Skocz do zawartości

Redmi Note 10 5G - Official MIUI ROM


poprostuOna

Rekomendowane odpowiedzi

Tydzień temu klikam na unlock i miałam napisane, że muszą czekać 168 godzin.

Pobrałam paczkę z tego linka, kliknęłam, znów mam napisane, że muszą czekać 168 godzin, po tym czasie, dostanę zgodę na odblokowanie?

20210929_140904.thumb.jpg.31b94f2a5c1e2a8738d04ed62ccea5e4.jpg

Jeszcze mam pytanie na temat tego poradnikach odblokowującego bootloder.

Koniecznie trzeba to założyć?

2021-09-29_142223.thumb.png.d0e2be3e0bfe81036314ad82b9e37589.png

Nie muszę zakładać drugie konta?
Co z tą rangą?
To też muszę zrobić?

2021-09-29_142316.thumb.png.a19d0bbb7357410927847e50db4d4bfa.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Nie wiem co się dzieje z supportem Xiaomi, bo po raz trzeci próbuję odblokować bootloadera Redmi Note 10 5G i bez powodzenia. Raz miałem czas oczekiwania 120 godzin, potem 168 godzin a teraz 161 godzin i ciągle bez rezultatu. Firma staje się coraz mniej wiarygodna i niepoważna traktując klienta chyba jak złodzieja a nie jak klienta, który legalnie kupił telefon w Polsce. W końcu mam jakieś prawa decydując o telefonie wedle własnego uznania. W 2018 roku kupując Redmi Note 4x nie miałem z nim najmniejszego problemu, żeby go odblokować a teraz to co czytam to coś dziwnego się z firmą porobiło. Pisałem do serwisu, ale odpowiedzi przypominały automat a nie żywego człowieka, bo ciągle były w tym samym stylu, ostrzegając mnie, że mogę go uszkodzić itp. W końcu to moja sprawa co ja z nim zrobię, takie moje prawo.

Co się porobiło na tej linii, skoro tak nieprofesjonalnie działają. Chyba trzeba będzie rozważyć zmianę firmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, o dziwo 3 telefon (1x note9pro, 2x note10pro) bez żadnego problemu z odblokowywaniem. Czas normalnie leci, nawet raz podczas czyszczenia telefonu (gdzie myślałem, że będę musiał od nowa zacząć procedurę odblokowywania). Albo coś robicie źle albo macie jakiś problem z komputerem. U mnie tak jak mówię, wszystko smiga, dzisiaj jeszcze o 22 odblokowywuje note9 od osoby z rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię dokładnie jak w opisie tym bardziej, że robiłem to samo z Redmi Note 4x i nie miałem z tym problemu no i nie czekałem tak długo. Chyba coś nie chcą się przyznać do modelu Redmi Note 10 5G (nie Pro), bo jak widać Koleżanka (poprostuOna) również ma ten sam problem. Kontaktowałem się z MiCenter z Wrocławia i poradzili mi, żebym założył nowe konto w Xiaomi i spróbował raz jeszcze, co też uczyniłem. Dowiem się w przyszły wtorek.

Proszę mnie jeszcze uświadomić, czy telefon powinien być podłączony ponownie do programu miflash_unlock-5.5.224.24 po czasie np. 168 godzin i uruchomiony przycisk Unlock. Rozumiem, że nie musi być non-stop podłączony do komputera przez te 7 dni. W poprzednim modelu wystarczyło podłączyć do komputera i od razu odblokować telefon.  

Edytowane przez Janwoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączamy, klikamy unlock i czekamy 168 godzin. Możemy odłączyć telefon i korzystać z niego tak jak każdy obywatel. Jedynie czego nie wolno robić to zmieniać konta xiaomi, czy grzebać w ustawieniach dla programisty. Dla mnie to jest nawet dziwne, bo u mnie po przywróceniu ustawień fabrycznych telefon nie zresetował licznika czasu. Wczoraj odblokowałem bootloader dla note 10 pro (z wyklej, nazwa kodowa sweet). Mam nawet zrzut ekranu, że zostały mi 2 godziny, po 2 godzinach telefon został odblokowany.
 image.thumb.png.a2f866390460ee635bb2f924c913297f.png
image.thumb.png.108c348e4f60a1510b86dd182288d4f9.png

Edytowane przez noisxy
dodanie zdjęcia z napisem "unlocked"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.
Przyznali, mi zgodę na odblokowanie bootloadera za drugim podejściem.

681881733_MiUnlock.thumb.jpg.a9dfa3e903a3b7a9ee047942e18729af.jpg

Wgrałam ROM MI i bootloader zablokowałam.

