Skocz do zawartości

Xiaomi 11T/PRO - pytania ogólne, wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co kojarzę na konferencji Xiaomi przekazało, że zmienia nazewnictwo i nowe smartfony będą się nazywać Xiaomi 11T, Xiaomi 11T PRO oraz Xiaomi 11T 5G NE. Przy okazji pytanie, czy ktoś wie, kiedy może w Polsce ruszyć przedsprzedaż na x-kom czy innych tego typu stronach. Nie ukrywam, że chce się przesiąść z Mi Mix 2 właśnie na 11T (bez PRO).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 5.10.2021 o 22:05, acocieto napisał:

Zauważyliście, że większość portali podaje, że 11Tpro posiada OIS? Test GSMArena jednoznacznienie potwierdza brak OIS. https://www.gsmarena.com/xiaomi_11t_pro-review-2316p5.php

W piątek dam znać ile w tym prawdy bardzo dokładnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zamówiłem i będę miał 11T Pro w piątek. O decyzji zdecydował odkurzacz w prezencie. Planowaliśmy z żoną zakup właśnie takiego a ja nosiłem się z decyzją o wymianie telefonu, więc fajnie się złożyło. A co do OIS w aparacie, to na 99,99% jest go brak

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, zamówiłem 11T Pro  w mi-home.pl (nie miałem konta to założyłem je w ramach zakupu i, podałem email oraz hasło) w wersji szarej 8/256gb, jako metodę płatności wybrałem 20 rat 0% w aliorze. Wszystko pięknie, bank dał mi ten kredyt ale ani konto na mi-home.pl się nie utworzyło, ani żadnej wiadomości o zakupie nie dostałem. Myślałem, że to oficjalny sklep i dystrybutor xiaomi na nasz kraj a tu takie cyrki.

Ktoś może ma doświadczenie z nimi i mógłby się wypowiedzieć?

Trochę się boję, że zostałem oszukany...

 

P.S. Tak jak wyżej odkurzacz w zestawie też miał duże znaczenie na decyzję o zakupie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, acocieto napisał:

@Benucci To nie jest temat od wyrażania wrażeń zakupowych w mi home.

W takim razie gdzie jest? Mój problem dotyczy tego telefonu i jego dystrubucji a widzę, że we wcześniejszych postach ludzie chwalą się samym tylko zakupem tego telefonu. Mam wrażenie, że napisał Pan post tylko dla samego napisania. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak Ci w czymś pomóc jak przecież tutaj nikt nie ma wglądu w system sklepu, musisz bezpośrednio z nimi wyjaśnić co się stało z kontem i zakupem. Na maila rejestracyjnego w ogóle cokolwiek przyszło? Choćby wiadomość że konto w sklepie założone?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon fajny i byłbym zadowolony, gdyby nie aparat. Ten to jakaś porażka. Zdjęcia w najlepszym wypadku porównywalne do tych z Mi 9 i gorsze od tych z Mi 9 zrobionych GCam. Potwierdzają to testy na GSMArena. Zabawne, że 11T (bez Pro) jest bardzo chwalony za zdjęcia a przecież 11T i 11T Pro mają identyczne aparaty. Być może to kwestia procesora i któraś z kolejnych aktualizacji to poprawi. Poza tym nie mam się czego przyczepić. MIUI bardzo dopracowane na tym modelu. Do tej pory nie znalazłem żadnego błędu. Szybkie ładowanie to rewelacja, choć przy tej baterii i tak nie ma konieczności ładowania w ciągu dnia. Na noc podłączam więc słabszą ładowarkę a 120 Wat rezerwuję na sytuacje, gdy będę musiał szybko podładować baterię. Do czytnika linii papilarnych z boku trzeba się przyzwyczaić. Ciągle jeszcze z przyzwyczajenia przykładam palec do wyświetlacza Działa natomiast niesamowicie szybko i za pierwszym razem. Głośniki stereo rewelacyjne a Dolby Atmos robi różnicę. Fajną sprawą jest kamerka makro słusznie uważana za jedną z najlepszych, jeśli nie najlepszą na rynku. Synek miał kupę radochy, fotografując owady i roślinki z bliska Co do grzania SD888 nie mam wiele do powiedzenia, gdyż nie grywam w żadne zaawansowane graficznie gry. Podczas grania w Soccer Stars (jedyna gra, w którą gram) oraz w codziennym użytkowaniu, w tym podczas oglądania filmów, żadnego grzania się nie zaobserwowałem. Reasumując, poza zdjęciami (wideo jest bardzo dobre), co mam nadzieję się zmieni wraz z aktualizacją oprogramowania, telefon bardzo dobry. Pewnie bym go jednak nie kupił, gdyż jak dla mnie 3 tys. zł to trochę za dużo za telefon, ale wraz z odkurzaczem (650 zł) w prezencie to niezły deal.

