Skocz do zawartości

Klocki Hamulcowe XTECH HB100


L_u_k_e_1_0_2

Rekomendowane odpowiedzi

ja używam Shimano, ale jeśli Ci dobrze hamują to nie ma to znaczenia jakie masz. Przecież loga firmy i tak nie widać

Każde z klocków hamulcowych są zbudowane z innych "komponentów" i zastanawiałem się które są sprawdzone i dobre a które należy omijać wielkim łukiem (ja na razie używam tych oryginalnych)


Tapnięte z iPhone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podłącze się do tematu z pytaniem o hamulec Xtech HB-100, przestał u mnie prawie działać. Zobaczcie na filmie, dźwignia przy hamulcu jest prawie wciśnięta do końca, a koło się kręci. Na klockach zrobione ok 1600 km, czy to przez starte klocki? Moim zdaniem tłoczki powinny dociskacć zawsze do końca.





A tu widać bez klocków, czy to jest ok?
Kupiłem nowe klocki ceramiczne Kellys, z tym że aktualnie zmieniłem na tarczę 120 mm i oryginalny hamulec i nie wiem czy wracać z powrotem czy oddać zacisk na gwarancje




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt mały zakres ruchu tłoczków. U mnie to zdecydowanie bardziej się wysuwają. 

Prawdopodobnie doszło albo do wycieku płynu albo nastąpiło zapowietrzenie (chociaż w tym układzie to równa się uszkodzeniu mechanicznemu) albo nastąpiło jakieś inne uszkodzenie. Można próbować wymienić płyn, ale jeśli nastąpiło uszkodzenie mechaniczne oraz nie będziesz tego robił sam i nie masz wszystkich narzędzi z płynem razem w zestawie to się to nie opłaca, bo wyjdzie to mniej więcej tyle co zakup nowego zacisku jak nie więcej, jeśli oddasz gdzieś do regeneracji. Nowy zacisk można kupić za 70zł wiec w sumie to w ogóle to się nie kalkuluje, chyba, że grzebiesz dla sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Slawulo napisał:

już mi wysłał nowy zacisk

Nareszcie nasz świat normalnieje, staliśmy się klientami a nie petentami :-)

A ten stary zacisk wyglada jakby się rozszczelnił i olej chyba mineralny wyciekł.

Sa 3 miejsca, dekielek z napisem oraz dwa otwory z śrubkami na dole zacisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...