Do wgrania ROM-a użyłam wersji Xiaomi_Flash_20181115.
https://miuipolska.pl/forum/topic/54806-redmi-note-1010pro-pytania-ogólne-watek-zbiorczy/?do=findComment&comment=604222
Lecz miałam problem w niej z Driverem, był błąd Error, jakby ktoś miał taki sam przypadek jak ja,  wystarczy użyć tego fixa:
https://m.youtube.com/watch?v=01Pwc55LPJA

22 godziny temu, noisxy napisał:

Hm, o dziwo 3 telefon (1x note9pro, 2x note10pro) bez żadnego problemu z odblokowywaniem. Czas normalnie leci, nawet raz podczas czyszczenia telefonu (gdzie myślałem, że będę musiał od nowa zacząć procedurę odblokowywania). Albo coś robicie źle albo macie jakiś problem z komputerem. U mnie tak jak mówię, wszystko smiga, dzisiaj jeszcze o 22 odblokowywuje note9 od osoby z rodziny.

Wszystko robiłam wg poradnika:
https://miuipolska.pl/forum/topic/9218-odblokowywanie-bootloadera-w-urządzeniach-xiaomi-poradnik-2020/ 

Tam była stara wersja MiFlashUnlock, prawdopodobnie przez nią nie otrzymałam zgody za pierwszym razem, używałam nowszej wersji miflash_unlock-en-5.5.224.55 i poszło za drugim razem, którą polecił mi (Kacper Skrzypek).

20 godzin temu, Janwoj napisał:

Robię dokładnie jak w opisie tym bardziej, że robiłem to samo z Redmi Note 4x i nie miałem z tym problemu no i nie czekałem tak długo. Chyba coś nie chcą się przyznać do modelu Redmi Note 10 5G (nie Pro), bo jak widać Koleżanka (poprostuOna) również ma ten sam problem. Kontaktowałem się z MiCenter z Wrocławia i poradzili mi, żebym założył nowe konto w Xiaomi i spróbował raz jeszcze, co też uczyniłem. Dowiem się w przyszły wtorek.

Proszę mnie jeszcze uświadomić, czy telefon powinien być podłączony ponownie do programu miflash_unlock-5.5.224.24 po czasie np. 168 godzin i uruchomiony przycisk Unlock. Rozumiem, że nie musi być non-stop podłączony do komputera przez te 7 dni. W poprzednim modelu wystarczyło podłączyć do komputera i od razu odblokować telefon.  

Za drugim razem, udało mi się otrzymać zgodę, ja nie zakładałam drugiego konta Xiaomi.
Podałeś wersję programu miflash_unlock-5.5.224.24, ja użyłam z końcówką 25, może tylko cyferka źle Ci się wpisała, albo faktycznie takiej użyłeś, bo taka występuje.

Edytowane przez poprostuOna
Korekta tekstu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że zgubiła mnie moja nadgorliwość, bo parę razy sprawdzałem połączenie konta z telefonem tym samym zerowałem licznik. Miałem wrażenie że sprawdzając programem miflash każdorazowo stan licznika mogę zerować licznik a tu okazało się właśnie odwrotnie. Ponieważ ta wiadomość na ekranie tego programu obok 168 godz. była mocno okrojona nie zauważyłem tego istotnego zapisu i stąd taki efekt. Teraz jak sprawdzam stan licznika to ma on tendencję malejącą, czyli wszystko idzie w dobrym kierunku i już nic nie ruszam. Końcowy efekt będzie w środę. Dziwi mnie tylko dlaczego tak długo trwa to odblokowanie (7 dni) skoro 3 lata temu miałem to zrobione od ręki na Redmi Note 4x a wystarczyło wypełnienie jedynie krótkiej ankiety i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, że wam się udało. Fakt ten link w instrukcji mógłby być nowszy. Ja akurat logicznie pomyślałem i pobrałem najnowszą wersję. Te okienko z miflash jest małe, nie widać tekstu dalej po tych godzinach. (Chodzi mi o ten tekst, by nie usuwać, zmieniać konta Xiaomi). Mam nadzieję, że w jakiś sposób pomogłem.

@poprostuOna
"
Do wgrania ROM-a użyłam tej wersji:
https://miuipolska.pl/forum/topic/54806-redmi-note-1010pro-pytania-ogólne-watek-zbiorczy/?do=findComment&comment=604222" - Jakim cudem udało Ci się wgrać system z redmi note10 pro (nazwa kodowa sweet) na telefon 10 5G (nazwa kodowa jest całkowicie inna bo  "camellia"). Na pewno masz model telefonu camellia, a nie sweet? Przecież to dwa inne urządzenia..
 

