Skocz do zawartości

POCO F3 / Redmi K40 - MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.5.14.0.RKHCNXM - Android 11


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu POCO F3 Redmi K40 (nazwa kodowa: alioth).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_HMK40_POCOF3_V12.5.14.0.RKHCNXM_v12-11.zip/download

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań.
Mam już zainstalowany Rom Xiaomi.eu (odblokowany bootloader). Mając 12.5.6 wersji 12.5.14  po raz kolejny nie mogłem pobrać poprzez opcję Aktualizuj - wczoraj przy pobieraniu pliku po kilkunastu procentach pobrania proces przerywa się. Ponownie daję przycisk pobierz i znowu nie może pliku pobrać do końca. Wielokrotnie próbowałem bez efektu.
1) Czy to jest wina serwerów przez które idzie OTA, czy też powinienem coś zaktualizować np. TWRP? Bo plik na komputer pobrałem bardzo szybko i bez problemu, przegrałem go na telefon i opcją zainstaluj aktualizację z pliku.zip zainstalowałem ROM. 
2) Czy po instalacji z pliku.zip powinienem coś jeszcze zrobić, wyczyścić cache czy coś podobnego? Bo o ile poprzednie ROMy 12.5.5 i 12.5.6 były bardzo szybkie, to po instalacji wersji 12.5.14 telefon jest wyraźnie wolniejszy. Widać to szczególnie na po szybkości uruchamiania przycisku ustawienia (chwila namysłu czego wcześniej nie było) lub aplikacji WhatsApp. Co ciekawe to zwolnienie występuje niezależnie od tego czy telefon jest w trybie oszczędzania baterii, zbalansowanym czy trybie wydajności (taka nowość - w baterii są teraz 3 tryby - jak na zdjęciu).
3) Na jakim chinśkim romie oparty jest ta wersja 12.5.14 - bo w Redmi K40/POCO F3/Mi 11X (alioth) Firmware Downloads | Xiaomi Firmware Updater - nie widzę jeszcze chińskiej wersji 12.5.14. Do tej pory wersja xiaomi.eu wychodziła zaraz po wyjściu wersji chińskiej
4) Czy któryś z dostępnych ROMów Xiaomi.eu to już była ta zapowiadana wersja 12.5 Enhanced Edition - bo globalnie były to chyba wersje od 12.5.3.

Ogólnie to pierwszy ROM, na którym widzę zwolnienie telefonu, który śmigał jak błyskawica. Będę wdzięczny za uwagi czy to problem z ROMem, czy ja czegoś nie wyczyściłem, zaktualizowałem itp. 

Pozdrawiam

Screenshot_2021-09-27-14-43-31-368_com.miui.securitycenter.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zarówno z kompa jak i z telefonu update idzie z serwerów sourceforge. Być może telefon wybrał po prostu wolny mirror.

2. Możesz spróbować zrobić wipe dalvik/cache, może to pomoże.

3. Na China, inaczej by nie poszło. https://bigota.d.miui.com/V12.5.14.0.RKHCNXM/miui_ALIOTH_V12.5.14.0.RKHCNXM_e26ddc755f_11.0.zip

4. Wszystko od 12.5.5.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kacper Skrzypek napisał:

1. Zarówno z kompa jak i z telefonu update idzie z serwerów sourceforge. Być może telefon wybrał po prostu wolny mirror.

2. Możesz spróbować zrobić wipe dalvik/cache, może to pomoże.

3. Na China, inaczej by nie poszło. https://bigota.d.miui.com/V12.5.14.0.RKHCNXM/miui_ALIOTH_V12.5.14.0.RKHCNXM_e26ddc755f_11.0.zip

4. Wszystko od 12.5.5.0.

1) Może, ale to powtarza się po raz drugi, przy poprzedniej aktualizacji na 12.5.6 było tak samo, z komputera ciągnie na tym samym wifi cały ROM w 3 minuty, a telefon na tym samym wifi po naciśnięciu aktualizuj z dużym opóźnieniem reaguje na dotyk, kilka razy naciskam ściągnij, przy ściąganiu też lagi, brak reakcji, aż w końcu wyrzuca błąd pobierania. Próbowałem chyba z godzinę i skończyło się jak poprzednio - ściąganie na kompa w 3 minuty i przegrywanie na telefon ROMu.

