Skocz do zawartości

Mi Pro 2 - parę pytań po zakupie


hubzur11

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 
W dniu dzisiejszym przyszła mi moja Pro 2 prosto z promocji która rozpoczęła się tydzień temu na stronie Xiaomi.
Używając funkcji "wyszukaj" na forum 😀 dowiedziałem się dużo o ograniczeniach w oprogramowaniu i możliwych modyfikacjach..
Zgodnie z radą od @Tidnes (i wielu innych forumowiczy) którą dawał nowym użytkownikom postanowiłem uważnie przeprowadzić proces aktualizacji tak aby mieć 100% pewność, że nie kliknę przycisku aktualizacji. Niestety nie zastałem, żadnego przycisku aktualizacji. Po przejściu później do panelu wyszukiwania aktualizacji pokazuje mi jedynie, że hulajnoga jest zaktualizowana.
Przejechałem może 5 min sprawdzić prędkość i pod górkę przy wadze 72 kg prędkość osiągnięta podczas trybu sport to 19 km/h a z górki 24 km/h. 

W mi tools pokazuje mi :
ESC 229
BLE 133
BMS 128

Ale nie pokazuje wersji  DRV (a chciałbym wiedzieć czy mam wersję niższą niż 1.7.1, ponieważ poniżej) :

 

"DRV 1.7.1 (DRV 171): Najnowsza wersja oficjalnego oprogramowania Xiaomi. Ta wersja nie jest zalecana, ponieważ ogranicza skuter ." źródło -  Tutaj
 
Podsumowując, potrzebuję pomocy:
1) Czy wersja oprogramowania którą posiadam ogranicza prędkość mojej hulajnogi do 20 km/h?
2) Jeśli punkt 1 to tak, to czy to oznacza, że mam pecha, xiaomi produkuje już zaktualizowane do najnowszego softu hulajnogi?
3) Jeśli punkt 1 to tak, to czy mogę jakoś bezpiecznie bez utraty gwarancji przejść do poprzedniego softu ? (tu z góry przepraszam, wiem, że poprzez "wyszukaj" mogę znaleźć tą informację, ale jest za dużo przestarzałych sposobów i nie chcę coś zepsuć)
4) Czy poleca ktoś jakąś dobrą pompkę z zaworem zwrotnym i manometrem ? (z dołączonej przejściówki wylatuje mi powietrze).
  
Z góry dziękuję za pomoc !

 

1629734941792.jpg

Inked1629734941781_LI.jpg

Inked1629734941788_LI.jpg

Inked1629739936790_LI.jpg

Inked1629739936796_LI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESC = Electronic Speed Controller = DRV (dotyczy modułu, głównego sterownika, który znajduje się w ramie/podeście obok baterii)

BLE = Bluetooth Low Energy  (dotyczy modułu/płytki który znajduje się na kierownicy, ten z przyciskiem, którym włącza się hulajnogę. Starsze wersje z diodami, nowsze z wyświetlaczem)

BMS = Batterry Management System (dotyczy modułu/płytki która znajduje się w baterii, służy do sterowania pracą baterii)

 

1) Czy wersja oprogramowania którą posiadam ogranicza prędkość mojej hulajnogi do 20 km/h?

ODP: TAK

2) Jeśli punkt 1 to tak, to czy to oznacza, że mam pecha, xiaomi produkuje już zaktualizowane do najnowszego softu hulajnogi?

ODP: TAK

3) Jeśli punkt 1 to tak, to czy mogę jakoś bezpiecznie bez utraty gwarancji przejść do poprzedniego softu ? (tu z góry przepraszam, wiem, że poprzez "wyszukaj" mogę znaleźć tą informację, ale jest za dużo przestarzałych sposobów i nie chcę coś zepsuć)

ODP: TAK, możesz, użyj pierwszej lepszej aplikacji i generatora softu. Ta metoda nie jest przestarzała a wręcz aktualna. Oczywiście musisz użyć generatora dla swojego modelu, czyli dla PRO 2

4) Czy poleca ktoś jakąś dobrą pompkę z zaworem zwrotnym i manometrem ? (z dołączonej przejściówki wylatuje mi powietrze).

ODP: TAK, pompka od XIaomi: https://mi-home.pl/mi-portable-electric-air-pump

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Battery_Saver napisał:

ODP: TAK, możesz, użyj pierwszej lepszej aplikacji i generatora softu. Ta metoda nie jest przestarzała a wręcz aktualna. Oczywiście musisz użyć generatora dla swojego modelu, czyli dla PRO 2

 

Dziękuję !

Poczytałem trochę Twoich postów :)

Czyli:

1. Muszę zejść z BLE do 1.2.9.

a) instaluję downG, XiaoFlasher lub SHU .
b) używam powyższej apki do flashowania wcześniej pobranego stockowego  BLE 1.2.9.

2. Zgodnie z poradnikiem https://wiki.scooterhacking.org/doku.php?id=guide-pro2 gotuję mój soft i ściagam w formie zipu na telefon.

3. Instaluję ScooterHacking Utility i wgrywam nim mój ugotowany soft.

I teraz pytania :)

1) Czy podczas całego procesu muszę usunąć hulajnogę z Mi Home czy to nie ma znaczenia?

2) Mogę prosić o link na priv do SHU ? Szukam po internecie i sklepie play i jedynie znajduje mirrory na dziwnych stronach lub aplikację Shu-Shu po rosyjsku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Battery_Saver dzięki za pomoc :)

Zrobiłem downgrade BLE na 129, upiekłem sof i wgrałem. Przy wgraniu upieczonego softu wyskoczył mi błąd (zdjęcie poniżej), ale po restarcie hulajnogi ponowne flashowanie się powiodło. Niestety pogoda nie pozwala narazie wyjść na zewnątrz więc nie sprawdzę dokładnie maksymalnej prędkości, na podniesionym kółku w miejscu robi 28km/h, więc chyba ok 😃 
Soft upiekłem bez jakichkolwiek zmian w szablonie  bo zależało mi jedynie na tych 25 km/h, czy mógłbyś sprawdzić czy czegoś nie spaprałem (w screenie poniżej wrzucam ustawienia z SHU, ważę 72 kg)? @Battery_Saver

I jaką aplikację polecasz do monitorowania stanu hulajnogi ? M365 tools? 

Z góry dzięki :) 

1629825412944.jpg

1629825412949.jpg

1629825412962.jpg

Inked1629825412935_LI.jpg

Inked1629825412966_LI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd wyskoczył z powodu zbyt wielu nieudanych prób ponownego połączenia telefonu z hulajnogą, to się zdarza, więc nie ma się czym martwić, choć lepiej unikać takich sytuacji, ponieważ można zbrickować ESC. Hulajnoga od momentu włączenia, jeśli nie jedziemy, odlicza 2-5 minut (w zależności od oprogramowania) i się wyłącza, więc tutaj mogło mieć miejsce takie dokładnie zdarzenie. 

Ze screenów wszystko wygląda ok, ale to musisz sprawdzić podczas jazdy jak się zachowuje hulajnoga

Do monitorowania pojazdu póki co M365Tools nie ma równych

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć, odkopując temat, zakupiłem hulajnogę prod.10/2021, BLE1.3.3, BMS1.2.8 czy ten downgrade BLE do 1.2.9 jest konieczny? Czy mogę zmodyfikować moją hulajnogę? Hulajnoga na trybie Sport ma limit 20km/h po wyjęciu z pudełka, dodam że nie robiłem aktualizacji przez MiHome.

Dziękuję z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...