Skocz do zawartości

MIUI 21.9.1


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

2192.png

  • Poprawki bezpieczeństwa z września 2021 r. na większości modeli
  • Nowa kontrolka dot. odtwarzania multimediów w Centrum funkcji
  • Drobne zmiany wizualne w aplikacji Poczta oraz w Chmurze Xiaomi
  • Jeśli po aktualizacji przestała działać aplikacja Poczta, należy wyczyścić dane tej aplikacji
  • ROM będzie później na modelach: Mi 9, Mi 9 Lite, Mi 9T, Mi 9T Pro, Mi 9 SE, Mi 10T, MIX 4
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Problemy z SafetyNet

Od czwartku, 2 września, Google ponownie zmieniło mechanizmy działania SafetyNet, skutkiem czego na dużej części urządzeń przestał on działać poprawnie. Problem dotyczy nie tylko xiaomi.eu, lecz wszystkich custom ROM-ów. Obecnie znany nam sposób obejścia problemu to skorzystanie z modułów pod Magiska z tego linku.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 23 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu, można skorzystać z kilku metod:

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika. Nie akceptujemy żadnych zgłoszeń związanych z ROM-em Global — nie mamy na niego żadnego wpływu!

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj. Czcionka Nokia Sans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ktoś pomoże bo nie mogę w żaden sposób pobrać aktualizacji dla mi 10T PRO. Na telefonie pisze że wszystkie mirrory zajęte, na kompie serwer główny że brak pliku, a na SourceForge nie mogę znaleźć pliku. Będę wdzięczny za podpowiedź. Czy już jest naprawiony aparat ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kacper Skrzypek napisał:

Na tyle, na ile mogłem sprawdzić, to aplikacja HP Smart u mnie działa. Cóż, Mi 9 nadal nie ma aktualizowanych aplikacji systemowych, może jakaś stara pozostałość coś psuje. Wyślij zrzut ekranu z logiem.

A szybkie ladowanie ci dziala? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na POCO F2 Pro mam problem z jasnością. Na maksymalnym ustawieniu suwaka ekran jest ciemny, na minimalnym praktycznie nic nie widać na ekranie. Nie da się korzystać z telefonu na dworze. Zegar AOD jest jasny i czytelny, ale po odblokowaniu jest już ciemno. Powiedziałbym, że maksymalne ustawienie suwaka jasności aktualnie jest równe prawie minimalnej w poprzedniej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na POCO F2 Pro mam problem z jasnością. Na maksymalnym ustawieniu suwaka ekran jest ciemny, na minimalnym praktycznie nic nie widać na ekranie. Nie da się korzystać z telefonu na dworze. Zegar AOD jest jasny i czytelny, ale po odblokowaniu jest już ciemno. Powiedziałbym, że maksymalne ustawienie suwaka jasności aktualnie jest równe prawie minimalnej w poprzedniej wersji.
Na moim F2 nie ma takiego problemu.

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na POCO F2 Pro mam problem z jasnością. Na maksymalnym ustawieniu suwaka ekran jest ciemny, na minimalnym praktycznie nic nie widać na ekranie. Nie da się korzystać z telefonu na dworze. Zegar AOD jest jasny i czytelny, ale po odblokowaniu jest już ciemno. Powiedziałbym, że maksymalne ustawienie suwaka jasności aktualnie jest równe prawie minimalnej w poprzedniej wersji.
Ja bym spróbował wgrać jeszcze raz tom przez TWRP. Kiedyś mi pomogło na dziwne zachowanie po aktualizacji.

Sendnięte z Mi Note 10 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Przemekp74 napisał:

Witam mam taki problem po wgraniu najnowszej aktualizacji MI 9T nie działa APK SMS proszę o pomoc

 

U mnie na MI9T wrócił problem z przesuwaniem na koniec listy po usunięciu wątku... już raz to poprawialiście, może brak tej poprawki w nowszej wersji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...