2) Czytałem o tym, ale bardzo proszę o poradę, jak to zrobić w F3. Jak zbootuje to w menu TWRP 3.5.1_10 mam opcję. Daję Wipe i pisze Wipes Data, Cache, and Dalvik, a  na dole Swipe to Factory Reset to chyba nie o to chodzi? 

3 i 4) Ok, dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał:

1. To są ogólnie problemy z apką Aktualizacje. Autor @ZduneX25 próbował coś z tym robić, ale niestety bezskutecznie.

2. TWRP > Wipe > Advanced Wipe > tu wybierz Dalvik/ART Cache i Cache > przesuń suwak.

1. Ok.

2. Zrobiłem, ale wybrałem tylko Dalvik/ART Cache, bo nie ma osobno opcji cache (oprócz wspomnianej Dalvik do wyboru jest jeszcze Metadata, Data, Internal storage i USB OTG). Po restarcie niestety nic się nie zmieniło. Coś jeszcze mam wybrać w Advanced Wipe?

Cały system chodzi ociężale, do tego stopnia, że np. Whatsapp na klawiaturze Swiftkey wpisuję słowo przez gest swipe to zanim pojawi mi się to słowo potrafi minąć nawet 0,5-1 s. I to niezależnie czy jest oszczędzanie baterii, czy zrównoważony profil czy tryb wydajności. Wyczyściłem pamięć podręczną Whatsapp i dalej to samo. 

3. Jak mogę zrobić bezpieczny downgrade do 12.5.6? Po prostu ściągnąć i wgrać, czy coś jeszcze trzeba zrobić?

Czy ktoś jeszcze instalował wersję 12.5.14 i ma podobne odczucia? Jak dla mnie porażka straszna.

P.S Po podłączeniu do ładowarki system pracuje nieco żywiej, ale dalej laguje.

Edytowane przez dzeryae
dodanie P.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dzeryae napisał:

3. Jak mogę zrobić bezpieczny downgrade do 12.5.6? Po prostu ściągnąć i wgrać, czy coś jeszcze trzeba zrobić?

Ściągnąć, zrobić wipe data (bo bez wipe raczej nie przejdzie, a jeśli przejdzie, to sporo może się wysypać w tle) i zainstalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie wgrywamy nowego szajsu? Bo jest słsbo?

1 godzinę temu, dzeryae napisał:

 

3. Jak mogę zrobić bezpieczny downgrade do 12.5.6? Po prostu ściągnąć i wgrać, czy coś jeszcze trzeba zrobić?

Czy ktoś jeszcze instalował wersję 12.5.14 i ma podobne odczucia? Jak dla mnie porażka straszna.

P.S Po podłączeniu do ładowarki system pracuje nieco żywiej, ale dalej laguje.

Czyli nie wgrywamy nowego szajsu? Bo jest słabo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, QbaPL napisał:

Czyli nie wgrywamy nowego szajsu? Bo jest słsbo?

Czyli nie wgrywamy nowego szajsu? Bo jest słabo?

To jedyny ROM od 12.0.8 na którym widzę wyraźne spowolnienie i lagi jakby coś w tle działało. Ale może to tylko u mnie występuje?  

P.S Po odinstalowaniu klawiatury Swiftkey jest ciut lepiej, ale dalej wyraźnie wolniej niż na poprzednich wersjach. A na nich miałem Swiftkey i śmigało błyskawicznie.