Wysłane z mojego 2107113SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, myślę o tym telefonie (Xiaomi 11t) jednak...
Szukam zastępcy mojego Mi Note 10 w szczególności chodzi mi o wideo i foto (może nawet nie o samą jakość ale łatwego nagrania szybkiego i atrakcyjnego klipu powiedzmy z festynów i wrzucaniu na fejsa ewentualnie na YouTuba) a więc te wszystkie funkcje wideo by były dla mnie idealne.
Pytanie brzmi jeśli mi nie chodzi o granie na fonie lub lepszy ekran to może lepszą opcją byłby dla mnie Xiaomi 10t i parę stówek zaoszczędzone.
Jakie są różnice w funkcjach wideo w tych egzemplarz?
Co sądzicie? Z góry dzięki za wszelka pomoc.

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o filmy, to z obu telefonów będziesz równie zadowolony. W Twoim przypadku różnice między tymi telefonami są bez znaczenia. Jeśli chodzi o kręcenie filmów to apka aparatu zawiera mnóstwo fajnych funkcji. Najlepiej pójdź do jakiegoś sklepu i zapoznaj się z nimi. Pozdrawiam.

P.S. Sorki, teraz dopiero zauważyłem, że wahasz się pomiędzy 11T a 10T a nie pomiędzy 11T a 11T Pro 10T nie znam, więc się nie wypowiem. Wiem natomiast, że 10T Pro ma ma bardzo dobre recenzje za aparat.

Wysłane z mojego Xiaomi 11T Pro przy użyciu Tapatalka





Telefon fajny i byłbym zadowolony, gdyby nie aparat. Ten to jakaś porażka. Zdjęcia w najlepszym wypadku porównywalne do tych z Mi 9 i gorsze od tych z Mi 9 zrobionych GCam. Potwierdzają to testy na GSMArena. Zabawne, że 11T (bez Pro) jest bardzo chwalony za zdjęcia a przecież 11T i 11T Pro mają identyczne aparaty. Być może to kwestia procesora i któraś z kolejnych aktualizacji to poprawi. Poza tym nie mam się czego przyczepić. MIUI bardzo dopracowane na tym modelu. Do tej pory nie znalazłem żadnego błędu. Szybkie ładowanie to rewelacja, choć przy tej baterii i tak nie ma konieczności ładowania w ciągu dnia. Na noc podłączam więc słabszą ładowarkę a 120 Wat rezerwuję na sytuacje, gdy będę musiał szybko podładować baterię. Do czytnika linii papilarnych z boku trzeba się przyzwyczaić. Ciągle jeszcze z przyzwyczajenia przykładam palec do wyświetlacza Działa natomiast niesamowicie szybko i za pierwszym razem. Głośniki stereo rewelacyjne a Dolby Atmos robi różnicę. Fajną sprawą jest kamerka makro słusznie uważana za jedną z najlepszych, jeśli nie najlepszą na rynku. Synek miał kupę radochy, fotografując owady i roślinki z bliska Co do grzania SD888 nie mam wiele do powiedzenia, gdyż nie grywam w żadne zaawansowane graficznie gry. Podczas grania w Soccer Stars (jedyna gra, w którą gram) oraz w codziennym użytkowaniu, w tym podczas oglądania filmów, żadnego grzania się nie zaobserwowałem. Reasumując, poza zdjęciami (wideo jest bardzo dobre), co mam nadzieję się zmieni wraz z aktualizacją oprogramowania, telefon bardzo dobry. Pewnie bym go jednak nie kupił, gdyż jak dla mnie 3 tys. zł to trochę za dużo za telefon, ale wraz z odkurzaczem (650 zł) w prezencie to niezły deal.

Wysłane z mojego 2107113SG przy użyciu Tapatalka


Chciałbym jeszcze dodać czy też poradzić, że jakość zdjęć jest trochę lepsza, gdy się je robi w trybie Pro i obniży się o jeden poziom kontrast oraz nasycenie, choć to pewnie kwestia preferencji.

Wysłane z mojego Xiaomi 11T Pro przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@antykat dzięki za podpowiedzi. W sumie w Xiaomi 11t i pro aparaty i (chyba funkcje wideo) są identyczne.
Natomiast w 10t i pro są różnice w aparacie (ale czy w pro lepsze od zwykłego 10T?- gdzieś czytałem że nie koniecznie).
Więc w sumie mój wybór by był między Xiaomi 10t pro a Xiaomi 11t (z założeniem że aparat lub funkcje w Xiaomi 10t pro jest lepsze niż w 10t). Oczywiście do celów do których mi będą najbardziej potrzebne. (Czyli krótkie klipy z wydarzeń).

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W sumie w Xiaomi 11t i pro aparaty i (chyba funkcje wideo) są identyczne."

Aparaty są identyczne, ale telefony mają różne procesory, co może mieć wpływ na przetwarzanie obrazu. Mogą się też różnić oprogramowaniem do aparatów.

Wysłane z mojego Xiaomi 11T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukaschels faktycznie z tym odkurzaczem jako prezentem przy ewentualnej odsprzedaży taki 11t wychodzi podobnie jak 10t pro. I fakt 10 ma stabilizację jednak co niektórzy recenzenci stwierdzali że za słabą (np ze spider' s web tv) i w sumie ewentualnie najbardziej przydaje się w nocnych zdjęcia, których ja nie potrzebuje. A w dodatku i tak do nagrywania używam gimbala.
Hmmm. Nie wiem czy czasami sam nie odpowiedziałem na swoje dylematy.