Edytowane przez noisxy
pytanie do uzytkownika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Janwoj napisał:

Wygląda na to, że zgubiła mnie moja nadgorliwość, bo parę razy sprawdzałem połączenie konta z telefonem tym samym zerowałem licznik. Miałem wrażenie że sprawdzając programem miflash każdorazowo stan licznika mogę zerować licznik a tu okazało się właśnie odwrotnie. Ponieważ ta wiadomość na ekranie tego programu obok 168 godz. była mocno okrojona nie zauważyłem tego istotnego zapisu i stąd taki efekt. Teraz jak sprawdzam stan licznika to ma on tendencję malejącą, czyli wszystko idzie w dobrym kierunku i już nic nie ruszam. Końcowy efekt będzie w środę. Dziwi mnie tylko dlaczego tak długo trwa to odblokowanie (7 dni) skoro 3 lata temu miałem to zrobione od ręki na Redmi Note 4x a wystarczyło wypełnienie jedynie krótkiej ankiety i po sprawie.

Widocznie Cię zgubiła, dobrze, że wszystko idzie w dobrym kierunku u Cb.

3 godziny temu, noisxy napisał:

Super, że wam się udało. Fakt ten link w instrukcji mógłby być nowszy. Ja akurat logicznie pomyślałem i pobrałem najnowszą wersję. Te okienko z miflash jest małe, nie widać tekstu dalej po tych godzinach. (Chodzi mi o ten tekst, by nie usuwać, zmieniać konta Xiaomi). Mam nadzieję, że w jakiś sposób pomogłem.

@poprostuOna
"
Do wgrania ROM-a użyłam tej wersji:
https://miuipolska.pl/forum/topic/54806-redmi-note-1010pro-pytania-ogólne-watek-zbiorczy/?do=findComment&comment=604222" - Jakim cudem udało Ci się wgrać system z redmi note10 pro (nazwa kodowa sweet) na telefon 10 5G (nazwa kodowa jest całkowicie inna bo  "camellia"). Na pewno masz model telefonu camellia, a nie sweet? Przecież to dwa inne urządzenia..
 

Cały poradnik wymaga aktualizacji, bo ktoś będzie sugerował się nim i utknie tak jak My.

Nie chodziło mi o ROM, tylko o samo oprogramowanie programu.
Moją wiadomość zedytowałam i doprecyzowałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, poprostuOna napisał:

Wiesz, wróciłam do domu, po północy i zaczęłam się za ta, trochę mi zeszło z tym, rano napisałam tego posta rano i byłam już zmęczona, stąd moje niedoprecyzowane.

Mam pytanie, czy wgrana przez Ciebie wersja softu RKSMIXM w miejsce RKSEUXM, ma możliwość nagrywania rozmów telefonicznych. Ja mam taki sam model telefonu jak w temacie z softem również RKSEUXM, ale przymierzam się do wersji dla Indonezji - RKSIDXM, gdyż w niej istnieje możliwość nagrywania z czego często korzystam a miałem taką mozliwość w poprzednim modelu Redmi Note 4x z Androidem 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Janwoj napisał:

Mam pytanie, czy wgrana przez Ciebie wersja softu RKSMIXM w miejsce RKSEUXM, ma możliwość nagrywania rozmów telefonicznych. Ja mam taki sam model telefonu jak w temacie z softem również RKSEUXM, ale przymierzam się do wersji dla Indonezji - RKSIDXM, gdyż w niej istnieje możliwość nagrywania z czego często korzystam a miałem taką mozliwość w poprzednim modelu Redmi Note 4x z Androidem 7.

Niestety, w tej wersji nie ma możliwości nagrywania rozmów, na forum wyczytałam, właśnie o tym ROM-ie dla Indonezji, o którym piszesz, że ma możliwości nagrywania rozmów.
Ja miałam kiedyś Xiaomi Note 7 Android 10 i nagrywanie rozmów posiadał (Nie odblokowałam bootladera ani nie zmieniałam ROM-a).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2021 o 02:22, poprostuOna napisał:

Witam, posiadam nowy telefon Redmi Note 10 5G, wersji ROM V12.0.10.0.RKSEUXM (EEA Stable) chciałabym wgrać na niego V12.0.6.0.RKSMIXM (Global Stable) jak to zrobić?
 

Mam jeszcze pytanie, z czego wynikała ta Twoja przesiadka z RKSEUXM na RKSMIXM. Czy jest jakaś istotna różnica? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Janwoj napisał:

Mam jeszcze pytanie, z czego wynikała ta Twoja przesiadka z RKSEUXM na RKSMIXM. Czy jest jakaś istotna różnica? 

