Skocz do zawartości

Xiaomi Mix 4 - pytania ogólne, wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał:

Gdy miałem MIXa na testy to 5G, VoWiFi i VoLTE w Mobile Vikings działało bez problemu (dwa ostatnie po wyłączeniu weryfikacji odpowiednimi kodami).

Dzięki. Czyli można domniemywać, że w Play będzie działać, jako że Mobile Vikings działa na tej sieci. Kody znam z tym, że na moim mix 2s w play udało się uruchomić tylko VoLte. Fajnie, że w Mix 4 VoWifi się udało odpalić.

Edytowane przez slovick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam od siebie że nie działają pdf pobrane z grup na FB. Pojawia się znak zapytania i pyta czy pobrać ponownie bo nie może znaleźć pliku. 

Nie działa fermata na android auto. Trzeba rootowac i użyć aatweaker gdzie każdy inny telefon jaki mam robi to bez root IT apki aatweaker. 

Nie działa popcorn time. No działa tylko 1 uruchomienie potem apka sama się zamyka po logo.

Czytnik linii papilarnych to dramat jak ktoś już wspominał. 

Do one plus 8t cyberpunk edition to ten telefon nie ma startu jeśli chodzi o stabilność softu...

Edytowane przez gregor1230
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem tutaj nowy, ponieważ 1szy raz posiadam telefon Xiaomi.

Kupiłem Mi Mix 4. Ogólnie telefon jest super, wszystko chodzi płynnie i bez problemu.

Aktualna wersja oprogramowania (miui eu): 12.6/21.9.22/rozwojowa

Nigdy nie miałem do czynienia z miui, dlatego mam pewien problem i nie wiem jak go rozwiązać.

Otóż w aplikacji "aktualizacje", pokazuje mi że jest dostępne nowe oprogramowanie: 12.6/21.11.17 - 4.4gb.

Jednak gdy chce je ściągnąć, pokazuje info że wszystkie mirrory są zajęte.

Więc ściągnąłem sobie sam plik zip. z nową wersją.

Potem, tam w aktualizacji, kliknąłem "Zainstaluj aktualizację z pliku zip.".

Gdy to zrobiłem, telefon uruchomił się w trybie recovery 5.0.

Jednak tam napotykam na problem, ponieważ jest 5 opcji do wyboru, jednak tylko w języku chińskim 🤔.

Nie wiedziałem co zrobić, więc uruchomiłem telefon od nowa trzymając przycisk zasilania.

Ten znowu wszedł w tryb recovery.

Chwilę poczekałem, czytając co mam zrobić dalej.

W międzyczasie telefon się uruchomił (sam) normalnie, jednak oczywiście dalej ze starym oprogramowaniem.

Jak mam zrobić ową aktualizację? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nazwie paczki jest dopisek fastboot. To oznacza, że paczkę przenosisz na komputer, rozpakowujesz ją, uruchamiasz w telefonie tryb Fastboot, podpinasz go do komputera, a na komputerze uruchamiasz odpowiedni skrypt.

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy MIX 4 po instalacji ROMu xiaomi.eu będzie obsługiwał 5G w częstotliwości 2600 MHz (n38)?. Jestem w Plusie i 5G działa tylko w tej częstotliwości.

Snapdragon 888+ obsługuje pasmo 2600 dla 5G, więc domyślam się że brak 2600 5G w specyfikacji MIXa 4 to tylko kwestia blokady w firmware telefonu.

Czy ktoś z Was już to sprawdzał, ma jakieś doświadczenie i może mi pomóc, ewentualnie zweryfikować czy 5G w Plusie działa na MIX 4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ZduneX25 zmienił(a) tytuł na Xiaomi Mix 4 - pytania ogólne, wątek zbiorczy
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.01.2022 o 00:01, gregor1230 napisał:

5g na mix działa w plus. 

 

Czy do działania 5g z plusa potrzebna jest aktualizacja. Kupiłem kartę z plusa, jeździłem po całym mieście (mapa pokazuje zasięg praktycznie w całej mojej wiosce) i 5g nie złapałem.

Edytowane przez gentillo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, zoltan78 napisał:

Czyli wychodzi na to, iż nie byłeś w zasięgu sieci 5G. U mnie w mieście problemu z zasięgiem nie ma i telefon łapie 5G lecz już na peryferiach lipa. Zdarza się też, że nawet w centrum miasta brak zasięgu tego pasma. 

Rozumiem że w Plusie? Z t-mobile łapie 5G nawet u mnie w domu na peryferiach. Choć prędkości słabe strasznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem na infolinię i potwierdzili. W aplikacji też pokazuje, z pakiet jest włączony.

 

Kolejne dwa tematy:

- czy jest możliwość wyłączenia asystent miui? 

- czy jest możliwość ustawienia innej niż systemowa aplikacji do smsów? Od dawna korzystam z signal. Niby w aplikacjach domyślnych jest wybrany signal. Ale nie da się z niego wysłać smsa. Cały czas na dole jest komunikat o zmianie domyślnej aplikacji. 

 

 

Skończyły mi się pomysły. Jestem dzisiaj w w większym mieście. Wg mapy wszędzie w koło 5g. A u mnie nic. Przecież nie ma opcji żebym miał inną wersję telefonu, bo na tą chwilę jest tylko jedna - chińska. Jak wchodziło LTE to pamiętam, że w niektórych słuchawkach trzeba było specjalne apn ustawić. Ale obecnie chyba wszystko się automatycznie odbywa. 

 

Wychodzi na to, że mój egzemplarz różni się od innych posiadanych przez użytkowników forum. Zrobiłem jeszcze jeden podjazd do salonu plusa i wziąłem na test internet w abonamencie. Oczywiście rezultat był do przewidzenia. Jak nie było 5G tak nie ma. Poddaję się. Zostaje na LTE w T-Mobile z nieograniczonym transferem. Zmiana na 5G u innego operatora niż plus nie ma w tym momencie najmniejszego sensu. Przynajmniej w tych miejscach w których ja najczęściej bywam.

 

Ok. Wczoraj nową kartę testowałem w domu. Dzisiaj rano wyszedłem na spacer z psem i bam 5G działa:) Czyli jest ok. W domu i tak nie potrzebuję. Z jakiegoś powodu nie działa na prepaidzie. Sprawdzałem na infolinii i w systemie im pokazuje, że wszystko gra. Tak samo pokazuje w aplikacji iplus. 

Edytowane przez gentillo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili działa na obydwu kartach. Co ro prepaida to po zgłoszeniu do pomocy technicznej okazało się, że coś w systemie nie było włączone pomimo tego, że infolinia twierdziła że wszystko jest ok. 5G w plusie działa tak naprawdę na częstotliwości 2600 MHz wykorzystywanej przez LTE a ten zakres mix obsługuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Pocieszyliście mnie tym, bo nie tylko na trading shenzhen piszą, że MIX4 nie obsługuje pasma 2,6GHz w 5G - bo na mgsm również. A najpierw kupiłem telefon będąc w Plusie, a później się zorientowałem że mogę tego owoca nie spróbować :P
Ale z tego co widzę to jest napisane, że LTE 2,6GHz ogarnia, więc na bazie tej informacji wydaje się, że 5G również powinno działać - czy ktoś znający temat mógłby potwierdzić dla inżynierskiej ciekawości? Czy 5G w takiej sytuacji to kwestia wyłącznie oprogramowania?

I pytanie, czy u was też czytnik linii papilarnych też często przymula? Źle dodałem palec, czy może fabryczna folia aż tak to utrudnia? Jak to działa na innych foliach/szkłach hartowanych? Czy może nie używacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...