Jump to content

MIUI 21.8.25/26

Kacper Skrzypek
 Share

Recommended Posts

21826.png

• ROM Xiaomi.eu dla MIX 4 (odin)
  • Nie udało się naprawić aparatu 108 Mpx na Mi 10T Pro. Nie zalecamy w związku z tym faktem instalacji tej (i następnych) wersji na ten model. Aparat na Mi 10T działa normalnie
  • ROM dla Mi 11 i Mi 11i pojawi się później
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 23 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu, można skorzystać z kilku metod:

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika. Nie akceptujemy żadnych zgłoszeń związanych z ROM-em Global — nie mamy na niego żadnego wpływu!

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj. Czcionka Nokia Sans.

Nie działa aplikacja "ustawienia" na Mi 9 Lite. Problem zgłoszony na Xiaomi.eu. występuje też u innych posiadaczy tego modelu.

java.lang.VerifyError: Verifier rejected class com.android.settings.MiuiSettings: void com.android.settings.MiuiSettings.onResume() failed to verify: void com.android.settings.MiuiSettings.onResume(): [0x7] register v0 has type Reference: com.android.settings.accounts.XiaomiAccountUtils but expected Reference: android.content.Context (declaration of 'com.android.settings.MiuiSettings' appears in /system/system_ext/priv-app/Settings/Settings.apk)at java.lang.Class.newInstance(Native Method)at android.app.AppComponentFactory.instantiateActivity(Unknown Source:4)at androidx.core.app.CoreComponentFactory.instantiateActivity(Unknown Source:0)at android.app.Instrumentation.newActivity(Unknown Source:22)at android.app.ActivityThread.performLaunchActivity(Unknown Source:88)at android.app.ActivityThread.handleLaunchActivity(Unknown Source:47)at android.app.servertransaction.LaunchActivityItem.execute(Unknown Source:67)at android.app.servertransaction.TransactionExecutor.executeCallbacks(Unknown Source:77)at android.app.servertransaction.TransactionExecutor.execute(Unknown Source:73)at android.app.ActivityThread$H.handleMessage(Unknown Source:67)at android.os.Handler.dispatchMessage(Unknown Source:19)at android.os.Looper.loop(Unknown Source:250)at android.app.ActivityThread.main(Unknown Source:134)at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method)at com.android.internal.os.RuntimeInit$MethodAndArgsCaller.run(Unknown Source:11)at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(Unknown Source:313)

e3333fbd34a935292588406ad71ef0de.jpg

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

Na innych (sprawdziłem 2) niż stockowy launcher robią się takie cuda jak na załączonych obrazkach. Brak podglądu oraz możliwości wywołania części ostatnich aplikacji. Rom instalowany na czysto. Mi 9. 9d9e2259733bb58f2bc3d5ca23d8535e.jpg4b7aef1efe2e1daa06826083779d53c1.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Czyli to wina nowszej wersji launchera systemowego? Jeśli tak, to w której wersjj romu został zmieniony? Nowe łatki bezpieczeństwa i tak już nie są dodawane dla Mi 9, więc mógłbym wrócić do starszego romu. A czy orientujesz się może czy w wersji stabilnej też występuje ten problem? Od wielu lat używam Nova Launcher Prime i nadal chciałbym to robić.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

31 minut temu, antykat napisał:

Czyli to wina nowszej wersji launchera systemowego?

Nie wiem konkretnie, czy to wina danej wersji, może tak. Możesz spróbwać sprawdzić starszą, z tego co wiem ostatnia aktualizacja była robiona w 21.8.18 (w sensie launcher który jest obecnie jest od 21.8.18), więc może na 21.8.11 pójdzie.

• Like 1

Wygląda, że na mi note 10pro nie działa GPS, po przywróceniu poprzedniej wersji wrócił
Czyszczenie cache i dalvik w recovery nie pomogło.8276be55791e35c2c576cc0babc3e6bb.jpg

Wysłane z mojego Mi Note 10 Pro przy użyciu Tapatalka

Jak dobrze ze swojego mi note 10 pro nie zdążyłem zaktualizować, dzięki za info.

Sendnięte z Mi Note 10 PRO

Ktoś wie jak na ekranie blokady gdy ładujemy telefon wyłączyć ten zegar od asystenta google ( chyba to się nazywa Ambient Mode) bo nie było tego wcześniej , pojawiło się dopiero teraz i strasznie mnie to wkurza

EDIT:

Znalazłem, dla tych co mają podobnie jak ja, podaję gdzie to odszukać

Aplikacja Google >> Ustawienia >> Asystent Google >> Tryb nieaktywny >> Ambient mode

Edited by Kaudii

Wygląda, że na mi note 10pro nie działa GPS, po przywróceniu poprzedniej wersji wrócił
Czyszczenie cache i dalvik w recovery nie pomogło.8276be55791e35c2c576cc0babc3e6bb.jpg

Wysłane z mojego Mi Note 10 Pro przy użyciu Tapatalka

Najnowsza wersja 21.1.9 na mi note 10 pro GPS naprawiony i działa pięknie.
Napisałem tu bo nie ma jeszcze nowego wątku.

Sendnięte z Mi Note 10 Pro

Na obecnej jak i wcześniejszej wersji zauważyłem dwa mankamenty na mi 9 

-  po dłuższej bezczynności nie uruchamiają się dane mobilne w trybie 3G 

- suwak zmiany z LTE na 4G także nie działa , cały czas widnieje LTE 

poza tym wszystko wydaje się byc jak najbardziej ok.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...