Z racji, że posiadałam poprzednio dwa inne modele Xioami, z wolnego rynku one miały oprogramowanie MI, a w tym miałam EU i się zdziwiłam, dlaczego, nie ma w nim MI, jak w tych poprzednich modelach co miałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2021 o 16:59, poprostuOna napisał:

Z racji, że posiadałam poprzednio dwa inne modele Xioami, z wolnego rynku one miały oprogramowanie MI, a w tym miałam EU i się zdziwiłam, dlaczego, nie ma w nim MI, jak w tych poprzednich modelach co miałam.

Przecież oprogramowanie EEA (EU) to jest to samo co Global (MI), tylko dostosowane do wymogów Unii Europejskiej. Poprzednie inne modele Xiaomi albo zakupiłaś w chinach, lub były to modele kupione w Polsce, ale pochodziły z chin (prywatny import), stąd miałaś tam oprogramowanie "MI". Możliwe też, że były to modele z przed 2-3 lat, a wtedy nie było jeszcze podziału na europejski i międzynarodowy soft.

Przesiadka z softu "EU" na "MI" nie ma żadnego sensu, bo de facto są to te same ROMy. 


Redmi Note 10 5G - EEA Stable ROM

MIUI V12.0.11.0.RKSEUXM

Recovery
https://bigota.d.miui.com/V12.0.11.0.RKSEUXM/miui_CAMELLIANEEAGlobal_V12.0.11.0.RKSEUXM_043f5f6d11_11.0.zip

OTA
https://bigota.d.miui.com/V12.0.11.0.RKSEUXM/miui-blockota-camellian_eea_global-V12.0.10.0.RKSEUXM-V12.0.11.0.RKSEUXM-44100ba93b-11.0.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież oprogramowanie EEA (EU) to jest to samo co Global (MI), tylko dostosowane do wymogów Unii Europejskiej. Poprzednie inne modele Xiaomi albo zakupiłaś w chinach, lub były to modele kupione w Polsce, ale pochodziły z chin (prywatny import), stąd miałaś tam oprogramowanie "MI". Możliwe też, że były to modele z przed 2-3 lat, a wtedy nie było jeszcze podziału na europejski i międzynarodowy soft.
Przesiadka z softu "EU" na "MI" nie ma żadnego sensu, bo de facto są to te same ROMy. 

Dlatego wybrałam MI, po co mi EU, bardziej dostosowane pod wymogi Unii Europejskiej, ale mniejsza o to, miałam model Xiaomi 6A, nowy, że stacjonarnego sklepu (Nie kupuje nic z Chin), pamiętam jeszcze na opakowaniu była z boku naklejka „Global Version”. Edytowane przez poprostuOna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, poprostuOna napisał:

Dlatego wybrałam MI, po co mi EU, bardziej dostosowane pod wymogi Unii Europejskiej, ale mniejsza o to, miałam model Xiaomi 6A, nowy, że stacjonarnego sklepu (Nie kupuje nic z Chin), pamiętam jeszcze na opakowaniu była z boku naklejka „Global Version”

Zbędna i nic nie wnosząca zmiana. Jak chcesz jakiś zmian to zainstaluj xiaomi.eu o ile coś istnieje na te wynalazki z literą A

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mariusz.ur napisał:

Zbędna i nic nie wnosząca zmiana. Jak chcesz jakiś zmian to zainstaluj xiaomi.eu o ile coś istnieje na te wynalazki z literą A

Dawno go sprzedałam.

Edytowane przez poprostuOna
Aktualizacja tekstu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wybrałam MI, po co mi EU, bardziej dostosowane pod wymogi Unii Europejskiej, ale mniejsza o to, miałam model Xiaomi 6A, nowy, że stacjonarnego sklepu (Nie kupuje nic z Chin), pamiętam jeszcze na opakowaniu była z boku naklejka „Global Version”.

Wtedy coś takiego jak softy EEA (EU) jeszcze nie istniały. W UE sprzedawane były tylko Global Version (MI). Jeśli już to wgraj sobie Indonesia Stable ROM (ID), zyskasz przynajmniej nagrywanie rozmów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pkonrad napisał:

Wtedy coś takiego jak softy EEA (EU) jeszcze nie istniały. W UE sprzedawane były tylko Global Version (MI).

Dziękuję za wytłumaczenie.

11 godzin temu, pkonrad napisał:

Jeśli już to wgraj sobie Indonesia Stable ROM (ID), zyskasz przynajmniej nagrywanie rozmów...

Na nagrywaniu rozmów, nie zależy mi.

Edytowane przez poprostuOna
Aktualizacja tekstu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Z góry przepraszam, bo nie wiem w jaki dział dać post.
Na wstępie wspomnę, że jeśli chodzi o te tematy to jestem zielony.

Aktualnie mam na telefonie wersję 12.0.11 global
Chciałem wrzucić 12.5.4, tylko nie mam pojęcia jak się za to zabrać i czy w ogóle opłaca się w to bawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...