Skocz do zawartości

Wymiana opon na bezdętkowe. Co polecacie?


grzegorzTST

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chcesz zmienić z uwagi na przebijające się dętki to polecam kupić mocniejsze dętki, przesypać talkiem i pilnować ciśnienia. Ja tak zrobiłem i nam ponad 1100 km i żadnego kapcia nie złapałem. Polecam wymienić opony na 10 cali. Te pełne są za twarde, i jazda na nich niszczy zgrzane styki przy baterii czy coś takiego. Na pewno fachowcy tu jeszcze potwierdzą.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Slawulo napisał:

Jeżeli chcesz zmienić z uwagi na przebijające się dętki to polecam kupić mocniejsze dętki.
 

Mam zrobione prawie 700km na hulajnodze. Kapcia jeszcze nie złapałem, a jeżdżę po bardzo zróżnicowanym terenie.

Chciałem założyć opony pełne bezdętkowe żeby nie musieć pilnować ciśnienia w oponach i słyszałem, że przy większej wadze użytkownika takie są lepsze.

Pozdrawiam :)

Edytowane przez grzegorzTST
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam opon bezdętkowych. Testowałem różne modele i jeśli chodzi o komfort to od razu napiszę, że jest gorzej a nawet dużo gorzej niż na tych standardowych. Do tego, niewielu zdaje sobie sprawę z tego, że taka opona powoduje większe opory toczenia niż dętkowa z odpowiednim ciśnieniem, co się wiąże z tym, że maksymalne prędkości będą niższe i zużycie baterii większe.

A teraz niby plus: Te wszystkie opony mają otwory po to by było bardziej miękko :P Ale nikt nie mówi o tym, że te otwory powodują z biegiem czasu,  lub przy odpowiednio wysokiej wadze ridera - od razu, to, że taka opona przy kontakcie z podłożem jest spłaszczona i zamiast mieć kontakt z podłożem na szerokości na przykład 1cm to ma kontakt z podłożem na całej rozpłaszczonej szerokości, czyli ze 4 cm czasem i więcej. Chyba nie muszę tłumaczyć co powoduje taki stan rzeczy i jaki jest komfort jazdy, gdy masz usztywnioną kierownicę :P

Moja rada jest taka: przetestuj gdzieś czy to jest dla Ciebie i to najlepiej na pojeździe na którym takie opony są zamontowane od jakiegoś czasu i będziesz wiedział o czym piszę

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam od siebie że jedziemy na takich (kolega ma założone) i jazda jak taczką albo raczej na taczce, czuć każdą nierówność - masakra. Przy pełnych oponach bardzo cierpią podzespoly - brak jakiejkolwiek amortyzacji, musiał jakieś wymieniac i sterownik czasem wariuje. Opony ma właśnie takie jak na fotce. Poza tym opona jest sztywniejsza i bardziej śliska. Poza tym same plusy, czyli opona się nie przebija.

Mój kolega jest znacznie lżejszy niż 90kg :-) a ja w twojej wadze :-)

... Trzymam ciśnienie w oponach, patrzę po czym jeżdżę i jest ok' (pełne na razie mnie nie przekonuja)


Tapnięte z iPhone

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, grzegorzTST napisał:

Mam zrobione prawie 700km na hulajnodze. Kapcia jeszcze nie złapałem, a jeżdżę po bardzo zróżnicowanym terenie.

Chciałem założyć opony pełne bezdętkowe żeby nie musieć pilnować ciśnienia w oponach i słyszałem, że przy większej wadze użytkownika takie są lepsze.

Pozdrawiam :)

U mnie 500km i pompuje pompka elektryczna do 70psi.  Waga 100 wiem ze za duzo , ale wszystko fajnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Battery_Saver napisał:

 

Zgadza się, to jest tak na prawdę najważniejsze i powinno być na pierwszym miejscu plusów pełnych opon. Są udokumentowane przypadki utraty gwarancji przy oddaniu pojazdu z pełnymi oponami do serwisu. 

Chyba jednak minusów ;)

W takim razie zrezygnuję z wymiany opon na bezdętkowe pełne. Pomyślę raczej nad zakupem opon 10 cali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, grzegorzTST napisał:

Chyba jednak minusów ;)

W takim razie zrezygnuję z wymiany opon na bezdętkowe pełne. Pomyślę raczej nad zakupem opon 10 cali. 

myślę że bardzo dobry pomysł, więcej roboty (dystanse) ale wart pracy - pozostaje gwarancja (trzeba wrócić do stanu oryginału -a jak się chce z niej korzystać)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...