Edytowane przez dzeryae
Odinstalowanie Swiftkey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Potrzebuję pomocy w rozwikłaniu problemu co robię źle ponieważ telefon restaruje się do TWRP

co zrobiłem

- odblokwałem bootloadre

- wykonałem komendy 

fastboot.exe --set-active=a

fastboot.exe -w

zabotowałem telefon

fastboot.exe boot twrp-3.5.2-alioth-Nebrassy.img

 

wysłałem plik z softem do telefonu:

adb.exe  push xiaomi.eu_multi_HMK40_POCOF3_V12.5.14.0.RKHCNXM_v12-11.zip data/
xiaomi.eu_multi_HMK40_POCOF3_V12.5.14.0.RKHCNXM_v12-11.zip: 1 file pushed. 29.2 MB/s (3651431948 bytes in 119.091s)

 

wszedłem do katalogu data/ zaznaczyłem plik xiaomi.eu_multi_HMK40_POCOF3_V12.5.14.0.RKHCNXM_v12-11.zip dałem install (brak opcji Inject TWRP install)

pomieliło dałem reboot.

I teraz telefon restartuje się do twrp, w twrp jak dam reboot system  (current slot:A) wyświetla się info:

No OS Installed! Are you sure wish to reboot? 

gdzie popełniam błąd ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dzeryae napisał:

To jedyny ROM od 12.0.8 na którym widzę wyraźne spowolnienie i lagi jakby coś w tle działało. Ale może to tylko u mnie występuje?...

Zrobiłem aktualizację, co prawda minęło dopiero kilka godzin od instalacji ale nie zauważyłem żadnej różnicy między tym a poprzednim romem, spowolnień także.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gruchi napisał:

Zrobiłem aktualizację, co prawda minęło dopiero kilka godzin od instalacji ale nie zauważyłem żadnej różnicy między tym a poprzednim romem, spowolnień także.

To ciekawe. U mnie to jest bardzo wyraźne. Szczególnie jak nacisnę klawisz ustawienia, który mam na pulpicie. Jest wyraźna chwila zastanowienia, a przedtem było praktycznie natychmiast. Tak samo jeśli już mamy otwarte ustawienia i w pasku Wyszukiwania wpiszę np. aplikacje to znowu na poprzednim ROMie w momencie wpisywania kolejnych liter a, p, l miałem od razu wyniki wyszukiwania, a teraz znowu jest widoczna przerwa i chwila zanim zaczną pokazywać się wyniki wyszukiwania. Albo na Whatsapp jak już pisałem w postach powyżej. Nie masz takich efektów?

P.S Przed chwilą na Google Play pojawiła się aktualizacja aplikacji Usługi operatora i wydaje mi się, że teraz działa szybciej. Ale dalej nie jest to poziom błyskawicy jaki był na wszystkich poprzednich ROMach. Zamiast downgradu to chyba poczekam na kolejną wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2021 o 22:01, dzeryae napisał:

To ciekawe. U mnie to jest bardzo wyraźne. Szczególnie jak nacisnę klawisz ustawienia, który mam na pulpicie. Jest wyraźna chwila zastanowienia, a przedtem było praktycznie natychmiast. Tak samo jeśli już mamy otwarte ustawienia i w pasku Wyszukiwania wpiszę np. aplikacje to znowu na poprzednim ROMie w momencie wpisywania kolejnych liter a, p, l miałem od razu wyniki wyszukiwania, a teraz znowu jest widoczna przerwa i chwila zanim zaczną pokazywać się wyniki wyszukiwania. Albo na Whatsapp jak już pisałem w postach powyżej. Nie masz takich efektów?

P.S Przed chwilą na Google Play pojawiła się aktualizacja aplikacji Usługi operatora i wydaje mi się, że teraz działa szybciej. Ale dalej nie jest to poziom błyskawicy jaki był na wszystkich poprzednich ROMach. Zamiast downgradu to chyba poczekam na kolejną wersję.

Witam, jestem po 2 ładowaniach i telefon nadal jest wyraźnie wolniejszy, ale wyraźnie wolniej leci mi bateria. Różnica jest bardzo wyraźna. Przy bardzo małym użytkowaniu typu przeglądarka, Whatsapp mam 5,5h SOT i 67h używania, na poprzednich nie przekraczałem nigdy 48h przy podobnym użytkowaniu.

Jestem ciekawy, czy u innych osób bateria po przejściu na 12.5.14 też się poprawiła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...