Skocz do zawartości

Mi 11 Lite 5G - MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.5.5.0.RKICNXM - Android 11


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Xiaomi Mi 11 Lite 5G (nazwa kodowa: renoir).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_MI11Lite5G_V12.5.5.0.RKICNXM_v12-11.zip/download

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

Telefon znajduje aktualizację, pobiera. 

klikam "Sprawdź MD5 i Zainstaluj" 

Następnie telefon się wyłącza i przechodzi do Recovery.

A tutaj mam:

                      Rebot

                     Wipe Data

                     Connect with MIAssistant

                     Safe Mode

Co dalej?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to rozumiem. 

Ale z tego co widzę, to chyba nie ma pod ten telefon jeszcze TWRP takiego już na "stałe" . 

Z każdą aktualizacja trzeba wgrywać TWRP a później z jego poziomu aktualizować. Trochę to uciążliwe. 

Nie dość, że aktualizacja xiaomi.eu opóźniona w stosunku do global.eu o miesiąc prawie - to jeszcze te kombinacje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie. Źle mnie zrozumiałeś.

Musisz wgrać TWRP i od razu z jego poziomu aktualizację. Po tym TWRP już będzie "na stałe" i następne aktualizacje będą przez TWRP normalnie.

Xiaomi.eu nie opiera się na Global EEA, tylko na kompilacjach chińskich.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał:

https://miuipolska.pl/forum/topic/29008-instalacja-xiaomieu-poradnik-małe-faq-dla-telefonów-2019-2021-i-nowszych

Przypadek, gdy telefon MA recovery - DLA NOWYCH TELEFONÓW, tylko do punktu 3. włącznie. Potem reboot system

Tak w sumie nie do końca złapałem na początku co i jak, więc dla jasności i dla reszty potomnych, którzy mają taki sam problem opiszę swoje kroki :D

!! Zgrajcie wcześniej ROM na telefon !!

1. Odpaliłem telefon w tryb fastboot

2. Zainstalowałem sterowniki w windowsie do Android Fastboot Interface (zgubił je i nie widział :<)

3. Odpaliłem ADB przez PowerShella

4. fastboot devices - pojawiło mi się urządzenie

5. Nie próbujcie wgrywać recovery :D  - to nie zadziała,od razu boot trwp.img

6. TRWP zapytało o hasło szyfrowania - jeżeli ustawialiście wcześniej PIN / hasło do odblokowania telefonu to to jest to hasło.

7. Install -> Wybierasz ROM -> zaznaczyłem reboot device after completed

8. Gotowe ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu i ponownym uruchomieniu telefon ciągle uruchamia się w trybie fastboot. Przy komendzie boot twrp.img wyskakuje błąd https://imgur.com/a/X3NdGzY.  System wgrywany na globala 12.5.3.0. Jakieś pomysły? Spróbować wgrać wcześniejszą wersję przez fastboot czy globala MiFlashem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...