Skocz do zawartości

MIUI 21.9.15


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

21916.png

  • Naprawione problemy z niepoprawnym statusem SafetyNet (co równało się niedziałającym niektórym aplikacjom sprawdzającym go)
  • Dymki nie powinny już powodować zawieszenia się całego systemu
  • Pewne zmiany wizualne w folderze Ukrytych aplikacji (opcja Panelu sterowania)
  • Aparat na Mi 10T Pro nadal nie działa i nie będzie działać, dopóki nie zostanie wydany ROM Global z brakującą kompatybilną biblioteką od modułu 108 Mpx
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 23 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu, można skorzystać z kilku metod:

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie gorąco informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj. Czcionka Nokia Sans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym uzyskać odpowiedzi na następujące pytania (jestem użytkownikiem mi10t pro)

 

1. Kiedy wyjdzie sprawny ROM pod mi 10t pro gdzie będzie działać  aparat ??? nie można do tworzenia tego romu użyć starszej działającej wersji i nanieść ostatnie poprawki ???  

jest to o tyle kłopotliwe ponieważ mam rom 21.8.4 gdzie nie działa safetynet oraz jest problem z przeglądarką chrome (przestaje działać)

 

2. Czy jest możliwość cofnięcia się do romu powiedzmy ze lipca (bez utraty zawrtości telefonu) ??

3. Czy jest możliwość zainstalowania wersji stable (bez utraty zawrtości telefonu) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Moonracker napisał:

1. Kiedy wyjdzie sprawny ROM pod mi 10t pro gdzie będzie działać  aparat ??? nie można do tworzenia tego romu użyć starszej działającej wersji i nanieść ostatnie poprawki ???  

Odpowiedź jest w pierwszym poście.

56 minut temu, Moonracker napisał:

2. Czy jest możliwość cofnięcia się do romu powiedzmy ze lipca (bez utraty zawrtości telefonu) ??

Nie ma, podejrzewam, iż wywalą się błędy.

58 minut temu, Moonracker napisał:

3. Czy jest możliwość zainstalowania wersji stable (bez utraty zawrtości telefonu) ??

Nie ma takiej opcji. Przy zmianie struktury ROMu musisz zrobić format data.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Moonracker napisał:

1. Kiedy wyjdzie sprawny ROM pod mi 10t pro gdzie będzie działać  aparat ??? nie można do tworzenia tego romu użyć starszej działającej wersji i nanieść ostatnie poprawki ???  

Nie, bo ROM jest i pod Mi 10T i pod Mi 10T Pro. Nie możemy tak po prostu skopiować wszystkiego z wersji 21.9.15 do 21.8.4, przecież to nie pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skamander To wyślij log. Nie mamy Redmi 9T, nie mamy jak zrekonstruować tego błędu. Jakbyś wysłał pomiędzy poniedziałkiem, kiedy zrobiłeś temat odn. tego buga, do czwartku, to miałbyś to naprawione. Odinstaluj przedtem tę apkę, którą zainstalowałeś z rootem, ma być to tak jak było w oryginale.

Przykład jak: https://miuipolska.pl/forum/topic/56139-miui-21811/page/2/?tab=comments#comment-606492

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sformatowałem cały system i wgrałem trzy kompilacje do tyłu po czym wgrałem najnowszy przez aktualizację jak coś. Logi wyśle wieczorem.

@Kacper Skrzypek
Mam pytanie, przy okazji. Czy przy włączonej funkcji rozszerzania pamięci powinienem wiedzieć zamiast 4 GB to 6 GB ram w miejscu gdzie widzę podgląd uruchomionych aplikacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Mi 11 na 21.8.26 i boję się przejść na 21.9.1 ze względu na problemy z Safety Net. A wyraźnie stoi, że 21.9.1 jest ostatnim na A11, gdy 21.9.15 rozwiązuje problem. Nigdzie nie widzę informacji odnośnie przejścia Mi 11 na A12, co jak rozumiem jest wynikiem niestabilności i braku stabilnego romu od Xiaomi. Przyznam, że jestem w kropce, bo 21.8.26 ma ogromne problemy ze zużyciem baterii w idlu i wyświetlaniem miejsca na odcisk palca na zablokowanym ekranie pomimo wyłączenia tej funkcji. I z ładowaniem ładowarką GaN Tech 65W. I z jakością zdjęć w stosunku do stabilnego globala (porównanie z drugim, identycznym telefonem). No trochę tego jest...

 

Także pytanie, co powinienem zrobić:

- Update do 21.9.1, pożegnać się z Google Pay i czekać?

- Zostać na 21.8.26, zarżnąć baterię i czekać?

- "Stary, nie zakumałeś!", zaktualizować do 21.9.1 i wtedy pojawi się update do 21.9.15 bez problemu do wgrania i wszystko będzie jak należy na Mi 11 z A11 i MIUI 21.9.15?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mi 11 SafetyNet być może działa poprawnie niezależnie od zewnętrznych problemów. Musiałbyś to sprawdzić na 21.9.1 (możesz nawet na obecnym 21.8.26 apką SafetyNet Helper Sample), jeśli przechodzi to możesz wrzucić 9.1 i czekać. A12 będzie jak uda się go odpalić, bo aktualnie się nie udało u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...