Skocz do zawartości

Brak Szybkiego ładowania! Problem z ładowaniem na oryginalnej ładowarce.


Bateriaslaba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem posiadaczem używanego xiaomi mi 10 pro. Wszystko pięknie ładnie ale mam problem z ładowaniem baterii. Nie załącza się Turbo ładowanie. 

Dodatkowy problem to zainstalowałem aplikację pokazująca prąd ładowania i często gdy podłączam telefon do ładowania to mam prąd na minusie (!)

Pomaga kilkukrotne wyjęcie i włożenie wtyczki do gniazda usb w telefonie. Mam Androida mui 12. Czym to jest stosowane?

Gdy już załączy odpowiedni prąd ładuje go normalnie w 4-6 godzin. Co mogę zrobić?

Screenshot_2021-10-02-09-05-31-533_com.digibites.accubattery.jpg

Tutaj sytuacja z prądem na minusie.

Screenshot_2021-10-02-09-06-43-082_com.digibites.accubattery.jpg

Posiadam oryginalny kabel i ładowarkę

Edytowane przez Bateriaslaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.10.2021 o 09:03, Bateriaslaba napisał:

Witam, jestem posiadaczem używanego xiaomi mi 10 pro. Wszystko pięknie ładnie ale mam problem z ładowaniem baterii. Nie załącza się Turbo ładowanie. 

Dodatkowy problem to zainstalowałem aplikację pokazująca prąd ładowania i często gdy podłączam telefon do ładowania to mam prąd na minusie (!)

Pomaga kilkukrotne wyjęcie i włożenie wtyczki do gniazda usb w telefonie. Mam Androida mui 12. Czym to jest stosowane?

Gdy już załączy odpowiedni prąd ładuje go normalnie w 4-6 godzin. Co mogę zrobićzrozrobićzr

 

20 godzin temu, mazok napisał:

Jaki model ładowarki? Jaki producent kabla?

 

31 minut temu, mariusz.ur napisał:

Na wyłączonym telefonie jest tak samo?

A jak to sprawdzić czy na wyłączonym jest to samo? Na pewno nie pojawia się ikonka turbo... :(

Nie ważne jak podłączę to zawsze widzi ładowarkę (jest ikonka ładowania) Tylko tym programem sprawdzam kiedy wskakuje odpowiedni prąd i wiem, że wtedy na pewno ładuje).

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone. Na innym telefonie ładuje od razu na tym kablu i ładowarce. Dlaczego jak podłączę ładowarkę, odłączę to ładuje? (Nie dotykam gniazda w telefonie)
 
Tak samo podłączony do komputera ładuje stabilnie na poziomie 300-400mah
To można by wyeliminować uszkodzenie samego gniazda, pozostaje wtedy płytka z gniazdem ( elektronika padła i nie dogaduje się z ładowarką) ewentualnie zakrzak softowy, tutaj może pomoże przywrócenie do ustawień fabrycznych, ewentualnie wgranie softu na czysto.
Przy resecie, wgrywaniu softu kwestia czy poprzedni właściciel odpiął telefon od swojego konta, bo jak nie odpiął to nie uruchomisz wtedy telefonu.

Wysłane z mojego Poco X3 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mam dowód zakupu ale nie chce go odsyłać.... Chcę zorientować ile wyniesie ewentualna naprawa? Proszę o pomoc
Jak masz gwarę no to pchaj na serwis. Wymienia na oryginalną właściwą płytkę, bo potrafią być różne i wtedy masz wtopę.
Ale jeszcze bym właśnie spróbował przywrócenie do fabrycznych, tylko się upewnić przed tym że fon nie jest zapięty do konta poprzednika.

Wysłane z mojego Poco X3 przy użyciu Tapatalka


  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie! Spróbuję z resetem. Można gdzieś sprawdzić czy jest podpięty?

Tylko mnie zastanawia co zmieni reset? Kupiłem go to był chyba resetowany. Był czysty i nie było nic ustawione🤔 no ale może akurat pomoże. Tylko teraz boję się że nie włączę telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W telefonie masz ustawiony przesył plików po podłączeniu ładowarki?
W momencie jak podłączasz etykę do kompa na fonie powinno wyskoczyć zapytanie (w panelu powiadomień) czy chcesz ładować czy przesyłać pliki.
Druga sprawa, sterowniki do obsługi fona na kompie zainstalowane?
USB z kompa podaje 500mA i być może przy takim prądzie płytka w fonie działa, ale jak dostanie już prawidłowe natężenie 2-3A to się wykłada bo albo uszkodzona, albo zakrzak softu.

Wysłane z mojego Poco X3 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dlaczego nie zrobisz mu resetu jak Ci pisałem. Czego się boisz? Że będziesz musiał na nowo wszystko ustawiać? Poślesz na serwis to też będziesz musiał ustawiać.

Jeśli boisz się, że nie będziesz potem mógł zalogować się na swoje konto to przecież możesz zadzwonić do gościa co kupiłeś telefon, aby w swoim koncie google wylogował się z Twojego urządzenia. Ale moim zdaniem nie powinieneś mieć problemu z zalogowaniem się na swoje konto, bo wspomniałeś, że telefon jak włączyłeś był zresetowany i normalnie się logowałeś.

Jak to nie pomoże to na serwis.

Samo się raczej nie naprawi i kolejne wpisy że Ci się ładuje do 60% 5 godzin też tego nie zmienią.

Prosisz o pomoc, a nic nie robisz w tym temacie.

Pozdrawiam

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Pele88 napisał:

Mialem identyczny problem w Mi 9. Trzeba bylo milion razy wkladac koncowke kabla do gniazda w tel. Było wyrobione gniazdo ladowania.

 

11 minut temu, Bar.Tek napisał:

Miałem tak w mi9, pod ładowarką ładował w trybie wolnym, na indukcji w ogóle. Serwis wymienił płytę ze złączem usb i wszystko wróciło do normy. 

Jak masz możliwość sprawdź czy indukcyjnie dasz radę naładować. 

 

2 minuty temu, Bar.Tek napisał:

nie wiem co kupiłeś, ale mi 10 pro

 

Hmm... Chyba źle sprawdziłem na stronie... Dzięki wielkie! Wezmę to pod uwagę i przetestuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...