Skocz do zawartości

[Mi10t pro] Custom Romy - dyskusja, opinie użytkowników


patrikos23

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem założyć temat bo podobnego nie ma chyba. Mi10t pro od dłuższego czasu nie ma aktualizacji xiaomi.eu bo aparat nie działa i pewnie jeszcze długo nie będzie, global to jakieś nieporozumienie dla tego modelu. W związku z tym warto chyba rozważyć jakiś Custom ROM. Jest ich kilka ale... Czy ktoś może polecić jakiś przetestowany, w miarę stabilny z działającymi płatnościami gpay i mający regularne wsparcie, a nie raz na pół roku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gwoli ścisłości nie ma aktualizacji wersji beta xiaomi.eu, Wersje stabilne xiaomi.eu działają bezproblemowo.
Szczerze mówiąc sam zastanawiałem się nad zmianą i wypróbowaniem inego ROMu, może jakiś Pixel experience lub LoS, ale trochę się boję, że będę musiał tam jeszcze więcej kombinować żeby zmusić wszystko do prawidłowego działania i chcę uniknąć kompromisów i rezygnacji z jakichś funkcjonalności. Póki co czekam jeszcze na poprawkę, która pozwoli na uruchomienie aparatu na becie xiaomi.eu.

Tapatalknięte przy użyciu MI 10T PRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no wiem, że wersje stabilne działają i również czekam  na poprawkę. Ale global ma tak rzadko aktualizacje, że obawiam się iz się nie doczekam. Poza tym wkurza mnie, że syn mający mi 10t ma aktualizacje a ja mam pro i zonk ;) generalnie rozwazam los ale tez mam trochę obaw o poprawne fukncjonowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu wychodzi paradoks całej sytuacji. Chcemy zmienić ROM, bo w becie nie działa aparat a możemy go zmienić na taki, na którym aparat też nie będzie działał w pełni, bo z tego co się orientuję to 108 Mpx nie jest obsługiwana na ROMach AOSP. Jest co prawda pory MIUI kamery na AOSP, się też nie wiem czy działa poprawnie na AOSP.
Mimo tego, że jestem uzależniony od aktualizacji ROMów to póki co zostaje chyba na stabilnej wersji Xiaomi.eu.

Tapatalknięte przy użyciu MI 10T PRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, tego że aparat 108mpx nie działa na aosp nie wyłapałem 😉  czyli faktycznie trzeba uzbroić się w cierpliwość. Chyba, że jednak ktoś używa jakiegoś aosp i się podzieli opinią

No a paradoksem to raczej jest to, że "pro" i bez wsparcia 😉

Zastanawiałem się nad mi11t pro jak trochę cena spadnie ale chyba jednak odpuszczę tą opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

myślałem, że w miui 13 naprawią aparat dla mi10t pro ale niestety, więc czas na testy custom romów. Ktoś coś testował i może polecić? Zastanawiam się nad lineage bo ma częste aktualizacje ale praktycznie zero opinii na xda oraz arrow bo ma całkiem fajne wsparcie. Ale nie mam za bardzo czasu aby kilka dni siedzieć i wgrywać różne romy i ustawiać bo telefon już nie mój tyle, że został w rodzinie ;)

 

pozostaje też opcja wgrania globala ale kilka wersji temu global to był niewypał z baterią i innymi błędami. Więc jak na telefon za taką kasę aż dziwne, że takie kiepski wsparcie

Edytowane przez patrikos23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest jeszcze wersja stabilna MIUI, z której swoją drogą korzystam ;-)
Też miałem nadzieję, że wraz z MIUI13 aparat zacznie działać na wersji beta, ale jak widać nic z tego. Ostatnia szansa w tym, że aparat zacznie działać po pojawieniu się oficjalnego A12 dla Mi 10T Pro.
Póki co walczę sam ze sobą i przed przesiadką na jakiś custom powstrzymuje mnie perspektywa straty całego dnia na wgrywanie, ustawianie i testowanie i ewentualne przywracanie MIUI ;-)

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja  dalej twardo czekam ;-) (w sumie wynika to trochę z braku czasu a nie w wiarę, że pojawi się działająca beta MIUI). Mi10T Pro robi zdjęcia z rozdzielczością 64 Mpx? Z tego co mi wiadomo to te 108Mpx jest z łączenia 4 zdjęć o rozdzielczości 27Mpx każde w jedno.
Ogólnie jak wrażenia? Czegoś brakuje na tym customie? Czy nie odczuwa się braku czegokolwiek? A może wręcz przeciwnie, ROM jest bogatszy w funkcje i przyjaźniejszy w obsłudze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zdjęć to nie wiem do końca jak działa mechanizm ale zdjęcia robione gcam są ok. Generalnie jest to zupełnie inny ROM. Na plus gesty, działają dużo płynniej nie na miui. Prosty w obsłudze ale zupełnie inna bajka niż miui. Trzeba się przyzwyczaić. Wielu funkcji z miui nie ma. Generalnie spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie widzę że chyba się już coś ruszyło z aparatem.   Używacie najnowszego miuipolska ?  działa wszystko ?  Lub jaką wersję ostatnią stabilną polecacie ?  Coś muszę wgrać bo wersja 21.7.21 coś zaczyna mi szwankować..

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Używa ktoś jakiegoś customa który daje radę na dłuższą metę? 

Chciałbym coś wgrac ale po testach na kilku telefonach mam doświadczenia takie że zwykle maks tydzień i pojawia się jakiś błąd który uniemożliwia dalsze korzystanie (Black screen, drenowanie baterii itd)

Nie musi być a13, może być a12 byle był stabilny 🙂

Edytowane przez PrezesASR2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...