Skocz do zawartości
  • 0

Mały smartfon dla małej kobiety :)


ad2222

Pytanie

Poszukuję jakiegoś smartfonu dla żony - podstawowy warunek - maaałość. Niedawno przesiadła sie z klawiszowego samsunga(!) na galaxy mini 2 - zachwycona nie jest, ale to telefon "donaszany" po córce :) - mimo wcześniejszego wipe i instalowania tylko niezbędnych rzeczy i tak trochę muli. Myślałem nad jakimś telefonem z rodziny MI - sam mam redmi 2S, używałem 1S, i jestem z obu bardzo zadowolony. Ale nie widzę takich o wielkości galaxy mini2... :( - doradzicie jakiś telefon? Budżet - do 1kpln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Poszukuję jakiegoś smartfonu dla żony - podstawowy warunek - maaałość.

 

Ojoj, proszę pana...

Takie szkraby to kiszka straszna. Internet na tym jak dla mrówków, połowa aplikacji wygląda fuj, nieładnie, blie, ohida, a żeby w klawiaturkę trafiać to trzeba chyba jakiś pisak wynająć albo mieć paluszki jak dziecko. :(

 

Słowem - to co w Androidach i smartfonach właśnie dobre, to się z tego nie skorzysta.

Tu jest fajna wyszukiwarka, można sobie tam ustawić wielkość ekranu i inne parametry jak np RAM. Może tutaj coś się trafi co nie wygląda jak psu z gardła....

http://www.gsmarena.com/search.php3

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety nie przypominam sobie żadnego Xiaomi w wersji miniaturowej... Troszku poszperałem po internetach i... jestem zaskoczony z lekka, większość firm uznaje 5" telefon za "mini". Z telefonów nowych nic godnego uwagi nie znalazłem w wielkości poniżej 4.5" prócz Sony Xperia Z1 Compact.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przerabiałem dokładnie to samo w maju. Awaria "klawiszowca" żony. Jako rezerwowy telefon był ,po synu.......żółciutki galaxy mini2.

 5-cio minutowy instruktaż i jakoś zaczęła przygodę ze smartfonami. Po 2 dniach obcowania z tym cudem techniki odważna decyzja , będzie nowy (ładny) smartfon, koniecznie lepszy niż koleżanki (galaxy s3 mini) :mrgreen:, budżet 500PLN, i koniecznie maaaaały ale ........ z dużym ekranem! Syn ma Redmi note 1s więc się przeraziła chyba trochę, ale nic.Tylko na to czekałem. Szybka wizyta w paru sklepach, wcześniej obietnica dołożenia kilku setek z mojej kieszeni, oglądanie LG G2mini i temu podobnych, macanie, włączanie, pstrykanie itd., raptem  okrzyk: teeeeeeeeen !!!! Padło na galaxy S4 mini.

Zakup na Agito.pl , wersji Black edition, w cenie 700PLN z przesyłką (wyprzedaż jakaś się trafiła) . Dodatkowo folia matowa na ekran i słuchawka BT za 50zł jakaś Jabra najtańsza, do 3-godzinnych rozmów z koleżanką (właścicielką S3 mini).

Powodzenia w poszukiwaniach!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Heh znam ten problem u mnie też skończyło się na s4 mini.

Pokaż Żonie kolorowe akcesoria od S i już go kupujesz :)

Moja połówka jak zobaczyła moja nowa niebieską obudowę do MI3 zaczęła pytać kiedy zmieniam na lepszy :)

Klucz chyba w tym wszystkim to kolorowe pastelowe obudowy/akcesoria i nagle ekran wydaje się mniejszy :D

Edytowane przez Polan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • 0

Jeżeli ma być to telefon tylko do dzwonienia/SMS ew. przeglądanie fejsa to tak, styknie, jeżeli ma być to tel do czegoś więcej, zdjęcia, sporo aplikacji w tle (Endomond, Mapki Google, itp itd) oraz nie ma się zacinać to raczej polecałbym Sony Xperia Z1 Compact... Cena ~800zł, ale masz 2Gb ram dużo lepszy wyświetlacz, aparat, Compact jest ciut mniejszy, ma lepsza baterie, procek, 16Gb Flash no i nadal ma pełne wsparcie Sony, czego przy Samsungu nie uświadczysz (ewentualne problemy, błędu bugi będzie trzeba naprawić we własnym zakresie ponieważ samsung ma wylane na wszystko poniżej S5), no i ten soniak ma NFC (taki + dla "sportowców").

