruchomić TWRP na mi11. Zastanawiam się czy to wina softu, bo kilka miesięcy było bez problemu, a od tygodnia notorycznie się powtarzają zawiechy i restarty. Z tego co czytam ludzie mają takie problemy i nawet odsyłając na gwarancję nic z tym nie robią, bo nie ma jak udowodnić problemy ze słuchawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli parę miesięcy nie było problemu to raczej trudno stwierdzić że soft.. no bo przecież nie aktualizowałeś.

Jak uruchomić TWRP: 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak to nie soft, telefon już sam z siebie się wyłącza, nadal się wiesza i restartuje (3-5 razy na dobę). Doszła nowa przypadłość, można wykonać tylko 5 sekundowa rozmowę i automatycznie rozłącza. Czekam aż padnie całkowicie i oddaje na gwarancję. Mam nadzieję że szybko padnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzą to Ci nie powiem bo to chyba od człowieka zależy. Generalnie nie powinni robić z tym wielkiego problemu gdyż zgodę na odblokowanie dostajesz od Xiaomi. Gdyby chodziło o mnie to oddawał był do naprawy telefon z zablokowanym bootloadeem i wgranym oryginalnym oprogramowaniem. Tak aby nie mieli się do czego przyczepić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytko przywrócone do stanu nowej słuchawki, jak wspominałeś, wszystko jest tutaj:

https://miuipolska.pl/pobieranie-romow-fastboot/

Z ciekawości zobaczę jak się będzie zachowywać na romie global, jak sytuacja będzie się powtarzać, telefon wysyłam na gwarancję. Czy przed odesłaniem na gwarancję muszę odłączyć konto xiaomi? Bo przecież inaczej słuchawka będzie zablokowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy prawie dobę od wrzucenia 12.5.9 Global i zablokowany bootloader. Wcześniej zawiechy co kilka godzin. Od wrzucenia global ani jednej? W czym leżał problem? Miui Polska czy ewentualnie jakaś apka, gierka z sklepu Google?

Rozumiem że jak chce wrócić do miui Polska, robię wszystko od początku? Tzn odblokowuje bootloader itp.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, szczyku napisał:

Mamy prawie dobę od wrzucenia 12.5.9 Global i zablokowany bootloader. Wcześniej zawiechy co kilka godzin. Od wrzucenia global ani jednej? W czym leżał problem? Miui Polska czy ewentualnie jakaś apka, gierka z sklepu Google?

Rozumiem że jak chce wrócić do miui Polska, robię wszystko od początku? Tzn odblokowuje bootloader itp.

Tak. Plus nie polecam przywracać kopii zapasowej - lubi się kaszanić przy przechodzeniu EU <-> Global.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, szczyku napisał:

Kurna, miałem już pełno przeróżnych Xiaomi, nigdy niższej półki, były jakieś małe problemy z softem, ale nie aż takie. Po przejściu z OnePlus chciałem mieć stabilnie, dlatego wrzuciłem miui stable. No cóż, bawimy się dalej.

Ciężko oczekiwać stabilności po nieautoryzowanej modyfikacji :P Nie żeby globalna wersja była idealna, ale nie sprawia aż tyle problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, szczyku napisał:

Ale ja wrzuciłem miui polska stable (i na tym zaczęły się cyrki), bo global to porażka. Najbardziej w globalu brakuje nagrywania rozmów i dialera takiego jak z miui polska.

Stable czy nie stable - nie ma znaczenia, to wciąż tylko nieautoryzowana modyfikacja tworzona przez pasjonatów :)

Drugą kwestę pominę, ponieważ zwyczajnie uważam inaczej - apki od Xiaomi są tak ograniczone, że wręcz nie warte zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, przydało by się parę bajerów, ale... kontakty wyświetlają opis pod nazwą kontaktu jeśli taki dodamy. Apka sms pozwala mi skopiować dowolny wyraz z treści smsa, czego nie można zrobić w apce od google. kalendarz jest bardziej przejrzysty. 

Każdy znajdzie coś dla siebie :)

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...