Skocz do zawartości

MIUI 21.9.28


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

29.9.21.png

  • Zakładka Słuch w aplikacji Zdrowie
  • Następna wersja w związku ze świętami w Chinach 14/15 października
  • ROM-y dla Mi 11, Mi 11 Pro/Ultra, Mi 11i/Redmi K40 Pro/+, Mi 11 Lite 5G, Mi 10S i POCO F3/Redmi K40 wstrzymane – testy Androida 12
  • Aparat na Mi 10T Pro nadal nie działa i nie będzie działać, dopóki nie zostanie wydany ROM Global z brakującą kompatybilną biblioteką od modułu 108 Mpx
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 23 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu, można skorzystać z kilku metod:

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie gorąco informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj. Czcionka Nokia Sans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie póki co działa poprawnie, ale wczoraj wieczorem też miałem takie komunikaty. Po kliknięciu powinno się otworzyć okienko i potem apka powinna przekierować do przeglądarki, gdzie się logujesz. Po zalogowaniu przeglądarka powinna sama wrócić do poczty i powinno przejść. Mimo tego co jakiś czas samo się wylogowywało więc wyczyściłem dane i dodałem konta gmaila na nowo. Póki co nie wylogowuje, zobaczymy, na jak długo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie chciało cały czas hasło a po podaniu wysłało błąd że nic z tego. Po wyczyszczeniu danych już w ogóle nie mogę dodać konta bo po wyborze konta wychodzi do Google i nic nie można zrobić. Pobrałem inna apkę do poczty i wszystko śmiga bez problemu. Dodam że chodzi o aplikacje Poczta a nie Gmail.

Sendnięte z Mi Note 10 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że chodzi o Pocztę, z nią mam problem. Nie używam apki od Gmaila.

Aktualizując - niestety po wyczyszczeniu danych i zalogowaniu się też co jakiś czas wywala nadal. Prawdopodobnie coś spieprzyli w aktualizacji poczty (była z środy na czwartek).

@kaciek jeszcze pytanie - czy masz przeglądarkę od Xiaomi wyłączoną? Bo jeśli tak to być może przez to nie chce przejść. Mimo tego że u mnie jest domyślnie ustawiona Opera, to i tak przy próbie logowania otwiera się systemowa przeglądarka, a nie Opera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie trafił mnie szlag po kolejnych powiadomieniach o nieudanej synchronizacji i póki co przeniosłem się na apkę Gmaila. Może naprawią te problemy w kolejnej aktualizacji apki Poczta... Co ciekawe są wpisy w tłumaczeniu dot. tego, ale tylko po chińsku. W ogóle się one nie wyświetlają (być może coś popsuli przy implementacji tego... bo implementacja istnieje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy problem z niezapamiętywaniem przez telefon ustawień karty SIM podczas wybierania to problem każdego romu od dłuższego czasu, czy problem tkwi gdzie indziej? Za każdym razem kiedy w kontakcie wybiorę domyślną kartę SIM telefon tego nie zapamiętuje i przed połączeniem pyta mnie, z której karty ma być nawiązane połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze wrócę do mojego problemy z odblokowaniem twarzą. Nigdy wcześniej tego nie używałem więc nie wiem jak to powinno działać poprawnie. Uruchomiłem to kilka wersji temu i nie działało mi. Ale dziś zauważyłem że co kilka razy odblokowanie zadziała. Pojawia się ikonka twarzy i telefon odblokowuje się. Jest to jednak tak sporadyczne że nie potrafię znaleźć zależności. Moje pytanie do osób które ew. korzystają z tej funkcji, czy to działa wam przy każdym odblokowaniu, czy też sporadycznie jak się mu zache. Nie drążył bym tematu bo nawet o tym zapomniałem ale dziś już że cztery razy zadziałało. Dodam że oczywiście kamerkę mam ustawioną na siebie i Nic to nie zmienia.

Sendnięte z Mi Note 10 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krainawilka napisał:

czy problem z niezapamiętywaniem przez telefon ustawień karty SIM podczas wybierania to problem każdego romu od dłuższego czasu, czy problem tkwi gdzie indziej? Za każdym razem kiedy w kontakcie wybiorę domyślną kartę SIM telefon tego nie zapamiętuje i przed połączeniem pyta mnie, z której karty ma być nawiązane połączenie.

Trudno mi powiedzieć, bo nie mam dual SIM. Możliwe że to kwestia starej bazy na Mi 9T Pro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie trochę związane, ale nie do końca z tym romem, to znaczy, czy na developerskiej wersji działa Wam opcja budzenia ekranu przez OK Google? Bo jestem pewny, że mi wcześniej działała na mi10t pro, na mi mix2s z dużo starszymi Romami nawet działa na pewno, bo sprawdziłem przed chwilą, aczkolwiek teraz w ustawieniach GOOGLE mam tylko opcje 

"Uruchamiaj asystenta google w dowolnej chwili gdy EKRAN JEST WLACZONY

 - wcześniej było bodajże "Nawet gdy ekran jest wyłączony". Nie wiem czy tylko ja tak mam czy z jakiej to paki tak się dzieje 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mgreta napisał:

Ostatnio aplikacją Muzyka chciałem z mp3 wyciąć kawałek i ustawić go jako dzwonek - i lipa. Wycina, jest przycisk ustaw jako dzwonek - ale nic się nie dzieje - dzwonek jest ale ten co był... :( Może ktoś sprawdzić czy tez tak macie ?

