Jump to content

Problemy z połączeniami voice i odtwarzaniem filmów

wat01
 Share

Recommended Posts

Cześć,

od kilku dni mam problemy, uniemożliwiające odbywanie rozmów głosowych przez moje Mi9T.

Przekładałem kartę sim do innego telefonu i działa na nim w pełnym zakresie, z kolei inna karta włożona do Mi9T nie powoduje ustąpienia problemu.

Problem dotyczy więc na pewno samego telefonu a nie karty.

Polega on na tym, że nie mogę nawiązać w ogóle zwykłego połączenia voice. Rozmowy wychodzące są kończone w kilka sekund po wybraniu numeru, najczęściej na telefonie odbiorcy nie zdąża się nawet pojawić informacja o połączeniu przychodzącym.
Z kolei, kiedy ktoś dzwoni do mnie, po 2-3 sekundach połączenie jest automatycznie rozłączane, zanim zdążę odebrać.

Kiedy próbuję rozmawiać na voice/video przez Whatsapp albo obejrzeć jakiś film np. na Youtube, to w regularnych odstępach czasu (co ok 4 sekundy) zanika całkiem dźwięk. Obraz leci w miarę płynnie, a dźwięk co chwila zanika i wraca.

Co dziwniejsze, problem występuje zarówno przy korzystaniu z wifi jak i z danych mobilnych.

Jednocześnie nie mam żadnych problemów z wysyłaniem smsów czy przeglądanie internetu (i przez wifi i przez dane mobilne).

Próbowałem zrobić test łącza za pomocą Nperf, ale jak wyłączam wifi, to program w ogóle nie może się podłączyć do serwera. Kiedy włączam na chwilę wifi, żeby przejść dalej, wyłączam je i próbuję zrobić test na danych mobilnych, wywala mi komunikat "dostęp do internetu został przerwany, sprawdź łącze".

Na telefonie w tym czasie cały czas mam zasięg LTE (Plus) a internet w przeglądarce działa.

Robiłem już zarówno restarty telefonu jaki pełne przywrócenie do ustawień fabrycznych i nie przyniosło to skutku.

Problemy zaczęły się kiedy byłem za granicą (UE, Kanary) ale wtedy myślałem, że to problem z roamingiem, natomiast po powrocie do Polski (4 dni) nie ustąpiły.

Dodatkowo zauważyłem, że telefon dłużej niż wcześniej wykrywa kartę sim i zaczął się przywieszać np. przy odblokowywaniu. Te ostatnie objawy mogą też jednak być związane z ostatnią aktualizacją MIUI, która chyba specjalnie Xiaomi dla tego modelu nie wyszła..

Zainstalowałem dodatkowo apkę CPU Monitor, która daje takie odczyty jak w załącznikach (co 2-3 sekundy na zmianę zużycie 100% i około 30% i w kółko..).
Żegnać się z telefonem czy macie jakiś pomysł?

Z góry dzięki za wszelkie rady!

1633527376494.jpg

1633527376499.jpg