Skocz do zawartości

Ucegliłem sobie Mi11 Lite 5G, pomocy...


onken

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy

Nie jeden xiaomi już robiłem, ale niestety Mi 11 Lite 5G udało mi się uceglić :(

Był tam soft Global od Orange

Odblokowałem bootloader, wrzuciłem TWRP ( brak było update apki aby zrobić update softu z pliku )

Wrzuciłem Przez TWRP soft Global EU i niestety telefon wisi na znaczku Mi i nie wchodzi w fastboot 😕

Jak go teraz ożywić ?? Help...

 

Wgrałem plik zip recovery a powinien być fastboot chyba ?

Bo sam nie wiem czemu się uceglił 😕 - czy EDL pomoze ? Czy da sie wejść do niego jak kiedyś po kablu a nie rozkręcając telefon ?

 

 

Edytowane przez onken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zrobiłem dwa błędy, conajmiej.

Chciałem global bo chyba lepiej a nim trzyma bateria ( ale to chciałem potestowac... )

Co do błędów to błąd że przez twrp i że global i do tego wersja  recovery ?

Czyli bezpiecznie byłoby dopiero przez miflasha ?

Czy miflash zablokuje bootloader ponownie ?

Co do twrp to wyłącznie miui polska, tak ?

Serwis też musi go rozklejać do postawienia na "nogi" ?

 

 

Edytowane przez onken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, onken napisał:

Co do błędów to błąd że przez twrp i że global i do tego wersja  recovery ?

Wersji recovery inaczej niż przez recovery (twrp) się nie da. Twrp + oficjalny global to trochę bez sensu i mogą być problemy. Twrp do wszystkich custom romów. Jak oni naprawiają w takich sytuacjach? Nie wiem. Ale zdarza się że całą płytę główną potrafią wymienić, bo więcej kasy od Xiaomi za to dostają. W Miflashu sam wybierasz czy bl ma być zablokowany, czy nie.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w teorii dobrą wersję wgrałem bo przez twrp wersję recovery.

Tyle że global UE i się coś pogryzło 😕

odpłatnie widziałem że chcą 149 zł i ma być odblokowany bootloader i wgranie dowolnego softu.

chociaż  też możliwe że od Xiaomi wezmą kasę i zrobią w teorii "na gwarancji" ,  wymienia płytę o karzą mi czekać tydzień na odblokowanie bootladera...

czyli wyjdzie prawie na jedno i to samo jak sam kliknę ponownie o odblokowanie jak wróci np z naprawy gwarancyjnej bo czasu będę musiał czekać nadal tyle samo :) a kasę 150 zł zaoszczędzę...

 

Edytowane przez onken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie wchodzi w fastboot? Jak wisi na mi to przytrzymaj przycisk zasilania. Jak dobrze wygrało rom to powinno się dać wejść w fastboot i recovery, które powinno być zamienione na oficjalne. Rom może się nie uruchomi, ale w tryb recovery i fastboot musi wejść, o ile wygrałeś rom do swojej wersji telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Na 100% do swojej wersji.

Wgrało niby ok. Potem w twrp zrobilem cache dalwik i telefon wstaje zawsze na logu MI i symbolu odblokowane go bootladera.

Przycisk do góry czy na dół po wyłączeniu zasilania nic nie daje bo ciągle uruchamia się tylko na tym logu 😕

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze że twrp też nie działa.

Nie wiem czy się poprawnie wgrało bo musiałem komenda boot... I uruchomiło ale po wgraniu softu i restarcie już nie wchodzi.

Próbowałem niby kilka razy sam z volume down czy Up i zawsze za dosłownie 2 sek pojawia się logo MI . Komputer go widzi wtedy jako android devices.

Edit.

Wgrałem wersję EEA czy  jakoś tak.

Ale to chyba też jest typ global ? Czy jednak nie ?

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez onken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serwisowi Xiaomi uda się odpalić telefon.

Wielkie podziękowania.

Ruszyl ze slotu B, była tam kopia global z Orange, wiec wgrałem twrp, zainstalowałem miui polska ale cos nie ruszyło.

Teraz znów utknąłem bo już softu nie am ani w slocie A ani w B, ale oba niby odpalają już i fastboot i recovery twrp.

Ale problem jest taki że nie ma softu k dostępna pamiec równa się zero co nie pozwala wgrać softu do twrp by zainstalować soft.

Robię format data, widać niby pamięć ale przestaje działać wtedy dotyk podczas odpalenia TWRP.

Miflash który mi działa, wersja z 2016 nie pozwala wgrać softu.

Wywala błąd. Wersja z 2017 czy 2018 nie działa też prawidłowo ( na dwóch kompach ) jakiś wywala błąd wyjatek itd.co mogę zrobić ??

Edit.

Fastboot udało się odpalić ale wywala błąd...

Antirollback check error, Znalazłem info by wykasować kilka linii ze skryptów ale nadal wywala błąd, tym razem no such file or directory

 

Help...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez onken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft Global

Pierwszy błąd: ( jak temu poprawnie zaradzić ? )

 

screen.thumb.jpg.ea2f944cabad666b29b7b52c5805fe86.jpg

 

EDIT

Ok, już poszło, po zmianie lini z anti roolback zapomniałem ze miałem w nazwie katalogu z softem !! i tu był problem że plików nie znajdywał...

 

Edytowane przez onken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na najnowszym Miui polska jest jakis problem  z google Play ?

xiaomi.eu_multi_MI11Lite5G_21.9.15_v12-11

 

Nie moge poprawnie uruchomić konta, próbuje się połaczyc ale mam komunikat wymagane jest uwierzytelnienie ale jest z tym problem bo nie działa...

Nic sie z tym nie da zrobić.

 

Na GLOBALU tego nie było, tutaj też nie pozwala przejść konfiguracji googla, niby nie ma połaczenia z siecią.

A ma bo przegladarka dziala, ale ani po Wifi ani po necie z SIMa nie działa.

No i mam ciągle pod górkę 😕

Edytowane przez onken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...