Skocz do zawartości

Mi3 nie włącza się


kamilzierke

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie,

Mam mały duży problem z moim Mi3, pewnie okaże się dla Was totalną zagadką.

 

W dużym skrócie:

Zainstalowany Miui Polska z 14.06.2015 - wszystko działa pięknie.

Dzisiaj telefon płakał, że chce pod ładowarkę, zignorowałem go.

Dwie godziny później podłączony pod ładowarkę nie okazywał śladów życia (brak nawet migania czerwonej diody). 

Standard, miałem już tak z poprzednim Mi3, który nie przeżył  jazdy na rowerze.

Podłączony pod mocniejszą ładowarkę Samsunga.

Po dwóch godzinach telefon nadal martwy.

Wkurzony wyciągam stary, rozwalony telefon i podłączam pod ładowarkę. 

Resztki wyświetlacza pokazują 83% baterii.

Akurat będzie na podmiankę, widać utłukłem baterię w nowym.

Rozbieram oba telefony.

 

I teraz zaczyna się akcja:

 

1. Stary, rozwalony telefon z podłączoną baterią z nowego normalnie startuje i ładuje baterię od 0%.

2. Nowy, sprawny jeszcze kilka godzin temu telefon nie uruchamia się z baterią naładowaną na 83%.

 

3. Stary telefon podłączony do ładowarki bez baterii uruchamia animację ładowania i stoi na 0%.

4. Nowy telefon podłączony do ładowarki bez baterii nie uruchamia się; zapala się czerwona dioda, która jednak nie świeci cały czas, ale przygasa co 0,5s.

 

Wygląda to tak, jakby nowy telefon zawiesił się (?) a coś podtrzymywało ten stan nawet na rozłączonej baterii (bateria wewnętrzna zasilająca zegar itp?).

 

Żadne kombinacje przycisków zarówno na włożonej jak i wyjętej baterii nie powodują zmiany tego stanu. Z baterią totalna cegła. Bez baterii czerwona, przygasająca dioda (nie mylić z migającą, która jest wskaźnikiem że tel się ładuje od totalnego zera). Stary telefon włącza się zarówno bez baterii (pokazuje 0% ale działa), jak i z baterią (normalnie ładuje obie baterie).

 

Co Wy na to?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobiłem, ale wersja nowa to 64GB a stara 16GB. Sami rozumiecie, że wolałbym przywrócić do działania nową płytę główną.

Zastanawia mnie teraz jeszcze ile tak naprawdę jest przypadków padniętej baterii a ile podobnych "zwiech". Mało kto ma możliwość kombinowania, a objawy bez rozbierania telefonu są identyczne.

Edytowane przez kamilzierke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś może http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=73348&extra=&highlight=unbrick&page=1 i coś w tym kierunku kombinowałeś ?


Ja bym jeszcze sprawdził napięcie na tym akumulatorku jak masz jakiś multimetr i podumał nad podmianą dolnej "płytki" z portem usb.


Zerknij sobie jeszcze na https://www.youtube.com/watch?v=FbUsIy2Jeeg będziesz widział jak to rozbierać i podłączać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czytałem.

Nie, nie próbowałem jeszcze tej metody z dwóch bardzo prozaicznych powodów:

1. Nie miałem czasu

2. Nie wykombinowalem sposobu na połączenie pinów.

Problem z telefonem to nie wina baterii ani części znajdujących się przy porcie: telefon rozebrałem i podmieniałem części pojedynczo ze starego. Stara płyta główna działa ze wszystkim, nowa z niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony tyle, bo swojego Mi3 nie rozbierałem (bo i po co) także to tak trochę teoretycznie z mojej strony jeśli chodzi o pomysły ;)

Ewentualnie gadaj z Acid-em, może coś podpowie albo go przyjmie na serwis.


2. Nie wykombinowalem sposobu na połączenie pinów.

 

Ja bym wyciągnął z szafki stację lutowniczą, topnik, tinol 0,4mm oraz kynar ale to zdaje się nie jest standardowe wyposażenie użytkownika telefonów :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutownicę mam jedynie transformatorową (pistolet), a bawienie się tym to najprostsza droga do spalenia układów ;)

 

Zgadza się, transformatorówką nic nie zrobisz.

 

No to już sobie wydedukowałeś że zostaje ACID :)

Tak sobie patrzę na te fotki i jak bym chciał zewrzeć te piny bez stacji lutowniczej i miał tylko transformatorówkę to bym pokombinował z wtopieniem (jak się nie uda to bym przykleił) srebrzanki 0,2 mm (bo taką mam) w jakiś cienki plastik (mam kilka starych kart sim, kilka starych kart kredytowych i parę kart kodów - coś się dotnie jak trzeba) i wsunięciem zamiast karty sim.

Ale wiesz ja widzę tylko 2 fotki tej płytki a na nich wygląda to realnie do wykonania, także musisz sam podumać ;)

Nie widzę tej płytki z boku od strony gniazda

 

183153wb67tjz92jjtxz62.jpg.thumb.jpg183218x6ww1dbbod7x5xt6.jpg.thumb.jpg

 

ale być może sam laminat jednostronny by wystarczył do bezpiecznego zrobienia zwarcia tych pinów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gdyby kogoś interesowało, to niestety telefon nie wstał. Połączyłem piny lutownicą i krótkim przewodem, ale nie zmieniło to w żaden sposób wykrywalności telefonu pod kompem co jest warunkiem wgrania fastboota. Tym samym sposób z pinami nie działa na moją przypadłość.

3338b7aba728b54049bea329a8ee2406.jpg

Edytowane przez kamilzierke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio miałem podobny przypadek.

Grałem w "Colin McRae Rally" i zignorowałem komunikat że telefon prosi o ładowarkę  wyczerpując baterię do samego spodu.

Telefon się wyłączył z braku zasilania więc go podłączyłem pod ładowarkę i na kilka godzin o nim zapomniałem.

Po tych kilku godzinach jak go chciałem włączyć to telefon w ogóle nie reagował  i od razu zrozumiałem że są kłopoty.

Najpierw pomyślałem że wyciągnę z niego baterię i podładuje ją na krótko ale zanim do tego doszło to wciskałem przez jakiś czas bez przerwy przycisk zasilania w telefonie przy podłączonej oczywiście bez przerwy ładowarce i po jakimś czasie (po może pięciu minutach) uparty fon w końcu zaskoczył.

Od razu sobie w tedy przypomniałem że gdzieś czytałem w sieci żeby nie wyczerpywać do końca nigdy baterii w telefonie bo mogą być później problemy z jego odpaleniem.

Wiem że to brzmi trochę dziwnie ale naprawdę właśnie w taki sposób wybudziłem swojego Xiaomi Mi3 ,nie wiem może miałem farta ale się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...