Skocz do zawartości

Pytanie nowego użytkownika M365 Pro2


mariusz.wega

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, zaczynam właśnie swoją przygodę z hulajnogą. Jutro ją odbieram. Z tego powodu miałbym do Was na wstępie kilka pytań:

- czy aktualizować oprogramowanie hulajnogi? gdzieś mignęła mi informacja, że po aktualizacji znika funkcja tempomatu i jest ograniczenie prędkości do 20 km/h?

- do jakich wartości pompować opony przy wadze ok 80km ?

- czy dostępne nakładki na ekran (sylikonowe itp) są niezbędne? w senie czy w przypadku niechcianej jazdy w  deszczu wyświetlacz może się zalać?

Wygląda to dosyć dziwnie i wolałbym np. wykleić ekran folią bezbarwną żeby się tylko nie rysował.

O czymś jeszcze mam wiedzieć na staracie? :)

Pzodrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jeśli nie chcesz mieć ograniczenia prędkości, baterii, braku tempomatu, problemów z łączeniem z innymi aplikacjami niż Xiaomi - to nie aktualizuj

- dla opon 8,5cala zalecane wartości dla tej wagi to: przód: 40-45psi, tył: 45-55psi

- nie są niezbędne, lecz panel nie jest uszczelniony i w przypadku jazdy w deszczu jest szansa na to, że zamoknie i będzie do wymiany. Sama wilgoć spowodować może w dłużnym czasie korozję i tym samym również uszkodzenie modułu

 

Wszystko o czym musisz wiedzieć, zostało już napisane tu na forum, poczytaj i będziesz miał pełną wiedze na takie jak i inne tematy związane z pojazdami od XIaomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, dziękuję bardzo za odpowiedzi.

Dzisiaj hulajnoga dotarła. Zastanawia mnie jedna rzecz, ma szare kable i chyba trochę inne zapięcie jak na niektórych filmach. Mniej więcej takie samo jak M365 pro 1 kolegi - pytanie czy gorsze?:)

Są jeszcze jakieś różnice poza tymi kolorami kabli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mariusz.wega napisał:

Zastanawia mnie jedna rzecz, ma szare kable i chyba trochę inne zapięcie jak na niektórych filmach.

Dostałeś pierwszą wersję Pro 2. Od marca tego roku Pro 2 była produkowana już z innym, mocniejszym zapięciem i z czerwonymi kablami. Bateria też jest mocniejsza w nowej wersji. Podobno są jeszcze jakieś inne zmiany, ale nie mam pewności. 

Edytowane przez grzegorzTST
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mariusz.wega napisał:

Chyba z tego względu nie widzę sensu zwrotu? zwłaszcza że to chyba loteria jaką się dostanie...

Możesz wrzucić zdjęcie swojej hulajnogi? Wtedy będzie też łatwiej określić jaką masz wersję. Ja swoją kupiłem w lipcu tego roku w znanym sklepie rtv i dostałem nową wersję. 

Tutaj wszystko opisane w dość przejrzysty sposób. Dwie wersje Pro 2 i problemy z tym związane. 

https://miuipolska.pl/forum/topic/56073-m365-pro1-lepsze-od-pro-2-tak-różnice-w-modelach-pro2-vs-pro2/

Edytowane przez grzegorzTST
Dodanie linka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę wieczorem po powrocie z pracy. Na razie jest w kartonie, ale to różnice jakie udało mi się już zauważyć. Z tego co doczytałem w komentarzach/forach na tą chwilę to te z szarym kablem mają tak jak moja:

- starsze zapięcie - bardzo podobne do pro 1, bez tego "dwukliku"

- gumkę na zapięciu na tylnym błotniku, ta z czerwonym ponoć tego nie ma.

- funkcję tempomatu w mi home. W tej nowszej z czerwonymi przewodami można to ponoć włączyć z poziomu m365 tools.

nie wiem jak z ograniczeniem prędkości bo widziałem w komentarzach pod ofertami sklepów, że te z czerwonym kablem mają wgrany nowy soft z ograniczeniem do 20km/h i problemy z wgraniem modowanego softu.