 

Reasumując, moim zdaniem lepiej wydać 300zł więcej na Z1 Compact niż na tego Samsunga :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podałeś zakres do 1tyś pln więc w tym zakresie szukałem :P Z własnego doświadczenia wiem, że jak się kobiecie kupuje telefon (nie ważne czy siostra, czy żona, czy narzeczona, czy mama), zawsze 1 rzecz jest ważna... Zdjęcia... telefon musi robić "piękne zdjęcia" oraz nie ma prawa się zwiesić bo... szybko tracą cierpliwość do takich rzeczy :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podałeś zakres do 1tyś pln więc w tym zakresie szukałem :P Z własnego doświadczenia wiem, że jak się kobiecie kupuje telefon (nie ważne czy siostra, czy żona, czy narzeczona, czy mama), zawsze 1 rzecz jest ważna... Zdjęcia... telefon musi robić "piękne zdjęcia" oraz nie ma prawa się zwiesić bo... szybko tracą cierpliwość do takich rzeczy :P

Pomylies osoby, to autor tematu chciał do 1k

A co do autora tematu, nie ma takiego małego telefonu wartego uwagi. Namów żonę żeby przemyślała większy ekran, bo nie ma sensu kupować takiego małego gówienka. Moja mama od niedawna używa xperii m2, wcześniej miała Nokię 5230 i wielkość jej nie przeszkadza

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a myślicie o wytrzymałości mi3,

moja żona ma redmi 1 s i tyle co go upuściła to nie sposób policzyć, plecki już chyba 3 wykańcza a telefonik cały czas jest w jednym kawałku.

Myśle nad wymianą na nowszy model a boje się że jest delikatniejszy

Jeżeli chodzi o RedMi 2 to moim zdaniem warto wymienić, telefon jest wytrzymały, przeżył nie jeden chodnik w moim wykonaniu :P Co do Mi3 to nie wiem jak z jego wytrzymałością na upadki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam Redmi 2 ale mam mieszane uczucia, nie jest zły ale redmi wydawał się lepszy

Rozumiem, że Mi3 wydaje Ci się lepszy :P

 

Wszystko zależy czego oczekujesz, jeżeli chodzi o samą wytrzymałość telefonu na upadki/zniszczenia to moim zdaniem RedMi2 jest lepszy od Mi3, jeżeli chodzi Ci o płynność działania i możliwości to Mi3 jest tutaj jednak lepsza, w końcu flagowiec :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do mojego użytku redmi 2 wydaje się odpowiedni, nie gram w gry (raczej sporadycznie, duzo internetu, nawigacja i foto) jednak miui 6 wydaje się zbyt ciężki dla niego. Druga sprawa warto wymienić telefon częściej i mniej dołożyć niż rzadziej a więcej zapłacić za nowy. Za mi 3 przemawia fakt ze nie wiele ich na rynku wtórnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

szukam czegoś małego dla córki, czy ktoś miał do czynienia z: http://www.manta.com.pl/pl/4-smartfony ? Ceny mają ok, dziecku chyba wystarczy, co?

Wszystko zależy czego oczekujesz od telefonu dla córki. Bo jeżeli telefon ma tylko dzwonić/wysyłać sms to każdy da rade, ale jeżeli ma pociągnąć dodatkowe aplikacje (jak np ramożerny Facebook, Instagram, Snapchat) to szukałbym czegoś "solidniejszego" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W takim razie taki zwykły telefonik do 4.5" (zależnie od preferencji, ale dla małej dziewczynki takie 3.5-4" raczej powinno być wystarczające) to bardzo dobry wybór :) Z tego co widziałem w tym sklepie jest jeden telefonik 3.5" 0.5Gb RAM, wydaje mi się najbardziej odpowiedni (jako, że telefony pracują na Androidzie, a ten lubi RAM :P). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam nadzieje, że to ironia xD

239euro cena telefonu, to co ma w środku to ~RedMi2... bateria 1900mAh, ale ekran AMOLED QHD... To dnia nie wytrzyma... i poprawka snap 410* :P ale i tak ten tel to jeden wielki szajs(ung)... Założę się, że za ~6mies straci wsparcie, a w tej cenie dużo lepszy jest Sony Z1 compact...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...