Skocz do zawartości

MIUI 21.8.18


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

21819.png

  • Naprawione problemy z zawieszaniem się m.in. Google Chrome’a
  • Funkcja “Rozszerzenie pamięci” (możliwość rozszerzenia RAM-u) na Mi 10T Lite i Mi 10 Lite Zoom
  • Nowe filtry w Galerii
  • Nowy wygląd widżetów Notatek
  • ROM dla Mi 10T/Pro być może później (nie działa moduł 108 Mpx)
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 23 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu, można skorzystać z kilku metod:

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika. Nie akceptujemy żadnych zgłoszeń związanych z ROM-em Global — nie mamy na niego żadnego wpływu!

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj. Czcionka Nokia Sans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie problemy związane z ciemnym motywem to kwestia Xiaomi. Na chińskiej wersji nie miałbyś nawet wyboru wszystkich aplikacji, bo z tego co się orientuję Xiaomi dało listę aplikacji na sztywno w ostatnich wersjach i nie wyświetlają się wszystkie rzeczywiście zainstalowane w telefonie. Niestety tu trzeba czekać, aż cokolwiek naprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 11 (zwykły) i xiaomi.eu 21.8.18 - na tej aktualizacji jest problem z czytnikiem w ekranie, normalnie dotychczas wygaszał się po kilku sekundach od zablokowania, a teraz ikona odcisku nie chce znikać. 

Uśpienie mam na "po 1 minucie bezczynności", AOD - wyłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2021 o 18:31, Kacper Skrzypek napisał:

To wina innego launchera niż domyślny.

Dobra uwaga ale - chyba winne jest też MIUI, gdyz:

- we wczesniejszej wersji nie bylo tego problemu (no ale moze inny lancher cos zepsul, jego aktualizacja ?), ale:

- sprawdziłem dwa różne lanchery: Nova i Apex, oba mają ten sam problem 

- najnowsza wersja miui MIUI 21.8.25/26 ma dalej taki sam problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za menu ostatnio otwartych aplikacji niestety odpowiada launcher. Możliwe że Xiaomi coś popsuło w dwóch ostatnich wersjach. Na 21.8.11 jest starszy launcher, może na nim działa OK. Widziałem że na xiaomi.eu ktoś puszczał workaround na to ale chyba trzeba do tego roota.

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kaciek napisał:

Nie aktuaizowałem do najnowszej wersji bo jest problem z GPS, ale na tej wczoraj zauważyłem że na motywie Góra Siguniang nie zmienia się wygląd w zależności od pory dnia, Jest cały czas widok nocy. Zmieniałem motywy i nic, cały czas jest widok nocy. 

Aktualizowałeś może pogodę?

2 godziny temu, Tom3k napisał:

Cześć, czy wychodzą wersje rozwojowe xiaomi.eu dla Mi 11 Lite 4G?

Nie. To model tylko na Global, więc nie ma on bet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od trzech kolejnych aktualizacji mam problem z zegarem w AoD, który nie zawsze pokazuje właściwą godzinę na zablokowanym ekranie.

Często zegar nie odświeża automatycznie godziny, więc np. o 10:00 potrafi pokazać 9:45 a dopiero po dotknięciu ekranu godzina zmienia się na właściwą, jakby zegar łapał zawiechy.

(poco F2pro)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie z AOD zauważyłem że nie wygasza się całowicie czasami. Mam ustawione że po jakimś czasie po zablokowaniu ma się wyłączyć i zazwyczaj yak jest, ale czasem bardzo losowo przyciemnia się do minimum ale nie gaśnie całkowicie. po ponownym odblokowaniu i zablokowaniu wszystko wraca do normy. Mi note 10 pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2021 o 23:59, Kacper Skrzypek napisał:

Za menu ostatnio otwartych aplikacji niestety odpowiada launcher. Możliwe że Xiaomi coś popsuło w dwóch ostatnich wersjach. Na 21.8.11 jest starszy launcher, może na nim działa OK. Widziałem że na xiaomi.eu ktoś puszczał workaround na to ale chyba trzeba do tego roota.

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
 

Workaraund - dosc sprytny, wymaga roota (co nie problem) ale i płatnego taskera.

Zrobiłem downgrade do 21.8.11 - problem z lancherem nie występuje, hura(!)....ale przestała działać galeria, gdyż zmieniła się wersja sqllite na wyższą, a downgrade MIUI tego nie downgraduje  rzecz jasna, eh

p.s. po całym dniu problem się pojawił - wersja 21.8.11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...