Skocz do zawartości

Xiaomi Mi TV Box S 4K - problem z siecią WIFI - sieć WIFI nie zaakceptowała połączenia


Mr.S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Fachowców od sprzętu,

Używam Xiaomi MI TV Box S 4k od ok roku, sprawował się ok. lecz wczoraj zauważyłem, że przy próbie połączenia z..

1. głównym routerem w domu tj. Huawei B818-263 po wpisaniu poprawnego hasło mieli się kółko ok 20 s. i wyskakuje napis - "sieć WIFI nie zaakceptowała połączenia"  - (z innymi urządzeniami router łączy się bez problemu)

2. repeater'em/wzmacniaczem Mi WiFI Repeater 2 który jest podłączony do routera Huawei B818-263 - łączy się z repeater'em i jest internet lecz kłopot bo ucina połowę prędkości routera głównego stąd pytanie...

Trochę poczytałem na forach lecz rozwiązania nie znalazłem a zapewne problem dotyczy nie tylko mnie...

Prośba o poradę jak rozwiązać sytuację aby jak dotychczas nie było problemu z połączeniem i sieć została zaakceptowana...

Pozdrawiam licząc na wsparcie

Edytowane przez Mr.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem Wolf Launcher - lecz śmigało, nagle wczoraj zaczęło zacinać i sieć w końcu straciło...

Nawet jak nie uruchamiam Wolf Launcher tylko standardowy Android TV to jest tak samo - sieć WIFI nie zaakceptowała połączenia.

Notabene 2 drugim pokoju na przystawce "Play Now TV Box 2" jest ta sama konfiguracja Wolf Launcher z tego samego żródła i wszystko śmiga z internetem głównego routera Huawei B818-263.

Zauważyłem po filmach na Youtube i forach, że problem występuję stąd prośba o wsparcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, langolier napisał:

to wywal to co wgrałeś i wtedy sprawdź. w ostateczności hard reset.

To jest najprostsze sposób a szukam rozwiązania jak np. inne sugestie co może być przyczyną...? Kanał nadawania routera czy szerokość łącza etc...? Jak wspominałem na 2 urządzeniu internet śmiga w tej samej konfiguracji Set Boxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie sytuacji bardzo prozaiczne - > bardzo słaba antena jest w MI BOX 4 s oraz  "córki pomysł" blokady po Mac adresach 😂   

Problem był po stronie autoryzacji po Mac Adresach które córka "pomysłowo" założyła 😂  oraz odległości MI Boxa od routera, przedmioty kontaktowały się na skraju wiązania 2 komponentów (mimo znacznika połowy zasięgu w Android TV) stąd  kłopot z łącznością a gdy się "złapały" internet był MEGA ale wolny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...