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze rzucę pod zastanowienie różnice pomiędzy T a pro   

ekran HDR10+ bez obsługi standardu Dolby Vision;

MediaTek Dimensity 1200-Ultra zamiast Snapdragona 888 

głośniki stereo bez certyfikatu "SOUND BY Harman Kardon

wolniejsze ładowanie (67 zamiast 120 W);
 

Czy rzeczywiście te rzeczy to aż tak dużo, i warte jest dopłacenia ?
ładowanie rozumiem, Dolby Vision na reckach z netu nie zauważyłem równicy, czy Harman Kardon to tylko fajny napis? Najwięcej to procesor utarło się że snap jest lepszy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukaschels

Różnic jest więcej i to dość istotnych:

- nagrywanie 8K, 4K@60fps, 1080p@240/960fps
- odświeżanie adaptacyjne przy 120Hz
- AI Image Engine (skalowanie rozdzielczości wideo, konwersja SDR-do-HDR, interpolacja ruchu,... )

Dodając rzeczy, które Ty wymieniłeś, to robi się całkiem długa i znacząca lista.

Wysłane z mojego Xiaomi 11T Pro przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



- nagrywanie 8K, 4K@60fps, 1080p@240/960fps


I to mnie przekonało jednak do pro. Nie zauważyłem tej różnicy istotnej jak dla mnie.

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka

A propos "- AI Image Engine (skalowanie rozdzielczości wideo, konwersja SDR-do-HDR, interpolacja ruchu" tak po chłopsku to co to i do czego ewentualnie?

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam

Odblokowałem dzis  telefon. Chciałbym zainstalowac MIUI 12 - ale nie moge nigdzie znaleść poradnika :(.

W poradnikach nie ma albo ja źle szukam - jakby ktos mi pomógl z góry dziękuje.

Robiłem juz instalacje na Mi9t pro, MiMix2s

Posiadam Mi 11t pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ZduneX25 zmienił(a) tytuł na Xiaomi 11T/PRO - pytania ogólne, wątek zbiorczy
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Przesiadłem się z mi 9 na 11Tpro chwile po premierze tego drugiego.Różnica jest spora, przede wszystkim ekran na plus - płynność, rozmiar. Duży progres jeżeli chodzi o aparat, głośnik i responsywność. Bateria po przesiadce na miui 13 też wydaje się trzymać dłużej. Najbardziej brakuje diody powiadomień i romów rozwojowych.

Patrząc z perspektywy 4,5 miesiąca użytkowania, na dzień dzisiejszy wybrał bym jednak model mi 11i 8/256. Pomijając 500 mAh baterii i szybsze ładowanie ( z którego nie korzystam prawie w ogóle), są to niemal bliźniacze telefony. Dzisiaj przy aktualnej cenie mi 11i 8/256 oferta jest niezbyt atrakcyjna biorąc pod uwagę w/w promocje 11T pro, ale na twoim miejscu poczekałbym chwile na wyprzedaże starszego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się z mi 9 na 11Tpro chwile po premierze tego drugiego.Różnica jest spora, przede wszystkim ekran na plus - płynność, rozmiar. Duży progres jeżeli chodzi o aparat, głośnik i responsywność. Bateria po przesiadce na miui 13 też wydaje się trzymać dłużej. Najbardziej brakuje diody powiadomień i romów rozwojowych.
Patrząc z perspektywy 4,5 miesiąca użytkowania, na dzień dzisiejszy wybrał bym jednak model mi 11i 8/256. Pomijając 500 mAh baterii i szybsze ładowanie ( z którego nie korzystam prawie w ogóle), są to niemal bliźniacze telefony. Dzisiaj przy aktualnej cenie mi 11i 8/256 oferta jest niezbyt atrakcyjna biorąc pod uwagę w/w promocje 11T pro, ale na twoim miejscu poczekałbym chwile na wyprzedaże starszego modelu.
Niestety już kupiłem. Zastanawia mnie czy ładowanie ładowarka od mi 9 wydłuży żywotność baterii w Mi11t pro?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jarek882 napisał:

Niestety już kupiłem. Zastanawia mnie czy ładowanie ładowarka od mi 9 wydłuży żywotność baterii w Mi11t pro?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Myślę, że w jakimś stopniu na pewno. Pytanie czy będzie to miało większe znaczenie jak pewnie za 2-3 lata będziesz wymieniał na coś nowego. Korzystanie z słabszej ładowarki powinno skutkować dłuższym czasem pracy, oraz uniknięciem problemów z rozjeżdżającą się kalibracja baterii.

 

13 minut temu, lukaschels napisał:

@Marakas notify buddy to aplikacja której potrzebujesz aby mieć diodę powiadomień.
 

Dzięki, ale korzystam z smartwatcha i tego typu rozwiązania nie są dla mnie koniecznością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...