Skocz do zawartości

xiaomi Mi4 - co z ewentualną naprawą?


dreamy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :)
zastanawiam się, czy brać xiaomi Mi4 z tej aukcji http://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Mi4-M4-16GB-4G-LTE-Phone-5-0-IPS-1920-1080P-Screen-Qualcomm-Quad/1967664571.htmlczy lepiej stąd: http://www.ibuygou.com/p-white-xiaomi-mi4-snapdragon-801-quadcore-25ghz-3gb-ram-16gb-rom-wcmda-6189.html

ktoś wie, jak wygląda sprawa gwarancji w przypadku telefonów kupowanych na alie? czy przyjmą mi go do ew. naprawy w punkcie we Wrocławiu, czy będę musiała dodatkowo płacić? czy takie naprawy to droga zabawa?

kwestia VATu jest mi akurat obojętna, na alie nawet z doliczonymi opłatami wychodzi taniej.

dzięki za wszelkie porady.

 

jeśli dodałam post w złym dziale, to będę wdzięczna za informację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest pewny sprzedawca. Z VAT wychodzi taniej niż na ibg bez VAT także ja bym się nie wahał. Chociaż na tym forum są tacy, którzy do upadłego będą Ci wmawiać, że aliexpress to zło. Pamiętaj by tylko szybko im wystawić komentarz po otrzymaniu telefonu bo kiedyś było tak, że skracali gwarancję jak się im opinii nie wystawiło. Ja brałem u nich kilka telefonów Xiaomi i nigdy nie było żadnej awarii i wszystko w 100% nowe i oryginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem, że ani tu ani tu, nie będę miała darmowej naprawy w Polsce w ramach gwarancji, tak? a potem ten cały Acid (przepraszam, ale nie mam pojecia kto to..), naprawi mi taki tel z aliexpress?

ja akutrat na alie kupuję od dawna, jestem fanką, więc takie gadanie na mnie nie działa :D

na xiaomiforsale jest darmowa naprawa w Polsce w ramach gwarancji? tak mi powiedzieli na innym forum, a nie mogę od nich uzyskać takiej informacji. czy jest tak samo, jak na IBG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest pewny sprzedawca. Z VAT wychodzi taniej niż na ibg bez VAT także ja bym się nie wahał. Chociaż na tym forum są tacy, którzy do upadłego będą Ci wmawiać, że aliexpress to zło. Pamiętaj by tylko szybko im wystawić komentarz po otrzymaniu telefonu bo kiedyś było tak, że skracali gwarancję jak się im opinii nie wystawiło. Ja brałem u nich kilka telefonów Xiaomi i nigdy nie było żadnej awarii i wszystko w 100% nowe i oryginalne.

co miales na mysli piszac o VAT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odrobinę teorii o podatku VAT ;)

Bardziej chciałem się jednak dowiedzieć czy kupując w Chinach dostajesz FV. Prowadzę działalność i FV za zakup telefonu by mi się przydała. Tyle tylko że mi4 z naszą FV 23% kosztuje (nawet po odliczeniu podatku) sporo więcej niż ściągnięty bezpośrednio z Chin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Chinach nie ma Vatu takiego jak tutaj więc jak odliczysz coś czego chińczyk nie doliczy? Inaczej jeśli kupisz telefon np w sklepXiaomi.pl to dostaniesz fakturę VAT. O kupnie prosto z Chin zapomnij bo i tak to niemożliwe. Musisz kupić u pośrednika.

Wysłane z MI Note Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi ;) dlatego spytałem o ten VAT. Co do zakupu prosto z Chin to akurat mam taką możliwość ;)

Oczywiście moja odpowiedź była żartem, wybacz ;-)

Miałem na myśli, że nie sprecyzowałeś pytania tak jak w kolejnym poście.

Tak więc pisząc o VAT miałem na myśli to, że mogą Ci przesyłkę zatrzymać na celnym i VAT doliczyć. Chodziło mi o to, że na Goldway cena telefonu + ewentualny VAT jest wciąż niższa niż na ibg nie uwzględniając tego podatku (a mimo wszystko może się przydarzyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid, orientujesz się może, czy do Mi4 dają też baterię od Samsunga? bo wszędzie w necie widziałem baterie od Sony, a w moim egzemplarzu siedzi Samsung i czas pracy na baterii jest marny.. :/ przy średnim użytkowaniu telefonu nie mogę dociągnąć do 12H pracy na baterii..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja bateria wygląda tak:

Szczerze mówiąc, wygląda mi to na naprawiany telefon, bo etykieta baterii w nowej sztuce nie powinna być w takim stanie..

Zamawiałeś z IBG, XFS ?! Czy jakieś inne źródło?

Wysłane z mojego MI 2S

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie producenta baterii. Ja e swoim Mi4, mam baterię Samsunga.

A telefon kupiony dwa tygodnie temu od Buriza.. Także wychodzi na to, że dana partia, albo przez jakiś okres produkcji były Sony, albo Samsungi.

Na jednym z filmików na XFS (przy holder bee), też widać baterie Samsunga.

PS. Naklejka na baterii, też nie jest idealnie naklejona. Nie ma tragedii, ale jest lekko 'pofalowana' w jednym miejscu.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś odsyłał swój egzemplarz do Chin na naprawę? Jak poszło?

Acid - jakie są najczęstsze naprawy Mi4 u Ciebie? Ile średnio kosztują?

pozdrawiam

Akurat nie Xiaomi, ale odsyłałem THL na reklamację do Banggooda. Po długiej wymianie maili i oczekiwaniu na odbiór przesyłki z chińskiej poczty, stwierdzili, że telek zginął i na poczcie go nie ma. Zaoferowali inny telek w tej cenie, właśnie czekam na odbiór...

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...