Skocz do zawartości

MIUI 21.9.8


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

2199.png

  • Odblokowane opcje “Optymalizacja ładowania” oraz “Tryb wydajności” w ustawieniach baterii na wspieranych urządzeniach (np. Mi 10). Nie znamy dokładnej listy wspieranych urządzeń — jeśli u Was nie ma tej drugiej opcji, możecie spróbować wyczyścić dane aplikacji Bateria i wydajność i odczekać trochę czasu (funkcja włączana online przez Xiaomi).
  • Poprawki błędów dot. braku możliwości aktualizacji baz wirusów i Czyszczenia
  • Wersja 21.9.1 dla Mi 11, Mi 11 Pro/Ultra i Mi 11i/Redmi K40 Pro/+ była ostatnią aktualizacją na Androidzie 11. Następne z Androidem 12
  • Aparat na Mi 10T Pro nadal nie działa i nie będzie działać, dopóki nie zostanie wydany ROM Global z brakującą kompatybilną biblioteką od modułu 108 Mpx
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Problemy z SafetyNet

Od czwartku, 2 września, Google ponownie zmieniło mechanizmy działania SafetyNet, skutkiem czego na dużej części urządzeń przestał on działać poprawnie m.in. Google Pay. Problem dotyczy nie tylko xiaomi.eu, lecz wszystkich custom ROM-ów. Obecnie znany nam sposób obejścia problemu to skorzystanie z modułów pod Magiska z tego linku.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 23 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu, można skorzystać z kilku metod:

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika. Nie akceptujemy żadnych zgłoszeń związanych z ROM-em Global — nie mamy na niego żadnego wpływu!

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj. Czcionka Nokia Sans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Mi 10 aktualizacje cotygodniowe działają wzorcowo, najnowsza również bezproblemowo. ALE żeby nie było tak świetnie  to Google jak powyżej opisuje nasz guru Kacper zmieniło mechanizmy działania i nie mam aktualnie ważnego certyfikatu Play Protect i np. aplikacja McDonalds mi nie przechodzi i nie mogę korzystać ze zniżek bonusowych,ech. Roota nigdy nie używałem a za stary i za głupi jestem żeby to obejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał:

Może po prostu jest jakiś problem w Plusie. Na Mobile Vikings (Play) 5G działa.

A możesz zmienić ustawienia sieci i pokazać jakich operatorów Ci wyszukuje? Mi nie pokazuje żadnej sieci 5g, nawet jako "zakazana". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał:

Pliki .mbn, których nie jesteśmy w stanie zedytować, bo są podpisane przez Qualcomma i Xiaomi.

Jutro ci podeślę to co mam jak mam 5G.

A jest możliwość by wrócić do ROMU z lipca czy jeszcze wcześniej bez czyszczenia ustawień itp? Chętnie bym porównał co się stało

 

Podeślesz jedynie jak wyglądają ustawienia APN u Ciebie? Wiem że inna sieć ale coś mnie zaciekawiło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2021 o 10:55, ukey napisał:

Na mi 10t lite nie działa 5G moja sieć to Plus. Niestety zaobserwowałem to teraz więc możliwe że nie jest to wina akurat tego ROMU. Wykluczam problemy z siecią. 

Ja mam stabilna wersję na mi 10t pro a 5G w plusie również zniknęło już z parę tygodni temu, wcześniej pokazywało - sumarycznie te 5g i tak działało bodajże na częstotliwościach jak 4G - no nie miałem 600mb/s tylko tak jak na 4G wcześniej. To samo pytanie zadałem dziś na discordzie różnym ludziom, mówili również, że w plusie 5G zniknęło, albo, że mają czasem problemy z siecią etc. Wiec po mojemu raczej jednak to nie wina romów w Xiaomi.

 

Btw brat ma global nieaktualizowany i również 4G/LtE + max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ukey napisał:

A jest możliwość by wrócić do ROMU z lipca czy jeszcze wcześniej bez czyszczenia ustawień itp? Chętnie bym porównał co się stało

Z lipca na pewno nie. Za duży przeskok + się nie uruchomi, bo starsze poprawki bezpieczeństwa, chyba że zrobisz wipe data.

7 godzin temu, ukey napisał:

Podeślesz jedynie jak wyglądają ustawienia APN u Ciebie? Wiem że inna sieć ale coś mnie zaciekawiło.

Screenshot_2021-09-11-18-17-56-667_com.android.settings.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał:

Z lipca na pewno nie. Za duży przeskok + się nie uruchomi, bo starsze poprawki bezpieczeństwa, chyba że zrobisz wipe data.

Screenshot_2021-09-11-18-17-56-667_com.android.settings.jpg

Dzięki. A może wiesz czemu nie ma możliwości wybrania już mbn_eea.txt w ustawieniach modemu? Są inne ale tego nie ma a wychodzi że to może być problemem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, marcin19883 napisał:

Mam Orange, ale testowałem PLAYa, Plusa, T-mobile. Nigdzie nie wykrywa 5G.

Pamiętajcie ze żeby 5G działało potrzeba wam takiej usługi u operatora, a obecnie nie każdy plan taryfowy to 5G zapewnia, a dostęp for all też został dość mocno przycięty. Więc zanim zaczniesz szukać w tel. sprawdź swoją ofertę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...