Skocz do zawartości

Xiaomi Mix 4 - pytania ogólne, wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Acid napisał:

Recovery już jest ale nie działa jeszcze dobrze

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

A w jakim sensie nie działa dobrze? Definitywnie nie warto w ten sposób instalować ROM'u? Zastanawiam się czy wrzucać poprzez fastboot czy próbować z tym TWRP : twrp-3.5.2-odin.img

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wersja beta (tygodniowa). Ona jest nowsza niż stable ale może (nie musi) być na niej więcej bugów. Stable prędzej czy później się pojawi, nie wiem na razie tylko kiedy. Miałem na tydzień Mixa 4 i na becie działał bardzo dobrze.

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2021 o 18:51, Kacper Skrzypek napisał:

To jest wersja beta (tygodniowa). Ona jest nowsza niż stable ale może (nie musi) być na niej więcej bugów. Stable prędzej czy później się pojawi, nie wiem na razie tylko kiedy. Miałem na tydzień Mixa 4 i na becie działał bardzo dobrze.

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
 

A powiedz mi czy miałeś problem z wyświetlającymi się reklamami? Bo mnie cały czas bombardują reklamy na Mixie 4 po wgraniu tego softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kacper Skrzypek napisał:

Nie miałem. Wyślij zrzuty bo to dziwne, na pewno nie powinno reklam być w apkach systemowych.

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
 

Występują reklamy ogólne, np. używasz telefonu, odłożysz go i zostawisz (na pulpicie głównym) i nagle wyskakuje jakaś reklama na cały głos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał:

To coś jest ewidentnie nie tak gdzieś u Ciebie. Trudno mi powiedzieć, co, ale nie powinno tak być. Na pewno masz ten konkretny ROM?

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
 

Mam ten ROM z 26.09 co w Niedzielę był wrzucony.

 

Takie coś wyskakuje :

 

Screenshot_2021-09-28-14-36-18-868_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2021-09-28-14-36-13-141_com.android.contacts.jpg

Edytowane przez Popychacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2021 o 09:59, Kacper Skrzypek napisał:

To coś jest ewidentnie nie tak gdzieś u Ciebie. Trudno mi powiedzieć, co, ale nie powinno tak być. Na pewno masz ten konkretny ROM?

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
 

Miał byś jakiś pomysł jak mógłbym się tego pozbyć? Bo jest to turbo irytujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy na liście aplikacji nie masz czegoś, co mogłoby teoretycznie to wyświetlać.

Jeśli nie, to musisz zrobić log i mi go wysłać, bo inaczej nie będzie wiadomo, która apka w ogóle to wywołuje. Tak jak tutaj:

https://miuipolska.pl/forum/topic/56139-miui-21811/page/2/?tab=comments#comment-606492

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

Sprawdź, czy na liście aplikacji nie masz czegoś, co mogłoby teoretycznie to wyświetlać.

Jeśli nie, to musisz zrobić log i mi go wysłać, bo inaczej nie będzie wiadomo, która apka w ogóle to wywołuje. Tak jak tutaj:

https://miuipolska.pl/forum/topic/56139-miui-21811/page/2/?tab=comments#comment-606492

 

Powiem Ci szczerze, że zrobiłem kopie 1:1 z Mi 11 Ultra wszystkich aplikacji itp, na Mi 11 Ultra nie miałem takiego czegoś

2 minuty temu, Netoper napisał:

A nie masz właśnie zainstalowanego Ali? I zezwoleń na wyświetlanie powiadomień?

Wysłane z mojego Poco X3 przy użyciu Tapatalka
 

Ano mam

 

Screenshot_2021-09-30-09-43-23-232_com.miui.securitycenter.jpg

Edytowane przez Popychacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.09.2021 o 13:12, Kacper Skrzypek napisał:

No to w takim razie trzeba zrobić log. Nie wiadomo jaka apka to wywołuje ale to nie jest normalne.

