Skocz do zawartości

Xiaomi 11T/Pro - oficjalne wersje MIUI


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, od pewnego czasu mam pewien problem. Od początku użytkowania telefonu (Xiaomi 11T Pro (mam go od premiery)) dostałem może jedna aktualizacje, do wersji 12.5.5. Dalej żadnych aktualizacji nie mam, ani do 12.5.xx, tak samo do miui 13 nie mam żadnej aktualizacji. Zmiana regionu nie pomaga. (Sprawdzone: Szwajcaria, Wielka Brytania, Indonezja, indie, Niemcy). Podczas próby ręcznej aktualizacji, wyświetla mi się błąd - "Nie udało się zweryfikować pakietu aktualizacyjnego. Aktualizuj przez USB." - patrz zdjęcie. Czy ktoś jest w stanie mi z tym pomóc, bo już zaczyna mnie to martwić. 

Screenshot_2022-03-29-23-21-37-222_com.android.updater.jpg

Edytowane przez Hans.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Rozumiem, że za każdym razem jak mam rom fastboot to żeby go wrzucić przez miflash trzeba odblokować bootloader?
Pytam, bo zastanawiam się nad wgraniem 13.08 EEA wersja fastboot bo na OTA to się chyba nie doczekam...

Wysłane z mojego 11T Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Netoper napisał:

Tak, jest poradnik w dziale... poradników.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Jeszcze jedno pytanie, da się to jakoś inaczej zrobić oprócz odblokowanie tego bootloadera, bo trochę dużo roboty z tym jest, i też nie jestem aż tak doświadczony w tym. 

A, i w jakim celu Orange blokuje aktualizacje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zmienić rom trzeba odblokować bootloader. Nie jest to skomplikowane, przygotowanie do odblokowania zajmuje ze 2 minuty, po tym tydzień czekania na zgodę, i po tym 10 sekund trwa odblokowanie.
Orange nie blokuje aktualizacji tylko po prostu nie tworzy ich.
Brandowany rom jest przeróbką przez danego operatora, więc w rękach operatora jest tworzenie kolejnych aktualizacji.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Netoper napisał:

Żeby zmienić rom trzeba odblokować bootloader. Nie jest to skomplikowane, przygotowanie do odblokowania zajmuje ze 2 minuty, po tym tydzień czekania na zgodę, i po tym 10 sekund trwa odblokowanie.
Orange nie blokuje aktualizacji tylko po prostu nie tworzy ich.
Brandowany rom jest przeróbką przez danego operatora, więc w rękach operatora jest tworzenie kolejnych aktualizacji.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

A jest taka opcja, że kiedyś będzie ona dostępna? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Hans. napisał:

Okey, dzięki.

To jeszcze pytanie z innej beczki. Czy ktoś wie czy da się zmienić te irytujące kwadratowe dymki czatu Messengera? 

https://forum.xda-developers.com/t/app-patch-messenger-original-chat-head-on-android-11-safe-self-update.4331215/page-11

Wywal Messenger i Facebook później zainstaluj ChatHeadEnabler-v2.2.1.apk z pierwszej strony linku którego podałem, na ostatniej stronie znajdują się aktualne wersje FB i Messenger zainstaluj je bez pierwszego uruchamiania, po instalacji Messengera przytrzymaj dłużej na ikonie aż ci wyświetli takie coś, jeżeli wyświetli tak jak ja mam to możesz aktywować dymki które będą wyglądać tak jak z wcześniejszych wersji czyli okrągłe nie kwadratowe.

Przy okazji dostał już ktoś miui 13 eu na region polska ?