Tak więc zobaczę jeszcze jak to u mnie wygląda ale chyba zostanę przy tej wersji którą dostałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mariusz.wega napisał:

- starsze zapięcie - bardzo podobne do pro 1, bez tego "dwukliku"

- gumkę na zapięciu na tylnym błotniku, ta z czerwonym ponoć tego nie ma.

- funkcję tempomatu w mi home. W tej nowszej z czerwonymi przewodami można to ponoć włączyć z poziomu m365 tools.

nie wiem jak z ograniczeniem prędkości bo widziałem w komentarzach pod ofertami sklepów, że te z czerwonym kablem mają wgrany nowy soft z ograniczeniem do 20km/h i problemy z wgraniem modowanego softu.

Nowa wersja ma "dwuklik", gumka na tylnym błotniku jest tak samo jak w poprzedniej wersji, tempomat nie działa, ale mnie to akurat nie przeszkadza. Można wgrać starsze oprogramowanie i wtedy działa. Nie mam ograniczenia do 20km/h, na oryginalnym sofcie wyciąga na prostej 26km/h przy wadze 90kg. Za nową wersją Pro 2 przemawia też to, że bateria podobno trzyma dużo lepiej. Ja np. spokojnie na jednym ładowaniu zrobię ponad 40km (przeważnie 42km), a na starszej wersji nawet 30km ciężko (przy mojej wadze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, grzegorzTST napisał:

Za nową wersją Pro 2 przemawia też to, że bateria podobno trzyma dużo lepiej. Ja np. spokojnie na jednym ładowaniu zrobię ponad 40km (przeważnie 42km), a na starszej wersji nawet 30km ciężko (przy mojej wadze).

No to to już jest kiepska wiadomość 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już trochę się zmartwiłem. Jest jeszcze jakieś potwierdzenie tego wątku  https://miuipolska.pl/forum/topic/56073-m365-pro1-lepsze-od-pro-2-tak-różnice-w-modelach-pro2-vs-pro2/

czy to był pojedynczy przypadek? Teraz widzę duże rozbieżności, jedni chwalą starsze wersje, inni nowsze. Z tego co widzę moja jest z lutego... Nie wiem czy nie robię nie potrzebnie afery :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mariusz.wega napisał:

czy to był pojedynczy przypadek? Teraz widzę duże rozbieżności, jedni chwalą starsze wersje, inni nowsze. Z tego co widzę moja jest z lutego... Nie wiem czy nie robię nie potrzebnie afery :)

 

weź złóż, przetestuj i będziesz wiedzieć, poza tym nie wiem czy ze względu na kolor kabli i zatrzask można reklamować (ja w mojej z maja nie miałem gumki na błotniku)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, L_u_k_e_1_0_2 napisał:

weź złóż, przetestuj i będziesz wiedzieć, poza tym nie wiem czy ze względu na kolor kabli i zatrzask można reklamować (ja w mojej z maja nie miałem gumki na błotniku)

chyba tak zrobię, bo generalnie wolę jej nie modować, (25km/h w zupełności mi wystarczy) a zgodnie z tym wątkiem https://miuipolska.pl/forum/topic/56243-mi-pro-2-parę-pytań-po-zakupie/ nowsze wersje mogą mieć już wgrane nowsze oprogramowanie które ograniczają prędkość do 20km... Tak więc chyba zaryzykuję i zostanę przy tym co mam, bo rozumiem, że po skręceniu i przejażdżce 14 dniowy zwrot już nie obowiązuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mariusz.wega napisał:

25km/h w zupełności mi wystarczy

25 km/h to dużo i mało, ja moją zmodowałem po miesiącu (wyłączyłem kers i jak jadę z górki to nie hamuje a co za tym idzie oszczędza baterie, nie ma też co przesadzać na oryginalnych podzespołach - by ich nie popalić), na modowanie będziesz miał jeszcze czas.

1 godzinę temu, mariusz.wega napisał:

Tak więc chyba zaryzykuję i zostanę przy tym co mam

pojeździsz, zobaczysz i zdecydujesz 

1 godzinę temu, mariusz.wega napisał:

po skręceniu i przejażdżce 14 dniowy zwrot już nie obowiązuje...

tego nie wiem, hulajnoga nie powinna mieć śladów użytkowania - ale to wszystko uzależnione jest od sklepu gdzie kupujesz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...