Faktycznie, dzwonek się ustawia na domyślny u mnie. Sprawdzę czy coś da się z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Netoper napisał:

A sprawdziłeś jak to działa? może literówka w tłumaczeniu.

Wysłane z mojego Poco X3 przy użyciu Tapatalka
 

Jeśli to była odpowiedz do mnie to nie błąd tłumaczenia, mając dwa zablokowane ekrany obok siebie mix 2 s i mi 10t pro kiedyś oba się załączały na hasło ok google.

Teraz ten drugi odpali dopiero jeśli wcześniej go i tak odpalę (ekran może być zablokowany, ale włączony)

Nie wiem z jakiego względu stracił ta możliwość dlatego pytam 😝

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Polokk napisał:

Teraz ten drugi odpali dopiero jeśli wcześniej go i tak odpalę (ekran może być zablokowany, ale włączony) 

W poco F3 i Mi8 na globalu  w aplikacji Google/ ustawienia/ voice match jest opcja asystenta z  zablokowanym ekranem. Jeśli aplikacja Google nie jest systemową, to nadaj jej odpowiednie uprawnienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mariusz.ur napisał:

W poco F3 i Mi8 na globalu  w aplikacji Google/ ustawienia/ voice match jest opcja asystenta z  zablokowanym ekranem. Jeśli aplikacja Google nie jest systemową, to nadaj jej odpowiednie uprawnienia.

 

No właśnie w tym rzecz, że ta opcja u mnie działa teraz w ten określony sposób, że ekran musi sie swiecic, nie pisałbym przed przekopaniem wszystkich możliwych ustawień wcześniej, a wygląda to wprost tak, że google mówi mi, że mogę używać tej funkcji przy zablokowanym, ale włączonym ekranie (mimo, że przy wchodzeniu wcześniej w ten voice match adnotacja jest dotycząca wyłączonego i zablokowanego ekranu)

A co do uprawnień, to akurat nie mam możliwości zmian uprawnień aplikacji Google - przynajmniej robiąc to tak jak z pozostałymi aplikacjami, na liście nie wyskakuje Google, ani wyszukiwanie głosowe, ani pod żadną nazwa typu asystent głosowy - dziwne 🤭. Screen w załączeniu właśnie z tej opcji voice match 

No nic będzie trzeba się obejść bez tego, byłem po prostu ciekawy z jakiego powodu tak się stało, że się dało, a teraz się nie da ,:p

IMG_20211007_044449.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może trochę z innej beczki, otóż po kilku dniach od zainstalowania wersji rozwojowej, następuje dziwny objaw .
Zanika działanie mikrofonu. Przeinstalowanie do wersji stable eliminuję problem ale nie jestem wstanie sprawdzić czy tu też ten problem jest. Bo jak to bywa ciekawość wygrywa i po emisji nowej wersji rozwojowej ją wgrywam i po mniej więcej tygodniu,mikrofon znowu nie działa. Ktoś z was doświadczył czegoś takiego ? Czy tylko u mnie ?

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2021 o 20:17, mariusz.ur napisał:

Zainstalowałem tygodniowe wydanie xiaomi.eu i mam to samo. Najwyraźniej to problem romu, a nie Googla, bo na globalu działa.

Już wiem dlaczego nie idzie. Niestety ostatnia poprawka na SafetyNet to powoduje. Safetynet jest ważniejszy niż to.

30 minut temu, tomzone napisał:

Ja może trochę z innej beczki, otóż po kilku dniach od zainstalowania wersji rozwojowej, następuje dziwny objaw .
Zanika działanie mikrofonu. Przeinstalowanie do wersji stable eliminuję problem ale nie jestem wstanie sprawdzić czy tu też ten problem jest. Bo jak to bywa ciekawość wygrywa i po emisji nowej wersji rozwojowej ją wgrywam i po mniej więcej tygodniu,mikrofon znowu nie działa. Ktoś z was doświadczył czegoś takiego ? Czy tylko u mnie ?

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
 

Używam bet na Mi 10T Lite cały czas i nie miałem jeszcze takiego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ukey napisał:

Na tej wersji aplikacja Zepp ma cały czas to powiadomienie "aplikacja jest uruchomiona na pierwszym planie". Wcześniej była informacja o połączonym zegarku. Zmiana w ustawieniach powiadomień nic nie pomaga. 

To kwestia aplikacji, nie systemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję 20.9.17.  na MI9T chodzi stabilnie. Zastanawiam się czy zmieniać ROM na najnowszy. Boje się że bateria będzie wariować. Aktualnie wytrzymuje mi dobe, ponad 3h na włączonym ekranie. 

 

Ewentualnie jak zrobić aby mieć możliwość powrotu do wcześniejszej wersji bez konieczności ustawienia wszystkiego od nowa

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...