Screenshot_2022-03-31-02-45-03-420_com.miui.home.jpg

Edytowane przez Ciarkol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arly77   a powiedz mi po co w ogóle blokować bootloader??  I szukac dziwnych romów jak możesz sobie pobrać u nas miui 13, oczywiście chodzi mi o miui.eu. Boisz się ze jak będziesz miał odblokowany bootloader to ci robaki wejdą :) ? I po co fastboota przez miflasha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Ciarkol napisał:

https://forum.xda-developers.com/t/app-patch-messenger-original-chat-head-on-android-11-safe-self-update.4331215/page-11

Wywal Messenger i Facebook później zainstaluj ChatHeadEnabler-v2.2.1.apk z pierwszej strony linku którego podałem, na ostatniej stronie znajdują się aktualne wersje FB i Messenger zainstaluj je bez pierwszego uruchamiania, po instalacji Messengera przytrzymaj dłużej na ikonie aż ci wyświetli takie coś, jeżeli wyświetli tak jak ja mam to możesz aktywować dymki które będą wyglądać tak jak z wcześniejszych wersji czyli okrągłe nie kwadratowe.

Przy okazji dostał już ktoś miui 13 eu na region polska ?

Screenshot_2022-03-31-02-45-03-420_com.miui.home.jpg

Dzięki wielkie! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
14 godzin temu, antykat napisał:

Doczekaliśmy się emoji846.png427f04779c955014d7ead77b539fd6d0.jpg

Wysłane z mojego Xiaomi 11T Pro
 

Jestem na 13.0.8 ale nie dostałem jeszcze aktualizacji do 0.9 na region polska jak zmienię na UK to mi wyskakuje update do tej wersji to muszę jeszcze czekać aż mi wyskoczy ? Jak to ogólnie działa ta zmiana regionu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zadowolony z aktualizacji do 13.0.9. Rzeczy, które do tej pory zauważyłem:

1. Brak listy "Poszczególne aplikacje" w "Więcej opcji trybu ciemnego".
2. Kilka razy przestało mi działać odświeżanie 120 Hz. Trzeba przełączyć na 60 Hz i z powrotem na 120 Hz, aby zadziałało.
3. Mimo wyłączenia obracania ekranu, losowo i tak się obraca.

Wysłane z mojego Xiaomi 11T Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wy to robicie, że macie tyle aktualizacji, a ja wciąż siedzę na 12.5.19? Niby mam wersję globalna, a jednak nie dostaje żadnych aktualizacji. Jest jakaś wersja jeszcze bardziej globalniejsza, albo europejska? Nie będę wtedy miał problemów z aplikacjami banków i gpay? Chciałbym być na bieżąco 😀J

Screenshot_2022-04-20-22-50-11-066_com.android.settings.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wy to robicie, że macie tyle aktualizacji, a ja wciąż siedzę na 12.5.19? Niby mam wersję globalna, a jednak nie dostaje żadnych aktualizacji. Jest jakaś wersja jeszcze bardziej globalniejsza, albo europejska? Nie będę wtedy miał problemów z aplikacjami banków i gpay? Chciałbym być na bieżąco J
Screenshot_2022-04-20-22-50-11-066_com.android.settings.thumb.jpg.80ea9a46ec09e5ae165338224906e7f2.jpg
Masz Global EEA (na Europę) i tylko taką możesz zainstalować. Jeśli nie dostajesz aktualizacji, to spróbuj zmienić region, np. na Szwajcarię. Ewentualnie ściągnij rom i zainstaluj sam. Ja tak robię. Link poniżej. Chyba nie możesz pomijać żadnej aktualizacji, więc najpierw musisz zaktualizować do 13.0.8 a później do 13.0.9.

https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/vili/

Wysłane z mojego Xiaomi 11T Pro


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, antykat napisał:

Masz Global EEA (na Europę) i tylko taką możesz zainstalować. Jeśli nie dostajesz aktualizacji, to spróbuj zmienić region, np. na Szwajcarię. Ewentualnie ściągnij rom i zainstaluj sam. Link poniżej. Chyba nie możesz pomijać żadnej aktualizacji, więc najpierw musisz zaktualizować do 13.0.8 a później do 13.0.9.

https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/vili/

Wysłane z mojego Xiaomi 11T Pro
 

Okej, widzę, że mam wtedy dostępna aktualizacje. Ale co z gpay i bankami, działającymi w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...