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
 

 

Hej, powiem Ci szczerze, że używam intensywnie Telefonu z tym Rom'em od około 6 dni i jest mega dużo problemów:

 

1. Wyskakujące reklamy na głównym ekranie,

2. Odpalanie reklam w przeglądarce internetowej (przeglądarka odpala się sama od czapy jak coś się robi na telefonie),

3. Słabo działający czujnik odcisku palca (skuteczność 50/50),

4. Problem z działaniem aplikacji inPost (otwieraniem skrytki przy pomocy aplikacji) - telefon ma problem z lokalizacją,

5. Nie działająca aplikacja McDonald's - info, że tel jest zrootowan'y,

6. Nie mogę podłączyć zegarka Xiaomi poprzez BT przy pomocy aplikacji Xiaomi Wear.

 

Co byś radził z tym wszystkim zrobić??

 

Dodam, iż dwa tygodnie temu sprzedałem Mi 11 Ultra, który miałem na Rom'ie STABIL i żaden z powyższych problemów nie występował :(

Edytowane przez Popychacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi reklamami to tak jak napisałem - log bo inaczej nie wiadomo jaka apka to robi.
Generalnie wyczyscilbym dane i skonfigurował wszystko na nowo. To nie jest normalne, jakaś apka niesystemowa musi ci te reklamy wyświetlać.

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kacper Skrzypek napisał:

Z tymi reklamami to tak jak napisałem - log bo inaczej nie wiadomo jaka apka to robi.
Generalnie wyczyscilbym dane i skonfigurował wszystko na nowo. To nie jest normalne, jakaś apka niesystemowa musi ci te reklamy wyświetlać.

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
 

7. Zapomniałem jeszcze, że występuje problem z powiadomieniami, tzn. jak położę tel np. na dwie godziny i tapnę 2 krotnie w ekran żeby się zapalił, to nie pokazuje żadnych powiadomień, a jak już odlokuje całkiem telefon, to nagle zaczynają dopiero przychodzić wszystkie powiadomienia,

 

8. Działała Ci opcja menadżer haseł od Xiaomi? Ja nie mogę się zalogować, bo chcą ode mnie jakiś kod dostępu, którego w ogóle nie ustalałem.

IMG_20211002_094714.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał:

Kodem może być hasło ekranu blokady. Jeśli to nie to, to musisz zresetować hasło (opcja Zapomniałeś hasła?). 

Gdy miałem Mixa 4 to czytnik działał normalnie, Mi Band 4 z Mi Fitem też (po Bluetooth).

Klikając zresetuj hasło wyskakuje powiadomienie, że zostaną usunięte wszystkie dane z Chmury Xiaomi, pomimo kliknięcia opcji zresetuj hasło i tak wyskakuje komunikat "błąd serwerów Xiaomi" i tak nieustannie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kacper Skrzypek napisał:

Możliwe że zmienili coś pod tym względem w nowej aktualizacji. U mnie udało się kod zresetować. Niestety nie mamy jeszcze linka do chińskiej wersji nowej dla Mixa więc nie możemy puścić ROM-u.

Czyli najlepiej wstrzymać się na ten ROM? Nie chce mi się kolejny raz instalować wszystkich aplikacji, konfigurować banków etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde jak czytam te problemy z mix 4 to aż dziwne, mam mix-a na last  tygodniowym roomie i wszystko działa ( poza j**anym revolut ) Czytnik linii perfekt, sparowany z tickwatch i działa perfekt, z powiadomieniami jest tak że on zamraża kiedy leży długo w określonych godzinach ( np: noc )i to tez nie wszystkie powiadomienia i jak go ruszysz to wznawia, pewnie jest to gdzieś do ustawienia. 

 

Ja osobiście nie robiłem kopi a czystą instalacje i ręcznie aplikacje hurtowo. 

Edytowane przez Evenred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.10.2021 o 21:05, Evenred napisał:

Kurde jak czytam te problemy z mix 4 to aż dziwne, mam mix-a na last  tygodniowym roomie i wszystko działa ( poza j**anym revolut ) Czytnik linii perfekt, sparowany z tickwatch i działa perfekt, z powiadomieniami jest tak że on zamraża kiedy leży długo w określonych godzinach ( np: noc )i to tez nie wszystkie powiadomienia i jak go ruszysz to wznawia, pewnie jest to gdzieś do ustawienia. 

 

Ja osobiście nie robiłem kopi a czystą instalacje i ręcznie aplikacje hurtowo. 

 

Chyba czeka mnie to samo, flashowanie na nowo rom'u i wszystko z palca, a ROM jaki posiadasz? Bo ja z dnia 26/9/2021 i mam mega dużo problemów.

image.thumb.png.6647156563eb03a975040efc9d65782c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...